Zaloguj się, aby obserwować  
Massey01

Jaki agregat uprawowo- siewny do MF 3060

Polecane posty

Massey01    0

Witam.

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy MF 3060 i nie tylko.

Posiadam MF 3060 i mam zamiar kupić do niego agregat uprawowo-siewny bierny oraz siewnik.

Jakiej szerokości powinien być powyższy zestaw - . 2,5m lub 3m.

Czy MF 3060 podniesie i da radę jechać bez dodatkowych obciążników z przodu z zestawem o szerokości 3m - czy nie podniesie przodu ciągnika do góry.

Jeśli nie to czy zestawem 2,5m można bez problemów siać.

Proszę o informację.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Bez obciążników to żaden agregat nie nada się do tego sprzętu ja do swego 3060 zapinam 2,5 agregat własnej konstrukcji + siewnik amazone miałem w nim nie cały komplet obciążników i przód na nierównościach nie był stabilny ale mam jakiś czas tuz i balast i grawitacja już działa na moją korzyść o 3m agregacie radzę zapomnieć bo po 1 nie będzie zapasu mocy i ciągnik będzie się męczył a po 2 przy warunkach nie sprzyjających se nie poradzi. Mój przy 2,5m śmiga że se mogę biegi zmieniać na wyższy ewentualnie niższy w razie potrzeby i zależnie od warunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

2.5m to jest wystarczająco jak do tego ciągnika, z 3m szkoda ciagnika przeciążać przy uwrociach na podnoszeniu i terenach nie równych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Mam MF3070 z turem i zaczepiam do niego agegat talerzowy henryka batyry 2.5m i siewnik meprozet i to jest max jego możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

3m do takiej mocy? chlopie zapomnij. nawet do konca pola nie dojedziesz i ci sie zagotuje ja 3m przypinam do 130KM i ma co robic. przy 2,5m w ciezkiej ziemi bedziesz juz terenowymi chodzil.

 

 

sasiad ma pronara 105KM i mowil ze to juz byk i co on nie moze i wziol odemnie agregat scierniskowy 7 lap 3m nawet kolka nie objechal i odprowadzil bo jednak za duzy a chcial sie zakladac ze da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

130 koni i stęka ?to chyba trochę wyzdychało :) ja sieje 2,70 80konnym i radzi sobie dobrze i jest w sam raz do tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nie, ja zle troche powiedzialem :P bo ja mam brone aktywna :P :P mialem otwarte 2 zakladki i w drugiej bylo o aktywnym :P nie tu sie wypowiedzialem :D

 

sorrki moj blad

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fillipp    0

A jak myślicie 3085 da radę z 3m z hydropakiem? Zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fillipp    0

Ma może ktoś gotowy projekt agregatu uprawowego z hydropakiem 3m, z wałkami strunowymi z przodu i rurowym z tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez damianXXL
      Witam. 
      Mf 3060 dymi z odmy. Zaolejona również na wyjsciu. Oleju jest stan miedzy min/max. 
      W czym może być problem? Pierścienie już się kończą czy może zawory? Ciśnienia jeszcze nie badałem.
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj