Skocz do zawartości
wojtas

maszyny na "społkę"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maszyny

Wiadomość z agroFakt.pl

bartus16    8

a my jako jedyni ze wsi mamy kazdy sprzet od plugów po prase nie mam kombajnu ale stryjek ma B) to jak ktos przychodzi porzyczyc to nie porzyczamy tylko tata mowi ze ja moge pojechac zrobic to robote ale nikomu swojego sprzetu nie porzyczy my tak samo nic od nikogo nie porzyczmy...

Laki    0

W moim przypadku z sąsiadem mam tylko zgrabiarkę do siana i siewnik do zboża i co roku ten sam problem.

Popieram nic dobrego te spółki.

Krystian93r    0

Oj spółka to może sie zle skończyc B) My na szczęscie mamy wszystkie swoje maszyny.... :) do spółki to najwyżej można jakąs maszyne którą tródno popsuc :):) prasa lub kombajn do spółkito napewno odpada bo jeden przytyra maszyne wspólnik wezmie i akurat u niego sie zepsuje no to nie za fajnie by było :)

Ferdek07    62

puki nowa maszyna spoko ale jak tzreba coś zregenerować lub naprawić, albo jeden z współwłaścicieli ma więcej ha tzn więcej używa danej maszyny to juz gorzej,

mtz_820    0

a ma ktos na spolke z kims gospodarke np dwie polaczone w jedna? chodzi mi glownie o spolke sasiedzka ale rodzinna tez wchodziw gre bo pomyslalem czy nie podzielic gospodarstwa na pol miedzy mnie i wujka do puki na mnei nie zrobi przepisu

tumek19    5
Jak to przysłowie mówi MOWIŁY JASKÓŁKI ZE NIEDOBRE SĄ SPÓŁKI

Przyznam rację temu przysłowiu. Mielismy na spółkę z ojca znajomym prasę belującą... Ojciec przyjeżdza do niego a prasy nie ma... Powiedzial że sprzedał...

pavlotal    4

ja mam z wujkiem na wspołke siewnik niemiecki, 2,8m rozrzutnik 1 osiowy krone, roztrzasacz do siana karuzelowy, ptzewracarke do siana(pajak) kosiarke rotacyjna

UrsusCzesio    304

Sąsiad miał Bizona na spółke ale się spóla rozleciała i jak to mówi inne troche przysłowie mały wylgaryzm jest ale to chyba nie zaszkodzi,, NA SPÓŁKI sr**Ą JASKÓŁKI" :P:D

My mieliśmy kiedys spółke ale nie bede sie na ten temat wypowiadał:P Bo szkoda gadać, powiem tyle, co mielismy na spółke to wszystko oddalismy, wszystkie maszyny, a ojciec kupił nowsze lepsze i mamy własne:d i jest gitara.

przemo161    0

Również mamy (znaczy się ojciec ma ja jestem temu przeciwny) kilka maszyn do spółki :angry: powiem krótko DO SPÓLKI sr**Ą JASKÓŁKI ;) SORY

Teraz jak coś ojciec kupuje to tylko samemu ;) .

nasil90    94

U mnie we wsi 3 gospodarzy ma opryskiwacz na spółkę i na wiosnę pękła beczka i nie ma komu naprawić to leją wodę na podwórku i pędzą na pole żeby coś dowieźć

michal1204    0

A my mamy rozrzutnik obornika i i to jest taka sobie społka bo jak my chcemy to wujek akurat potrzebuje a jak jest wolny to jeszcze musimy jechac 6km a w zniwa to od sasiada porzyczylismy rozrzutnik i taka społka ;/

vvojtas1    25

na spółkę niczego nie mam. jednak z sąsiadami dopracowaliśmy się innego zwyczaju. często potrzebuje kilku przyczep lub ciągnika(c360) wąskiego agregatu(mniej niż 2,5m) sąsiedzi też(przyczepy) lecz w innym terminie i tak się jakoś współpraca układa. w dodatku użyczam im jednoosiówki i deszczowni. Jednak jak widzę wszyscy są obliczeni jak im pierwszy nie pożyczę to oni mi wogóle. są na szczęście wyjątki;). A o użyczeniu kombajnu lub lepszego niż 60tka ciągnika nie ma mowy.

garek    67

dostałem na 10 dni talerzówke terradisc 300 do testów na spółke z sąsiadem razem w planach było do zrobienia okołó 240 ha i wsółpraca ułóżyła się idealnie jeszcze fuchy po sąsiadach robiliśmy. Teraz zastanawiamy się nad zakupem takiej tylko 4 metrowej składanej hydraulicznie też na spółke.

valtran111    0

ja mam na spólke z chrzesnym kombajn i cyklop i po latach uzytkowania ja z ojcem i z bracmi doszlismy do wnosku ze najlepiej miec na własnosc a nie na spółke

GSX    0

Ja tam na spółke z wójkiem nie narzekamy ponieważ mamy cyklop i tam kilka gratów a nienarzekamy bo nic nie robi my tymi maszynami już kilka lat....

talek48    0

spolki sa dobre dopuki sie nic nie zepsuje, bo jak sie zepsuje to potem nie ma winnego i niewiadomo kto ma to naprawiac ;)

no ale jak sie kasynie ma to trzeba na spolki liczyc :)

sebe1033    62

u nas niema zbyt spółek na wiosce ,no 2 miało poznaniaka to jeden zlikwidował gosp i sprzedał siewnik innemu .

Spólki to dobre jak malo używa się maszyny i spólkowcy po równo (robią wszystko) ale to niemożliwe czyli jesteśmy skazani na stare sprzęty i przeinwestowanie

Sobie tak myślę że dobrym interesem byłby wynajem maszyn zawsze to dla rolnika taniej (sam zrobi zamiast wynajmować usługę i maszyna jakaś nowocześniejsza-wydajniejsza) i dla wynajmującego (mniej ludzi ,ciagników nie trzeba tylko warsztat)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html