LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

pioter    46

@lesna13 znasz ceny tych ładowarek co wymieniłeś???

 

jakie masz ograniczenia względem wielkości ładowarek, bo wiedeman będzie z nich największy, a bobcat 2556 jest minimalnie większy od weidemana.

 

 

http://www.dieci.pl/szukaj.php

 

wFaresin Industries SpA - wozy paszowe, ładowarki teleskopowe.

 

Agrovector

 

 

jeszcze masz te trzy marki do wyboru...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

ja mam Gianta 45KM silnik kubota całkiem sprawna maszyna potrafi naprawdę dużo zrobić mogła by być troche wieksza jednak jak na razie jest w sam raz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesna13    0

weidemann 5625cx80 190tyś + vat

 

manitou mlt 523t 168tyś + vat

 

bobcat t2250 160tyś + vat t2556 jest troszeczkę większa i za szeroka

 

caterpillara nie znam

 

dieci nie nie znam wymiarów

 

faresin mają w sąsiednim gospodarstwie to mają nie za dobrą opinię

 

deutz fahr są za szerokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dieci ma 1,8m szerokości i kosztuje ok 40 tyś E netto.

 

w Toruniu mają jakiegoś manitou z 2008 roku w lepszej cenie jak podałeś.a u mnie za weidemanna chcą 215 tyś zł netto.

 

jak do weidemann założysz taki opony jak w bobcacie 2556 (400/70R20) to szerokość będzie miał 195cm.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesna13    0

u mnie w jeleniu to dwa razy ciekł uszczelmiacz i jak zgłośiłem im to trzy tygodnie czekałem na wymianę blacha wygieła mi się w rozrzutniku to przyjechali i zdjęcia robili do rozpatrywania czy to zrobić czy nie i nie tylko mnie tak załatwili słyszałem że innych rolników tesz tak załatwili a mechanicy to ruszją się jak mucha w smole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja mam do was troszke inne pytanie. orientujecie sie moze jaki producent robi najtansze ladowarki teleskopowe?? chodzi o model 3 tony udzwigu i 7 metrow wysieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

w 2008 jak ktoś trafił w niskie euro to zaoszczędził. Kurs Euro wtedy to był jak wiadomo o 1zł niższy niż najwyższy w tym roku. czyli te maszyny o których mowa w granicach 60tys Euro to ok 55 tys zł tańsze były. Teraz ostatnio to też już potaniały o jakieś 15 tys zł. Niestety wszystkie maszyny co kupujemy z zachodu to niestety cena zależna od kursu walut.

 

@brzozak2 a najtańsza to zapewne jakiś "chińczyk" będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no tak tylko przydalby sie taki co ma jakiegos dilera i jakis serwis ;)

w sumie to na nic takiego sie nie natknalem na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na razie sie tylko ogladam i kontempluje. chodzi o to, ze ani ja ani ojciec nie bedziemy mieli mozliwosci jezdzenia ladowarka, a nie mam zamiaru wyganiac pana czesia z kabiny tylko dlatego, ze pali w niej szluga ;)

 

jak zdazyliscie zauwazyc tata nie specjalnie gustuje w uzywkach, chociaz uwazam, ze to ciekawa alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 masz podobne podejście jak większość osób zatrudniających ludzi jako operatorów. ;) Ja osobiście uważam, że za 100-150 koła można już kupić bardzo sensowną ładowarkę, a nowa to wydatek dwukrotnie boleśniejszy dla kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

osobiscie mi sie najbardziej podoba jcb w wersji agri extra (taka byla jakies pol roku temu) pod wzgledem napedu to genialna ladowarka, 6 biegow, 3 tryby pracy (normalna, transport i "pchanie"), 40 km/h z rozlaczanym przednim napedem, dodatkowe funkcje hydrauliki, no cos pieknego, ale niestety jakby ktos tam wlazl z brudnymi recami to bym poutracal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mnie również one się podobają, ale cena jest zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@brzozak2 na allegro jest 536-60 Agri Super 2007 rok za 128000netto. A w Xtra masz tylko dżojstik servo dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie chce przeznac zadnych srodkow na to, powtarzam, ze tylko sobie kontempluje - szukam najtanszego nowego rozwiazania. dzieki za podpowiedz wzgledem bobcata, nie wiedzialem, ze sa w tak korzystnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A musi być teleskopowa ?-bo blisko mnie w Birawicie stoi kupa jakichś chińskich (ale na pierwszy rzut oka całkiem nieźle wykonanych) ładowarek takich bardziej budowlanych ale ponoć w mocno konkurencyjnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

raczej tak bo musi ladowac wysokie samochody, przy czym byc zwinna w budynkach, wiec wymiary duzych przegubowych ladowarek odpadaja, male przegubowce tez ze wzgledu na wysokosc podnoszenia i udzwig/stabilnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie też musi ładować wysokie auta tzn by ładowała jakbym kupił. Z moich wyliczeń nie wiem ile @brzozak2 byś robił mth ładowarką więc jak do 500 (w moim przypadku) to nowej się nie opłaca tylko taką właśnie roczną dwuletnią z małym przebiegiem. a jeśli by miała z 1000 mth robić to jak najbardziej nową. Bo przy 280tys zł netto w leasingu na 5 lat to rata niestety ok 5100 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj