LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

Arek    218
Dnia 8.02.2019 o 18:19, RoH napisał:

Witam 

Proszę Was o poradę - cz warto kupić JCB 526s ? Jakie są jej wady i zalety ? Jak ogólnie sie sprawuje ten model ? Dodam że ładowarka jest  98 roku

Sprzęt wiekowy więc styrany mocno może być. Silnik Perkins AK, popularny i części dostępne. Ogólnie ładowarka nieskomplikowana i tania w eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15
23 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Forsze dzwoniłem do szwagra bardzo porządna i wytrzymała ładowarka.

dzięki bardzo za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka93    59
ja polecam manitu 735-120 mimo sporych gabarytow potrafi wjechac w male pomieszczenie no i ciaga belki z pola ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Chciałbym się trochę rozeznać w temacie ładowarek teleskopowych. Posiadam ciągnik z turem, ale być może za jakiś czas ciągnik pójdzie do opryskiwacza i zostanę bez ładowacza. Coś tam kombinuję, żeby kupić jakiś mały traktor z turem, może włożyć tura na ursusa 1614, ale ostatnio kolega zasiał taką myśl, żeby rozważyć używaną ładowarkę teleskopową. Maszyna miałaby służyć do ładowania wapna, trochę zboża z magazynów płaskich, big bagi z nawozami, trochę w lesie w krzaczorach. Też musiałaby pociągać trochę przyczepy właśnie z nawozami na pole (max. 15t, 5km). W czasie rozsiewu nawozów dowozić bb ścieżkami technologicznymi do rozsiewacza. Jakiś szczególnie duży wysięg w maszynie mnie nie interesuje. Udźwig: tak żeby z wapnem dawała radę i uniosła 4bb nad rozsiewacz do wapna/nawozu. Napęd - pewnie powershift.

No i po takim przydługim wstępie kilka pytań: Jaki trzeba budżet żeby kupić coś rozsądnego? Nad jakimi markami/modelami się skupić? Czy w ogóle używka ma sens? Coś nowego, to pewnie 300+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Do małych pomieszczeń i przy ciasnych podwórkach polecam starsze modele MLT5xx. Mam taki mode MLT 527 jeszcze w starszej wersji z kanciastymi osłonami ale juz na elektrohydraulicznym rewersie. ładowarka bardzo zwinna i mała, nie ma elektroniki jest prosta w obsłudze i relatywnie prosta w naprawie. Zwykła skrzynia 4 biegowa bez żadnych połówek i udziwnień spokojnie daje rade. Silnik z tyłu - bez przekładni kątowej co eliminuje kłopotliwa przekładnie kątową. Niestety te modele sa bardzo poszkukiwane i ciezko trafic na cos konkretnego w rozsądnej cenie. W nowszyszych ładowarkach gdzie silnik masz z boku jest nieco lepsza widocznosc po prawej stronie bo nie ma "garba" z ramienia a jest ono schowane niżej w ramie, ale wiadomo cos za cos. Silnik z boku to także wieksza szerokosć całej maszyny. W przypadki MLT5xx to tylko około 1,9m.

Nie ma porównania tura do ładowarki, promień skrętu czy chociażby dodatkowy wysów ramienia czasami jest wręcz niezbedny.

W swojej ładowarce musiałem zrobic 3 siłowniki i kilka innych pierdułek ale wiadomo jak to w uzywanycm sprzecie trzeba sie z tym liczyć. Niemniej jestem z niej bardzo zadowolony i raczej bym jej nie zamienił na nowszy model.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy ładowarki klasy Merlo 27.6 dadzą radę pracować w polu (wapno, nawozy), czy to raczej podwórkowe zabawki? Czy trakcyjnie (transport) można porównywać to z ciągnikiem o podobnej mocy, czy raczej traktor zawsze wygrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

To tak jakbyś chciał porównać tura na ciagniku z teleskopem na ładowarce.


Ciągnik jest do ciężkiej pracy typu orka a ładowarką do załadunku itp prac ale da rade też pociągnąć spory ciężar tylko że jej to zbytnio nie służy tak jak ciągników tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ładowacz teleskopowy od www.merlo.com i spodobaj mi się joystick z przełącznikiem kierunku jazdy. Bardzo łatwo się steruje, ładowarka chodzi płynnie i jakoś w kabinie mniej się męczyłem. Jakbym miał rozpatrywać większy zakup to właśnie od nich. Klimatyzacja jest też, co warto podkreślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 28.11.2019 o 19:46, alvaroalvaro78 napisał:

Panowie ma ktoś JCB 527-58 z rocznika 96, 97r ? Jak to się sprawuje?

Jak mam 526 99r. Swoje już wypracowała, trochę luzów na teleskopie ma. Wycieków z hydrauliki brak, czasem strzeli jakiś wąż ale to małe koszta przy dorabianiu, silnik to perkins 1000, części tanie i atwo dostępne, mechanicy tez dobrze znają ten silnik więc problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek21    0

witam mam kilka pytań dotyczących manitou mlt 527

Czym sie różni wersja mlt 527 mono ultra od zwyklej turbo?

Jaki olej stosowac na dolewki do hydrauliki i skrzyni biegów jesli nie wiem co było zalane?

Jak by ktos miał instrukcje do tego model to prosze o podanie linku do pobrania?

 

 

Edytowano przez slawek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastid    0

Witam, czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z oznaczeniem na drzwiach power shuttle 95 albo power shuttle 110 w ładowarkach teleskopowych New Holland Lm 410/425/430 ? Za co odpowiada to oznaczenie, i jeżeli nie ma naklejek to po czym jeszcze można odróżnić model 410 od 430 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na budowie mam od www.merlo.com ładowacze teleskopowe i sprawdzają się. Wymieniałem ze starszych ciągników na ładowarki teleskopowe i to była jedna z moich najlepszych decyzji w ostatnich kilku latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy ktoś zna handlarzy ze Słączna i Miłochowice spod Milicza na dolnym śląsku? Coś może o nich powiedzieć? Czy warto interesować się ładowarkami Caterpilar, pod względem jakości, dostępności części, serwisu na dolnym śląsku?

 

Jeszcze pytanie o Manitou MLT 731 LSU Turbo: na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie?

Pytanie ogólne: co sądzicie o "przejściówkach" do osprzętu np. z Manitou na euroramkę?

Edytowano przez Jarecki21
Uniknięcie pisania postu pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

czy warto pchac sie w starąi niekoniecznie tanią ładowarke do 45 tys zl? sluzylaby do zaladunku i rozladunku wapna/nawozow, podgarnianie zboza i zaladunek. jesli tak to czego szukac, jcb manitka merlo czy inne marki jak matbro czy sambron tez warto zwrocic uwage?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Jak kupisz ładowarkę to mogę Ci powiedzieć napewno tyle że codziennie będziesz miał dla niej zajęcie a tura na ciągniku będziesz używał z przymusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

no wlasnie ciagnik został mi tylko do tura i mysle czy go nie wymienic na ładowarke. robiłbym to samo co ciagnikiem a dodatkowo ładuje zboze na ciezarowki czego turem nie zrobie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

W używkach zawsze jest loteria. Trzeba skrupulatnie przejrzeć maszynę, żeby nie wtopić. Tak czy siak za taką kwotę będzie to już wysłużony sprzęt i z naprawami trzeba się liczyć.  Wszystkie JCB są na powershiftach (nie widziałem innych) co w razie awarii będzie droższe w naprawie. Manitou na manualnej skrzyni 4 biegowej jest bezpieczniejsza w tym aspekcie.

Ja osobiście w 2016 zaczynałem od podobnego pułapu cenowego, ale zobaczyłem trochę tych ładowarek i finalnie zakupiłem droższą Jcb z 2011 za 135 netto. Chodziła bezproblemowo do jesieni 2019 kiedy padł cały układ paliwowy. Mi osobiście manitou nie podchodziła w porównaniu do Jcb ze względu na gorszą widoczność z kabiny, wyższą cenę części zamiennych, delikatniejsze mosty i zwolnice oraz problematyczne przekazanie napędu z silnika na skrzynię (dużo manitou "żęcholi" na niskich obrotach). 

 

Edytowano przez andrzej2257
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

JCB mam na normalnej skrzyni 4 biegowej i ta skrzynia jest jedną z lepszych w ładowarkach biorąc pod uwagę wszystkie marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj