LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ketrab    3

Witam.

koledzy możecie mi przyblizyc temat, jak wygląda test ładowarki?? firma przywozi ją do potencjalnego klienta na kilka dni testów za darmo czy jak to jest?? pytam bo mam zamiar kupic ładowarkę na przyszłe żniwa, będzie wykonywała podobne prace jak u korbi-go555, oraz będzie musiała ciągac lawete ze słomą ok 10ton, myslicie że z silnikiem 100KM da rade, czy raczej inwestowac w mocniejsza?? głownie interesuje mnie Monitou ale nie skreślam innych marek...doradźcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od dilera ale testy raczej są za darmo. Co do silnika to 100 konny wystarczy ja mam w mlt629 100 koni i ciągam nią ok 12 ton i nie ma żadnego problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

i droższe niż konkurencja, no chyba że tak akurat trafiłem. Różnica to jakieś 20-30 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Troszkę późno odpisuje, miałem poszukać szczegółowych materiałów ale jakoś zawsze czasu brakuje :( także przedstawiam troszkę pobieżne informacje...

 

Najnowsze ładowarki NH zdaje się, że są produkowane przez włoską firmę, która to też sprzedaje te ładowarki pod własnym szyldem :)

 

Targo był produkowany dla Classa przez jakąś holenderską firmę (archiwum RPT), a nowy Skorpion to zupełnie inna konstrukcja mająca coś wspólnego z firmą Kramer wg. informacji przedstawiciela korbanka

 

Ładowarki JD wywodzą się z firmy Matbro, którą to JD wykupił.

 

Stare NH to były Manitou z silnikami Iveco, te nowsze LM5000 to już są produkowane obok innych maszyn budowlanych NH w Lecce (Włochy).

 

Z kolei Claasy do 2005 były produkowane przez Caterpillara w Suffolk-UK, od 2005 przez Kramer Werke GmbH

 

John Deere w 1998 zakupił patenty i prawa do ładowarek Matbro i produkowali je w swojej niemieckiej fabryce do 2008 roku (zaprzestali z powodu słabej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

koledzy a słyszeliście coś o ładowarkach firmy DIECI (włoskie)

zainteresował mnie model agri tech, który może byc wykorzystywany jako ciągnik, ma tylni TUZ i WOM, co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,

czy ktoś może słyszał, jak się sprawują ładowarki Bobcat? Dostałem ofertę na Bobcata TL360 w cenie 53000 euro netto. W wyposażeniu: klima, fotel pneumatyczny, tylny zaczep przesuwny, automatyczny, wentylator nawrotny, skrzynia 40km/h. Osprzęt nie jest wliczony w tą cene. Co sądzicie o takiej ładowarce? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Ja posiadam Ładowarkę Sambron (JUŻ NIE PRODUKOWANA) Teraz to właśnie Bobcat rocznik 2000 i nie mogę powiedzieć o niej nic dobrego dużo pieniędzy już mnie kosztowała Teraz mam zamówione nowe JCB 527-58 i zobaczymy jak będzie


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Dużo godzin przepracowała? Jak dobrze pójdzie to w lutym będę miał TL360 na testy. Ile wyniósł Cię ten JCB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

trochę przepracowała ale na pweno nie adekwatnie do tego co się w niej popsuło cenna nowej to ok 52000 euro


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Polecam Merlo - trwała machina i niezwykle przyjemna w prowadzeniu . Jak do tej pory to jeździłem właśnie Merlo oraz Manitou i ta pierwsza zdecydowanie bardziej mi odpowiada . Przede wszystkim rewers w Merlo to wyjątkowa precyzja (wcale nie trzeba używać sprzęgła aby podjechać na "milimetry") . Druga sprawa to nisko umieszczone podwozie (doceni ten kto często wysiada) - nisko środek ciężkości , a i bym zapomniał jak dla mnie bardzo pomocna sprawa - przesuw boczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Mam merlo p 26.6 i jestem bardzo zadowolony maszyna godna polecenia


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Własnie zakupiłem Merlo EVT 26.6 98r. Czy macie może jakąś książke/instrukcje/serwisówkę w PDF do Merlo? Jest to moja pierwsza ładowarka i nie bardzo wiem jaki olej co ile zmieniać itp dane eksploatacyjne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

Co możecie powiedzieć na temat Manitou 634-120lsu bo mam zamiar taką kupić. Prosił bym o opinie użytkowników takiej ładowarki z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Co możecie powiedzieć na temat Manitou 634-120lsu bo mam zamiar taką kupić. Prosił bym o opinie użytkowników takiej ładowarki z góry dzięki.

Może wiesz jaka cena takiej ładowareczki? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja posiadam JCB 531-70 2008r ładowarka spoko tylko że hamulec ręczny już nie trzyma, wujek ma takie trzy i w dwóch tez to samo a nie są takie stare(2005 i 2008)

Edytowano przez BizonSuperZ056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

podkręć rączką, to się linka napnie, a jak nie to trzeba koło tarczy albo klocki wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w którym miejscu podkręcić rączką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Co do tematu to myślę że chyba w rolnictwie królują ładowarki manitou i jcb. Ciekawy jestem jakie rozwiązania techniczne stosuje jedną i druga firma, jakie są wady i zalety jednych i drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

BizonSuper ogólnie rączką tą czarną, jak ją chwycisz to powinna się okręcać. Poczytaj w książce co i jak zrobić by sprawdzić hamulce. Jak nie masz to w pon Ci mogę skan wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj