Zaloguj się, aby obserwować  
zyz1o

miska rozlewajaca gnojowice

Polecane posty

zyz1o    9

witam mam takie pytanie moze wiecie jak zrobic samemu miske do rozlewania gnojowicy zeby rozlewalo mi szeroko dodam ze dziura w beczce ktora wywala gnojowice jest bardzo bardzo duza zeby sie nie zatykalo zrobilem sam taka miske z kawalka okraglej blachy wszystko git tylko nie za szeroko mi leje a chcialbym zeby jak najszezej lalo czy macie jakies pomysly ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

jak masz szeroka dziurę to zawsze bedzie mało rozlewało i na krótko starczało,wystarczy popatrzeć na nowe wylewki jak wyglądaja i taką zrobic nawet juz pod tą średnice wylewu jaka masz najwyzej na mniej ci starczy gnojowicy ale napewno bedzie szeroko rozrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja mam założoną blachę płaską w odległości 10cm od wylewu średnicy 110 i rozlewa na ok6-7m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

xerion3800 jak mozesz wstaw fotke a co do wylewu to zalezy mi na szerokosci bo teraz to leje tak na jakies 6 m i musze szybko zapierdzielac ze az mozna z kabiny wypasc hehe ;p a wole zrobic tak zeby wolniutko jechac a szeroko lalo no i musi byc bardzo szeroka dziura bo inaczej sie zatyka a wiec jak wygladaja te nowe wylewki mozesz jakis filmik albo fotke zapodac (ziomall1991)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

fajnie tylko mi zalezy na tym zeby dziura sie nie zwerzala i tak to ja mam zrobione tylko bez zwerzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

to wątpię żeby ci się udało zrobić bez takiego zwężenia i szeroko rozlewało, po to jest takie zwężenie żeby szeroko rozlewało i na dłużej starczyło,przecież kamieni chyba ciągniesz:) to nie powinno ci się zapychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

hehe no kamieni nie ciagne ale czasmi mieszadlo slabo rozmiesza i jest siano i sie zatyka albo w zime normalnie masakra i temu tak przerobilem no trudno jak nie da sie to nie myslalem ze moze ktos cos wykombinowal ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

dziwne ja nie mam mięszadła i daję sobie radę na takiej wylewce :)może ktoś inny coś podpowie, czasem warto na polu zawirować jeszcze raz, włączyć na ciągnięcie i odtworzyć zawór. w beczce się zawiruję wtedy, zamknąć zawór przełączyć na wyrzut i musi wypchnąć ale to tylko w takich sytuacjach naprawde jak już same siano ciągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

no to szeroko jak na własnej roboty:) a możesz powiedzieć jaka jest średnica na wyjściu?,bo trochę tez jest zwężone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

xerion3800 dzieki za fotki ja mam podobnie zrobione tylko dziura jest conajmniej 2 razy wieksza :P a no i dzieki chlopaki za wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

xerion3800 to u ciebie jest taki sam otwór jak u mnie o orginalnej wylewce i nie mam problemu z opróżnianiem beczki.zyz1o może problem jest gdzieś indziej za małe ciśnienie tworzy się może,tak jak powiedział xerion3800 jak jakis kamień nie podejdzie to musi wypchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

nie no jasne jak kamien to wiadomo ze stanie ale czasi jak zle sie wymiesza i jest np taka kopa siana i ja wciagnie to sie zatyka ;p a zreszta tak jak mowilem wczesna wiosna obornik zamarzniety i sa kawalki lodu i sie zatyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Adam141090
      witam musze wykonać zbiornik na gnojowice około miliona litrów. Chce zrobić to jak naj tańczym kosztem z tąd moje pytanie. Jeżeli wykopie ziornik około 1.5m głęgoki 30x20 to czy zda to egzeminj i czy weterynaria nie będzie miała do tego zastrzezeń. Oczywiście ogrodzę to siatką
    • Przez rafal654
      Dzień dobry,
      Potrzebuje rady na temat zbiorników na gnojowicę, z wyliczeń DJP oraz faktu iż gnojowicę podobno trzeba teraz przechowywać w zbiornikach szczelnych zamkniętych przez 6 miesięcy wyszło mi że potrzebuję gigantycznego zbiornika o pojemności prawie 1700m3 (1200 tuczników). Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu tego problemu jak najtańszym kosztem, może istnieje jakieś nowoczesne wyjście z tej sytuacji o którym nie wiem? Bardzo proszę o radę.
    • Przez pedro2
      Witam.
       
      Tak jak w temacie, mam zamiar budować oborę i nie wiem jak zrobić szambo. Kolega podsunął mi pomysł żeby murować ściany w ziemi z bloczka betonowego, do zaprawy dać plastyfikator i na koniec izolbet od środka i teraz pytanie czy przepisy na to pozwalają?? Czy jest ściśle określony sposób wykonania i materiały?? Najlepiej by było zrobić z betonu, ale jest z tym bardzo dużo roboty (szalowanie z dwóch stron)
      Czy może wkopać gotowe zbiorniki, albo kręgi??
      I jeszcze jedno pytanie jaka pojemność na 33-35 DJP?? 80 tyś wystarczy?? Obora będzie uwięziowa na płytkiej ściółce...
       
      Proszę o porady
    • Przez Yngel
      Okropna tragedia http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Siedem-osob-zginelo-w-tragicznym-wypadku-przy-czyszczeniu-szamba,wid,16760700,wiadomosc.html?ticaid=113195
    • Przez farmtrac8244
      Witam mam takie pytanie czy orientuje sie ktoś gdzie można nabyć miski na paszę Sano i ile taka przyjemność sie ceni?  Szukałem w internecie a nigdzie nie znalazłem. Powód dlaczego szukam? Stare mające ponad 10 lat już się rozlatują.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj