LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

F3dor    3

Niby tak ale np jezdziłem JCB 531-70 tylko po placu i szarpał wysięgnik przy wysuwaniu i wsuwaniu, jezdźilem merlo 35.7 i tego nie było. Mam JCB 526 już 12 letnia i wysięgnik mogę wysuwać na centymetry, wiec to mi się nie podobało. Najlepiej byłoby przetestować je w gospodarstwie ale dilerzy są niechętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

526 zapewne masz na mechanicznym rozdzielaczu a 531-70 na elektrycznym i wysuw ramienia nie jest na rozdzielaczu proporcjonalnym dlatego szarpie np. w dieci jest tak samo.

Co do Merlo to jaki jedyny producent pozwala ciągać przyczepę o dmc 18t więc chyba nie taki zły ten hydrostat u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem handlowym merlo i zapewniał że zabezpieczenia przeciążeniowe są w każdej nowszej ładowarce, a w merlo można je wyłączyć przekręcając jakiś kluczyk, wtedy wszystko działa mimo przeciążeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Jakie sa najlepsze skrzynie biegow w manitou? Mam ładowarkę z silnikiem z tylu z 4 biegami zmienianymi ręcznie i zastanawiam się cze mogę nią ciągnąc przyczepy z balotami na duze odległości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubDragon    0

U mnie we wsi jest diler Merlo. Tylko w mojej wiosce jeździ z 10. Nie ma nikogo kto by powiedział złe słowo o tych ładowarkach. Od biedy te ładowary ciągały 8t przyczepy po podwórku ;). Ja ze wszystkich najlepiej bym polecił właśnie Merlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Powiem tak. To zależy od ceny. Miałem w testach ładowarkę teleskopową Deutz-Fahr Agrovector 35.7 http://www.deutz-fahr.com/pl-pl/produkt/ladowarki-teleskopowe/3998-agrovector-29-6-35-7 i się bardzo dobrze spisywała. Bardzo wydajna hydraulika, komfortowa kabina i zwrotność ładowarki spowodowało to że złożyliśmy zamówienie. Fajne są też ładowarki Merlo i Weidemann które są tańsze i mają troszkę gorszą hydraulikę ale, kto co woli.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Anja właśnie słyszałem że deutz nie zachwyca, są drogie a parametry techniczne są słabsze aniżeli w odpowiedniku merlo albo manitou. Nie warto przeplacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Wcześniejsze na pewno robił JLG, bo jak kupowałem to porównywałem je i  decydowała cena (deutz był tańszy). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

panowie a na co zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki ? ładowarka miała by być wykorzystywana przy produkcji mleka, czyli załadunek wozu , obornika itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Wymiary, musisz zwrócić uwagę czy zmieści się tam gdzie chcesz. Pamiętaj że zapas 5-10 cm to prawie nic.
Udźwig, wiadomo im większy tym lepszy jednak uważam że 2500 kg przy krowach w Zupełności wystarczy.
Siła pociągu większość ładowarek na hydrostacie ma od 8-10 tys N czyli 8-10 ton.
Na pewno nie potrzeba Ci super precyzji mechaniczna skrzynia będzie ok.
Obsługę codzienną, podpisanie wezy, smarowanie.
A reszta czyli moc i wydajność zależy od tego ile masz kasy i jakiego producenta. Na forum króluje jcb manitou i merlo.
Warto wziąć na testy ładowarkę w gospodarstwie, nawet za płacić. I wykonać większość prac które ma robić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam, zastanawiam się na kupnem ładowarki teleskopowej, używka w granicach 30-35 tys. Nie oczekuje nie wiadomo czego bo i nie wiadomo czego nie będę nią robił. Wykorzystanie: załadunek nawozu, podsuwanie pszenicy w magazynie, załadunek pszenicy, wapna, ewentualnie jakąś przyczepe z nawozem wyciagnąć na pole.

Co byście mogli podpowiedzieć i ewentualnie polecić w tym temacie? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

Nie ukrywam że poszukuje modeli w mechanicznych wersjach (w tych pieniądzach raczej sprzęt nie jest wybitnie zadbany a wiadomo jak to jest z elektryką w takim zaniedbanym sprzęcie), aczkolwiek jestem skłonny do jakiegoś kompromisu.

Póki co oko zawiesiłem na Matbro i Sandersonie.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U handlarza tak na szybko nie da się sprawdzić maszyny bo zwykle problemy wychodzą jak się olej dobrze rozgrzeje w zmienniku i w hydraulice.

Jak rozglądasz się za Sandersonem to spójrz też na Claasa rangera bo to to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Witam, zastanawiam się na kupnem ładowarki teleskopowej, używka w granicach 30-35 tys. Nie oczekuje nie wiadomo czego bo i nie wiadomo czego nie będę nią robił. Wykorzystanie: załadunek nawozu, podsuwanie pszenicy w magazynie, załadunek pszenicy, wapna, ewentualnie jakąś przyczepe z nawozem wyciagnąć na pole.

Co byście mogli podpowiedzieć i ewentualnie polecić w tym temacie? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

Nie ukrywam że poszukuje modeli w mechanicznych wersjach (w tych pieniądzach raczej sprzęt nie jest wybitnie zadbany a wiadomo jak to jest z elektryką w takim zaniedbanym sprzęcie), aczkolwiek jestem skłonny do jakiegoś kompromisu.

Póki co oko zawiesiłem na Matbro i Sandersonie.

 

Z góry dzięki za pomoc

Z podobnymi myślami się biję. I im bardziej się zastanawiam tym bardziej przechyla się założenie ładowacza czołowego. Ewentualnie za tą kwotę kupić coś z ładowaczem czołowym. I mamy ciągnik który jeszcze coś w polu popchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam ladowarke i mialem ciagnik z turem i sie nie zamienie juz nigdy. Wiadomo kazdy ma inne potrzeby ale to co zrobisz ladowarka nie zrobisz ciagnikiem i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w grę wchodzi tylko ładowarka.

1. Kolejnego ciągnika mi nie potrzeba

2. Ładowarka na pewno jest zwinniejsza w pracach o których wspomniałem (np. na pewno łatwiej załadować tira ładowarką)

3. Nie chce zakładać tura do posiadanych ciągników a nawet nie pasuje mi w żadnym tur.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zgadza się. Ładowacz czołowy to nie to sam co ładowarka. Ale ładowacz czołowy kupimy za naście tysięcy. A ładowarkę w kwocie 30 - 35 tys nie za bardzo jest w czym wybierać. Jak coś znajdziesz to ładnych tysi jeszcze trzeba wsadzić. A wtedy robi się ok 40 tys.

Też czekam za propozycjami jakiś ładowarek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

35 tys to trochę mało na ładowarkę i trochę loteria bo trafi się zadbana która dalej będzie hulać a trafi się słaba i będzie lipa.
Na pewno warto negocjować sprawdzenie ładowarki w gospodarstwie, wtedy jak po pracujesz cały dzień będziesz wiedział gdzie co leci i cY traci moc.

Ciężko coś polecić, na forum chwalą starsze modele manitou i merlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Witam mam pytanie do użytkowników tego forum. Chcę kupić używaną ładowarkę teleskopową tak do ok 40 tys. Mam teraz miniładowarkę i gnój ładuję cyklopem. Miniładowarka służy do wybierania od świntuchów bo tam mam przejazd 5m i prostopadle do niego są wjazdy ok 2,5 m szerokie. Pytanie moje jest takie. wydaje mi się że tam nie wjadę zwykłą teleskopową tylko tą łamaną z teleskopem. dobrze myślę? Taka by wybrała stamtąd i z płyty na większą przyczepę/rozrzutnik a i bele by poukładał w stodole i w stogu. W internecie trochę szukałem i znalazłem 2 w miarę cenowo i wyglądowo: https://www.olx.pl/oferta/ladowarka-teleskopowa-claas-ranger-940-gx-CID5-ID8EZdd.html  

 https://www.olx.pl/oferta/ladowarka-teleskopowa-matbro-nie-jcb-manitou-lamana-CID757-IDjrlt0.html 

Co o tym myślicie? A może ktoś taką użytkuje. ile bel na łebku da radę tym postawić.

Edytowano przez migacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Witam. Koledzy potrzebuje pomocy przy wyborze ładowarki teleskopowej. Z racji tego ze łapie się na dofinansowanie z tytułu modernizacji gospodarstw rolnych i na dniach podpisze umowę z agencją , chciałbym się Was radzić jaką ładowarkę wybrać. Praktycznie waham się miedzy Manitou model MTL 634 120 PS(taką miałem wpisaną z oferty )  lub JCB modelu nie pamiętam ale chyba Agri 731-70 lub 740-70, biorę jeszcze pod uwagę nowe Manitou MTL 635 130+, tylko ze tu już adblu jest. wymagania :wysokość podnoszenia 6-7 m , moc ok120 km, prędkość jazdy 40 km/godz, ok 3,5 tony udźwig, ciąganie przyczep, szerokość i wysokość maszyny maks 2,5 m.Główne prace to załadunek obornika i nawozu, zbiór słomy. i tu pytanie która według Was jest lepsza, plusy i minusy . A może jeszcze zwrócić uwagę na jakąś inną markę, ale jaką?? Koszt jaki mogę przeznaczyć to 280000 -300000 zł netto, bo tyle mam wpisane w zestawienie rzeczowo-finansowe. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj