wojtas

maszyny na "społkę"

Polecane posty

bartus16    10

my nic nie mamy na spolke z nikim bo kilka razy sie przekonalismy ze sie zle na tym wychodzi...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a my jako jedyni ze wsi mamy kazdy sprzet od plugów po prase nie mam kombajnu ale stryjek ma B) to jak ktos przychodzi porzyczyc to nie porzyczamy tylko tata mowi ze ja moge pojechac zrobic to robote ale nikomu swojego sprzetu nie porzyczy my tak samo nic od nikogo nie porzyczmy...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

W moim przypadku z sąsiadem mam tylko zgrabiarkę do siana i siewnik do zboża i co roku ten sam problem.

Popieram nic dobrego te spółki.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Oj spółka to może sie zle skończyc B) My na szczęscie mamy wszystkie swoje maszyny.... :) do spółki to najwyżej można jakąs maszyne którą tródno popsuc :):) prasa lub kombajn do spółkito napewno odpada bo jeden przytyra maszyne wspólnik wezmie i akurat u niego sie zepsuje no to nie za fajnie by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

puki nowa maszyna spoko ale jak tzreba coś zregenerować lub naprawić, albo jeden z współwłaścicieli ma więcej ha tzn więcej używa danej maszyny to juz gorzej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

a ma ktos na spolke z kims gospodarke np dwie polaczone w jedna? chodzi mi glownie o spolke sasiedzka ale rodzinna tez wchodziw gre bo pomyslalem czy nie podzielic gospodarstwa na pol miedzy mnie i wujka do puki na mnei nie zrobi przepisu


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5
Jak to przysłowie mówi MOWIŁY JASKÓŁKI ZE NIEDOBRE SĄ SPÓŁKI

 

Przyznam rację temu przysłowiu. Mielismy na spółkę z ojca znajomym prasę belującą... Ojciec przyjeżdza do niego a prasy nie ma... Powiedzial że sprzedał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

ja mam z wujkiem na wspołke siewnik niemiecki, 2,8m rozrzutnik 1 osiowy krone, roztrzasacz do siana karuzelowy, ptzewracarke do siana(pajak) kosiarke rotacyjna


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Sąsiad miał Bizona na spółke ale się spóla rozleciała i jak to mówi inne troche przysłowie mały wylgaryzm jest ale to chyba nie zaszkodzi,, NA SPÓŁKI sr**Ą JASKÓŁKI" :P:D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy kiedys spółke ale nie bede sie na ten temat wypowiadał:P Bo szkoda gadać, powiem tyle, co mielismy na spółke to wszystko oddalismy, wszystkie maszyny, a ojciec kupił nowsze lepsze i mamy własne:d i jest gitara.


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Również mamy (znaczy się ojciec ma ja jestem temu przeciwny) kilka maszyn do spółki :angry: powiem krótko DO SPÓLKI sr**Ą JASKÓŁKI ;) SORY

Teraz jak coś ojciec kupuje to tylko samemu ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie we wsi 3 gospodarzy ma opryskiwacz na spółkę i na wiosnę pękła beczka i nie ma komu naprawić to leją wodę na podwórku i pędzą na pole żeby coś dowieźć


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1204    2

A my mamy rozrzutnik obornika i i to jest taka sobie społka bo jak my chcemy to wujek akurat potrzebuje a jak jest wolny to jeszcze musimy jechac 6km a w zniwa to od sasiada porzyczylismy rozrzutnik i taka społka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

na spółkę niczego nie mam. jednak z sąsiadami dopracowaliśmy się innego zwyczaju. często potrzebuje kilku przyczep lub ciągnika(c360) wąskiego agregatu(mniej niż 2,5m) sąsiedzi też(przyczepy) lecz w innym terminie i tak się jakoś współpraca układa. w dodatku użyczam im jednoosiówki i deszczowni. Jednak jak widzę wszyscy są obliczeni jak im pierwszy nie pożyczę to oni mi wogóle. są na szczęście wyjątki;). A o użyczeniu kombajnu lub lepszego niż 60tka ciągnika nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dostałem na 10 dni talerzówke terradisc 300 do testów na spółke z sąsiadem razem w planach było do zrobienia okołó 240 ha i wsółpraca ułóżyła się idealnie jeszcze fuchy po sąsiadach robiliśmy. Teraz zastanawiamy się nad zakupem takiej tylko 4 metrowej składanej hydraulicznie też na spółke.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

ja mam na spólke z chrzesnym kombajn i cyklop i po latach uzytkowania ja z ojcem i z bracmi doszlismy do wnosku ze najlepiej miec na własnosc a nie na spółke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Ja tam na spółke z wójkiem nie narzekamy ponieważ mamy cyklop i tam kilka gratów a nienarzekamy bo nic nie robi my tymi maszynami już kilka lat....


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

spolki sa dobre dopuki sie nic nie zepsuje, bo jak sie zepsuje to potem nie ma winnego i niewiadomo kto ma to naprawiac ;)

no ale jak sie kasynie ma to trzeba na spolki liczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

u nas niema zbyt spółek na wiosce ,no 2 miało poznaniaka to jeden zlikwidował gosp i sprzedał siewnik innemu .

Spólki to dobre jak malo używa się maszyny i spólkowcy po równo (robią wszystko) ale to niemożliwe czyli jesteśmy skazani na stare sprzęty i przeinwestowanie

 

Sobie tak myślę że dobrym interesem byłby wynajem maszyn zawsze to dla rolnika taniej (sam zrobi zamiast wynajmować usługę i maszyna jakaś nowocześniejsza-wydajniejsza) i dla wynajmującego (mniej ludzi ,ciagników nie trzeba tylko warsztat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj