Skocz do zawartości
wojtas

maszyny na "społkę"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
maszyny
Rafal180    2

ostatnio porzyczałem przyczepy od znajomych do wozenia kapusty . na konieć każdemu kolesiowi odprowadziłem pozamiataną i jezcze po 50kg kapusty dozuciłem :D

sabek27    1

Mój sąsiad zajmował sie trasportem, mila 2xjelcze i kamaza, jak sie raz zakopał to porzyczył ciągnik i spalił sprzegło. Albo ten sam pan jak sie znowu zakopał i jak go dziadek wyciagła to nie wcisną sprzegła i skasował cały przud w ciagniku. Ale chociasz wact uczciwy do maske całą pomalował i albo kupił nową alebo stara zrobił tego jusz niepamietam.

krolikNH    56

Kolego @sabek27!!! Może to nie ten temat, ale pisz bez błędów posty bo ciążko się czyta... Masz opcję EDIT, ja zawsze po napisaniu postu patrze czy nie ma błędów jak są to poprawiam. Taka rada na przyszłość. Pozdro dla ciebie. :D

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel93    1

My mamy ciągnik zetor,agregat uprawo siewny i grobera na spółke z wojkem.

Cichy007    0

Na spółke to mu nie mamy juz za bardzo maszyn ojciec z kiedyś miał. A co do pożyczania to mamy wozek do rozpoławiania ciagnika i jak nam potrzeba to zawsze jest problem bo niewiadomo gdzie go szukać. Pozycza się jednemu a kto inny go ma mimo, że się mówi że ma odwieźć spowrotem. Owszem są ludzie wpożądku jak wujkowi nieraz ciągnik pożyczliśmy to zawsze wracał zatankowany do pełna i w nienaruszonym stanie technicznym.

ciagnikfan    3

U mnie we wsi szczególny ruch w pożyczaniu maszyn jest w żniwa albo sianokosy kiedy potrzebne są przyczepy. Do tej pory byłem łaskawy i pożyczałem ale za pierwszym razem odprowadzili mi z urwanymi zawiasami od burty, za drugim razem ze stłuczonym światłem a za trzecim z pękniętym wężem od wywrotu. Najlepsze że idą w zaparte, że to tak było. Ogólnie nie polecam pożyczania maszyn byle komu.

zetor165    0

My na spółkę to mamy rotacyjne i rozsiewacz do wapna. A co do pożyczania to ewentualnie w skrajnych przypadkach przyczepę pożyczamy od innych. A od nas masowo pożyczają: przyczepkę do przewozu świń, wieża z widlaka przerobiona do ciągnika, przyczepy(żniwa, siano) no i jeszcze przyczepkę samochodową.

Chota    1

a my mamy na spulke cyklopa 2 prasy sipmy jedna do kostek a druga do rolek z sasiadem

(i cos jeszcze chyba ale niemoge sobie przypomniec)

karpiol    0

a my mamy na spółkę opryskiwacz i w więcej spółek powiedziałem że już nie wchodzę... <_<:rolleyes:

krolikNH    56

Ja też nie mam przekonania do spółek... Nie wiem dlaczego, ale mam... <_< Mój sąsiad ma 87 lat i mówi tak "możesz pożyczyć raz, drugi, ale za trzecim musisz się starać żeby mieć swoje" Jak najbardziej popieram, ale mało kto tak teraz robi...:)

PS. "Powiedział wróbel do jaskółki - ja pier**le takie spółki" :rolleyes:

maniek1480    0

Moj woj ma cyklop na spulke z sasiedem. Dla mnie to katastrofa co mojemu wojowi jest potrzebny to musi naprawiac bo niedawno zawysko wyprostowal ramie i silownik wyskoczyl z tuleii to moj wojo powiedzial zeby dal pieniadze za ten cyklop i sobie go wezmie. Troche dolozy i sobie kupi nowy.

mtz_820    0

my nic nie mamy na spolke

ale co do pozyczania to moj wujek pozyczyl w tym roku przyczepe to kumpel mu odwiozl pozniej patrzymy a tam flak no i co? robota stoi kase trzeba wylozyc a do niego nie pojdziesz zeby mu jazde zrobic bo bedzie zaraz wymyslal

zawsze jak wujek pozycza to sie dba zeby tylko nie zepsuc a jak komus pozyczysz to boshe szkoda slow normalnie kiedys tez pozyczylismy przyczepe to dyszel byl naderwany albo ktos mocna walnal o ziemie albo ciagnikiem najechal

ja miałem z sąsiadem kiedyś belówkę. Co do szanowania sprzętu to było ok, tylko że akurat jak my zawsze zaczynaliśmy kosić trawę to sąsiad zaraz tak samo jak my kosił, A jak przyszło belowanie to sąsiad najpierw belował, a u nas pod wieczór, a owijanie zostawało dla nas na wieczór ;/ dlatego zerwaliśmy spółkę kupując nową belowkę :rolleyes: moim zdaniem spółka to jest tylko do flaszki <_<

Luke16    184

Ja mam jeszcze na spółke sadzarkę do ziemniaków.... Miałem cyklopa ale wykupiłem go bo przecież co wracał to był do roboty, a to nie było oleju a to jakiś wąż trachnięty i najlepiej mieć wszystko swoje i mieć święty spokój.... Co do pożyczania to tak... staram się nie pożyczać... no ale nie pożycz to zaraz się obrażą.... w szczególności chodzi tutaj o przyczepe... raz pożyczyłem zetorka wrócił cały uje...any bo znajomy wpadł do rowu.... pożyczyłem przyczepe samozbierającą... bez lamp wróciła.... rozrzutnik pożyczyłem ukręcili wałek.... pożyczyłem brony wróciły pogięte.... ale nie pożycz np przyczepy w żniwa to zostajesz tak to z jedną swoją i d......

damianTDD    0

my mamy na spółkę z sąsiadem rozsiewacz wapna i wagę. a co do pożyczania to najczesciej przyczepy ale zdarza sie że i cyklopa sie pożyczy ale jak narazie nie mam problemu ze ktoś coś urwie czy połamie a jak coś zepsuje to kupuje nowe części i jest wszystko ok taką sytuację miałem z kosiarką rotacyją nie zaóważyli ze w skrzyni nie ma oleju i wszystkie zębatki do wymiany ale był w porządku i wszystko powymieniał i takie moje zdanie na ten temat

krzychoo124    1

mowiac ogolnie, chociaz moze juz ktos tak predzej powiedzal ;) spolki mozna robic z ludzmi madrymi :) co mi po spolce gdzie ciagle beda wystepowac klotnie co do kosztow napraw czy konserwacji maszyny. Moj ojciec posiada na spolke z madrym sasiadem sieczkarnie samobierzna do kukurydzy, kosiarke dyskowa, przetrzasarke, zgrabiarke, przyczepe samozbierajaca i zgadzaja sie wysmienicie. Pozdrawiam ;)

endrju00711    11

A my znaleźliśmy sposób na pożyczanie maszyn z napędem hydraulicznym .

To proste założyć w maszynach EURO-złącza i finał , a jak ktoś chce pożyczyć to bież ale masz takie wyjście , a odpowiedź brzmi - Łe ku... , no nic , muszę iść gdzie indziej - , a jak my pożyczamy to mamy taką redukcję z EURO na standard i koniec z pożyczaniem . hahahaha :);):):)

tumek19    5

Ja mam na spólke z wujaszkiem siewnik Poznaniak, brony lekkie, ładowacz Cyklop, rozsiewacz nawozu Sipma, agregat uprawowy. Nie narzekam na tą spółke... Czasami zdarzają sie małe sprzeczki ale to rzadkośc....

skrok18    1

ja mam z wójkiem na współkę kopaczkę ciągnikową i rozrzutnik obornika i jeszcze beczkowóz i nie narzekam na współpracę ;):)

darek16    3

spółka to dobra sprawa tylko zależy z kim ją masz np.p.kostkującą ty płacisz za na prawe a on ci kasy nie oddaje on naprawia i do ciebie dawaj połowe za naprawę, albo mówi naprawiaj ja jej już nie będę brał już naprawiona przyjerzdza za 2dni bierze i jaka to spółka h.j a nie spółka

garek    67

Ja mam na spółke kilka maszyn

kopaczke elewatorową do ziemniaków ja kupiłme serwisuje a ludzie kopia (od pięciu lat nie kopałme kopaczką a w zeszłym roku zrobiłem kapitalny remont żeby mi w wykopki nie dzwonili że zepsuta )

mam stary siewnik do zboża u mnie stoji pod wiatą 363 dni a on ma go tylko dwa dni to chyba dobry układ

Moje przyczepy są w żniwa spółką o dziwo sam za nie płaciłem

Ale jak pięć lat temu sąsiad wszedł rano w rekorda i bez naszej wiedzy pojechałsobie kośić to juz było przegięcie myśłałem że zabije teraż koniec litości ja nie bede robił na naprawy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html