Skocz do zawartości
LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

corrado    217

Długo musisz poczekać? Sprawdzałeś stan oleju? Kiedy go wymieniałeś? Czy gdy nie działa słychać jakieś dźwięki?

Rolnik_Szuka    70

Jak do obory to można pomyśleć na przegubową. Ta jest duża podrywa 2100kg, Dość wysoko podnosi. Do tego jest to niemiecka marka, z japońskim silnikiem Yanmar 

Michalk13    8

Panowie mam pytanie odnośnie opon do ładowarki merlo 405/70/20, która pracuje i na betonie i w polu. jakie opony polecacie???

- używane ok 500zł(30-40% bieznika)

-nowe indyjskie czy chińske zamienniki za 1000-1200zł?

czy coś lepszego za 2000zł i powyżej

Wiadomość z agroFakt.pl

Dnia 20.03.2017 o 21:36, Arek napisał:

To, że ktoś ma patent to nic nie znaczy o trwałości i solidności maszyny.

A czy te słynne szybko zużywające się kubki zwrotnic to też taki super przemyślany wynalazek ? W JCB i Manitu wystarczy smarować i nic się nie dzieje a w Merlo co max 1000h trzeba wymieniać.

Kubki pozmienianie :) też wystarczy smarować, a jakoś ktoś jest leń to centralne automatyczne smarowanie i co 1,5h malutki zastrzyk i po kłopocie, maszyna z pewnością się odwdzięczy

DSC_4007 1920.jpg

DSC_4008 1920.jpg

Dnia 25.04.2017 o 22:48, RockAndRolnik napisał:

Witam Koledzy.

Zamierzam nabyć nośnik teleskopowy. Dylemat pomiędzy Dieci 30.7, a Manitou 629. Cena podobna. Plusy i munusy każdej z nich może ktos zna ?

Nie wiem czy kupiłeś, czy nie ale DIECI 30.7 powinno się nazywać DIECI 20.6 :) 3 tony to ma tuż przy maszynie, a wysuń na 5 centymetrów i maszy już 2 tony, to już lepiej trochę droższe MERLO 33.7, albo tańsze 27.6.

agri30.7.jpg

maxler    8

Panowie, co sądzicie o ładowarce  Manitou MLT 633 LS Turbo z 2001 roku ? Warta 63 tys netto ?

Mikruss    71

Dobra jeat ale drogo troche. 

Za 65 tys netto znajdziesz juz 634 na powershifcie  nowszym joyu itp

maxler    8

Ta 633 tez jest na powershifcie. Niecałe 7tys mth. Te skrzynie są dobre ?

21 godzin temu, Mikruss napisał:

Dobra jeat ale drogo troche. 

Za 65 tys netto znajdziesz juz 634 na powershifcie  nowszym joyu itp

Ta 633 tez jest na powershifcie. Niecałe 7tys mth. Te skrzynie są dobre ? 

maxler    8

Co polecicie z ładowarek teleskopowych  JCB, żeby miała 2m szerokości i 2m wysokości ?. Rocznik powyżej 2008r. Zastanawiam się nad Manitou 627 i chce wiedzieć czy z JCB jest coś podobnego.

O takich wymiarach 2m x 2m wziąłbym pod uwagę MERLO 32.6 , dobry udźwig , 40km/h, precyzyjna praca, dobra widoczność i pracuje się tylko gazem, hamulca w zasadzie się nie używa warto rozważyć taką używaną.

DSC_1742.JPG

DSC_1754.JPG

DSC_1779.JPG

ziomkes    0

Witam

potrzebuję zakupić maszynę do wywozu obornika z ferm drobiu maksymalna wysokość maszyny to 190 cm jaką byście polecili kwota jaką planuję wydać do 55 tys zł. Chodzi mi o małą zwinna i mało awaryjną maszynę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DanielFarmer
      Witam.

Czy ktoś posiada lub wie coś o ładowarkach faresin?Wiem że produkują je we Francji, nikt w okolicy nie ma, zapewne są mało popularne to i z naprawą i częściami będzie kłopot :unsure:
      Wpadła mi q\w oko "okazja" czyli poleasingowa ładowarka faresin 7.30 czyli 7m wys i 3 tony udzwigu rocznik 2005 5,5tys mtg za ok 50tys netto.Jak myslicie warto się zainteresować?Bo cena wydaje mi się baaaardzo okazyjna.
    • Przez W0jcik
      Witam. Tak jak w temacie, jaką ładowarkę wybrać plus minus do 35 tyś. Wiem że do takiej sumy pieniędzy nie znajdzie się czegoś super, ale zawsze coś będzie.
      Mam nadzieję że mi pomorzecie.
    • Przez robson79
      Witam. Mam problem z tą ładowarką nie chce ciągnąć na drugim biegu. Prędkość drugiego biegu jest taka sama jak pierwszego i dodam że na pierwszym biegu można ciągać przyczepy ze zbożem można opony palić wszystko jest dobrze a na drugim sama się nie może uciągnąć i nieraz stanie.
    • Przez hary6400
      Czy ktoś ma ladowarke cat jak to się sprawuje czy awaryjna jest? Jaki olej do hydrauliki?
    • Przez hary6400
      Mam mala ladowarke weidemann rok 95 posiada ona silnik Mitsubishi, czy ma może ktoś dostep do części do takiej maszyny? Głównie chodzi mi o glowice silnik jest 4 cylindrowy