LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

rumcajs611    0

Zgodzę sie z wypowiedzią kolegi. Ładowarki z przekładnią mechaniczną maja zdecydowanie lepszy uciąg. Było to juz tyle razy próbowane. Hydrostat jest lepszym rozwiązaniem do pracy np. na placu, przy załadunku bo jest bardziej dokładny. Przy ciąganiu, pchaniu, zdecydowanie przekładnia mechaniczna. Popatrzcie tylko na ulotki poszczególnych producentów ładowarek różnica jest spora w sile uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

Ja tez jestem zainteresowany kupnem nowej ladowarki. Wacham sie pomiedzy NH LM5060 plus a MANITOU 741 120 LSU. Ktora z Was byla by lepsza do ciągania przyczep z belami tak na odcinek ok 20km w jedna strone? prosze o opinie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

od ciągania przyczep to jest ciągnik. jak się ciągnie to mocno sprzęt się zużywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

nie ma różnicy która, lepsza ta co nie ma napędu hydrostatycznego i ma większy zapas mocy, Nh i manitou to dobre firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jest roznica bo np. jcb w wersji agro super, czy agro extra (nie pamietam dokladnie nazwy), ma przeniesienie napedu podobno w 100% mechaniczne na najwyzszym przelozeniu ;)

jest to bardzo rozbudowana, zatem ciekawa przekladnia powershift 6x4 ze sprzeglem hydrokinetycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie rozmyslam nad kupnem ładowarki new holland albo jcb do takich typowo rolniczych typu zaladowanie obornika na rozrzutnik wozenie bel i czasem ciaganie przyczep ktora z ladowarek byla by lepsza do takiej pracy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaką ładowarke kupić do 55 tys?? I czy ładowarki Massey FErguson to dobry wybór??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Mam pytanie, czy ta ładowarka Claasa http://allegro.pl/item660911792.html jest warta swojej ceny? Może ma ktoś coś podobnego albo taką samą i zna jej zalety i wady, a może jednak polecilibyście coś innego do 60 tyś brutto.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że teleskop


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no to taka podobną jak kolega wyżej dał linka no albo starsze JCB lub Manitou. to Ty musisz podjąć decyzje jaka byś chciał wszystko zależy jeszcze od tego co od niej oczekuj tzn jaka prace ma wykonywać itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ja tak samo szukam ładowarki teleskopowej do 65tyś. Mysle ze bardziej będę patrzył za jcb bo widziałem u nich możliwość podłączenia krokodyla i chytaka do bel. Tylko na co zwracać uwage co? Jakie jeszcze firmy sa dobre i nie ma problemów z dostępem do części. Jak w ogóle wygląda sprawa awaryjności ładowarek teleskopowych i jaki jest dostęp do czesci co? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

do JCB są tanie części i jest dużo zamienników. Z forum budowlanym mam kilka kontaktów do sklepów z częściami i z mechanikami którzy jak są w stanie to pomogą tzn na tym forum.

 

Na co zwracać uwagę to tak:

Luzy na ramieniu i na skręcie kół i czy gdzieś nie popękane lub spawane ramię

silnik jak chodzi,

hydraulika jak chodzi czy po zagrzaniu oleju nie chodzi zbyt słabo,

to samo jazda jak hydrostat to czy nie traci mocy w kołach jak olej ciepły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

A co myślicie o teleskopówkach CAT?? Bo jak narazie to niewidziałem zbyt wiele opinii o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

koledzy chce kupić ładowarke ale kasy starczy na używaną jak do 50 tyś. zł, ładowarka bedzie służyła do załadunku obornika z kurnika, do wrzucania zboża i zworzenia bel ok 1500 szt, a i zapomniałem do zdejmowania palet z komponentami do paszy (1500 kg), co byście mi polecili


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

cokolwiek w bardzo dobrym stanie technicznym i o parametrach umożliwiających pracę w Twoich warunkach :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no właśnie co kupić (nowa lub kilku letnia) chodzi mi konkretnie o JCB 531-70 lub 536-60 w wersji agri super ma ktoś takie tu na forum i jak wygląda sprawa awaryjności tych modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesna13    0

Witam jestem nowy na forum

jestem zainteresowany kupnem ładowarki teleskopowej i mam pytanie do posiadaczy ładowarek teleskopowych z napędem hydrostatycznym czy ciągacie przyczepy tymi ładowarkami.

pytam się poniewasz jeden przectawiciel zapewnia mnie że da się ciągać przyczepy a z tego co słyszałem to jak się olej rozgrzeje to ładowarka potrzebuje bardzo dużo obrotów żeby ruszyć z miejsca powiedzie jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a dlaczego chcesz koniecznie hydrostat?? moim zdaniem najlepszym zrodlem napedu jest naped w jcb wersji agro extra, masz juz 6 biegow, 3 tryby sterujace napedem w tym transport gdzie rozlaczany jest przedni naped, zwykla praca i prace ziemne. ogolnie jak sie kiedys interesowalem to nie znalazl nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj