LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

dawidg2    31

Mam JCB od 4 lat lat i nic poważnego tylko pierdoły. Fakt faktem nie haruje ciężko bo ma 2000h. Ale swoje w ziemi też zrobiła, wybierając czy ładując na granicy udźwigu. Dużo też jeżdżę po asfaldzie.

 

Fakt jest droga, jeśli chodzi o model Super. Ale masz klime, amortyzacje ramienia, rewers wentylatora (czasami, moja niema ale inne nieraz tak), Dżoj w środku, 40km/h. Tu masz np wypasioną  http://otomoto.pl/oferta/jcb-531-70-agri-super-ladowarka-teleskopowa-fabrycznie-nowa-ID6y5nOd.html

 

 

http://www.b-m.pl/public/files/C432243.pdf gdzie w TH336 masz silnik V6 perkinsa?

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

A jaką ładowarkę kupić (używaną)  aby móc na teleskopie zamontować wyciarkę do kiszonki strautmann ok. 2 m3 i wygodnie z taką pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek992    0

 

dawidg2 masz jeszcze w opcji silnik 143kM V6 za niewielką dopłatą silnik rakieta 120 już by wystarczył ale kto wie może lawete 40 bel 

 

przyjczie wyrabować pod góre

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie widziałem opcji. Po co taki 6 cylindrowiec. Ja mam 125KM w JCB i ciężarówkę solo z ładunkiem w błocie ciągła bez problemów, czyli jakieś 26t ogółem bo to była 3 ośka. W piasku też dawała radę, auto o połowę mniej ładunku było bo już przeładowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mark1    1

Witam Manitou odpada przepracowałem na 2-uch  po 15tyś mt i nie polecam  ,Merlo jak najbardziej ,widoczność z kabiny i bezawaryjnośc ,JCBI CLAAS szajstwo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak nowa bierz ta, która ci się bardziej podoba. Jak używka to bierz punkt pierwszy + ta która w lepszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja posiadam dwu letnią Manitou 735 100 i ma zrobione nie całe 700 mth na skrzyni mechanicznej. Awarie jakie miałem to spalony bezpiecznik od klimy i wymiana hydromotoru na nowy ale to w 100% z mojej winy gdzie tak naprawde posypał mi się sam wentylator ale firma uznała że to wada fabryczna i wymieniła cały komplet.

@lolq1660 skąd bys brał manitou?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Martin jaki hydromotor skoro ten model manitou ma napęd w pełni mechaniczny na przekladniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

jeżeli Manitou to albo z Pasłęka albo z Mrągowa z fricke, a jak długo będzie trzeba czekać to wezmę stamtąd gdzie będzie dostępna od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam, podstawowa różnica jest taka że jedna jest na skrzyni, druga na hydrostacie. Wiec jeśli będziesz ciągnąć przyczepy, hydrostat od razu odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

<p>jcb wydaje się być wydajniejsza ale ten hydrostat, a orientuje się ktoś czy do manitou 735 można wsadzić koła 20 ? </p>

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek70    0

Witam,chciałem kupić ładowarkę teleskopową do 100 tys. netto ,JCB 541-70,najlepiej z Niemiec lub Anglii.Znacie osobę która sprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek2015    2

Witam .

Długo sie zastanawiałem nad zakupem ładowarki ,i do tego nie miałem za dużego budżetu .

Zastanawiałem sie nad nową lub używaną np. stary Kramer za około 80tys.Pierwsze co obserwowałem tą firmę od dłuższego czasu  (KMM )miała nie dobre opinie co do udźwigu jak i przecieków na Internecie ,więc kupiłem starą maszynę tak jak wyżej  i do tego po okresie roku  jeszcze 2 podobne ł201 ,stalowa Wola .Ale nadszedł czas i musiałem rozbudować park maszynowy o kolejną maszynę i tak minęło 3 lata .Padło na firmą z Wojcieszowa KMM Ładowarki, Model  ZL 16 waga około 4,5 tony  .Byłem przed zakupem osobiście oglądać ,zarzekli sie że mogę ją dowolnie sprawdzać itp. Na miejscu przed samym zapaleniem nie było problemów ,ale z jazdą już tak ,pierwsze co to nawet nie chcieli żebym wsiadł do ładowarki potem powiedzieli że bez dokumentów operatora nie dadzą ,nie mieli wideł ponoć do tego modelu żeby sprawdzić udźwig chociaż sie na początku rozmowy dzień przed zarzekali że można i jest wszystko na miejscu .W opisach na aukcjach i na stronie podaja tak >udźwig 1600kg zgodnie z Normą Górniczą ( wartość z jaką można bezpiecznie operować maszyną, maksymalny udźwig to ponad 2500kg)

To jest wielką bzdurą udźwignie ,ale na 10 cm  i zapomnijcie że można manewrować ,d*pa podnosi sie do pionu już przy około 1500kg + widły( 250kg ) .kiedy zgłaszałem problem mówili że sprzedają obciążniki na tył i wtedy to "Działa " :)  Ogólnie 1600kg ale bez wideł J to tak

 Mam ją  już około roku kupiłem z osprzętem całym za ponad 90tyś netto .

Oczywiście ma plusy ale to plusy które są niepotrzebne jeśli chodzi o użytkowanie i pracę .

Moja pracuje na składzie kruszyw ,szybkie przeładunki ,załadunki itp mała drobnica .

Sprawnie zapala na mrozie ,pali sporo ,siłę ma ,ale do piasku i kruszyw inne jak ziemia nie ma siły  nabrać ,metal z którego została wykonana gnie sie jak papier ,widły to porażka jak i normalne i z przesuwem hydraulicznym ,opony ok szerokie ,jesli chodzi o podnoszenie  spore problemy ,przecieki ,wycieki ...eh,koła czasem lubią się odkręcać .

Obecnie jestem na drodze już 4 reklamacji ,jestem zbywany nieuprzejmością ze strony sprzedawcy i prawdopodobnie sądownie sie skończy co kol wiek sie stało to wina TWOJA  nie maszyny ,a do tego jeśli już cokolwiek ustalą i musisz kupić za swoje to juz czekasz na cześci nawet 3 miesiące zanim kontener dopłynie do naszego portu ,eh szkoda pisać . Warto przed zakupem zobaczyć ich opis maszyny , reklamacji ,sposobu napraw w jaki sie do tego odnoszą po zgłoszeniu szkoda że ja tego wnikliwie nie przeczytałem  ... Dobrze że mam stare maszyny bo bym po płynął ...

Ogólnie moja największa porażka.Mam na stanie stare sprzety i sie tego nie wstydzę wsiadasz palisz jedziesz ,rozwali się  części pełno naprawiasz wsiadasz i jedziesz dalej ...

Spotkałem sie z 2 osobami które maja kmm  podobne modele i problemy  .To sprzęt owszem w miarę dobry ,ale do rolnictwa ,a nie na budowę.

Pozdrawiam Heniek

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

Witam Wszystkich! Nie chciałem zakladać nowego tematu, podpiąłem się więc tu. poszukuję nowej ładowarki, której chce używać głównie przy hodowli ekstensywnej bydła mięsnego, w związku z tym raczej nie mają znaczenia wymiary, ale bardzo zależy mi na "zdolności ciągania przyczep" oraz możliwie najwyższą prędkość, wyposażenie do przyczep, czyli instalacja pneumatyczna i chociaż jedno gniazdo hydrauliczne. WOM raczej zbędny. Jaki więc wybrać napęd? wydaje się, że mechaniczny. czy Torque Converter w Manitou w tej sytuacji jest dobrym rozwiązaniem? We wszystkich Merlo jest chyba naped hydrostatyczny, a to chyba jedyna marka ładowarek z TUZem z tyłu, co może sugerowac "zdolnosci transportowe". i ostatnie pytanie: na czym polega naped VariPower w ładowarkach Claasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RockAndRolnik    112

Witam.

Rozglądam się za ładowarka. Nie moge znaleźć informacji na temat DIECI. Interesuje mnie szzególnie model 30.7 (chyba). Co wiecie o firmie DIECI ?Z góry dziękuje za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek992    0

witam

Agro Rolnik Śniadowo jest dilerem deci tam pytaj. numer znajdziesz na ich stronie, a co do ładowarki to w okolicy jest ich sporo.

Edytowano przez wojtek992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RockAndRolnik    112

Dziękuję za zainteresowanie, ale raczej chodzi mi o opinie użytkowników niż dealerów. Może jest ktos kto uzytkuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

@RockAndRolnik

ja szukając opinii znalazłem kilka negatywnych  że delikatne i sie psują ale to tylko opinia przeczytana forum >

 

Ja osobiście  szukam ładowarki dla siebie,  z racji wymiarów drzwi nie może być wyższa i szersza niż 2 m. Z racji małej stabilności oraz małej wysoko sci podnoszenia przegubowe odpadają. Chciałbym maksymalnie wykorzystać maszynę dlatego koniecznie musi wjeżdżać do budynków ale też poradzić sobie z obornikiem lub wapnem nie zapominając o ciąganiu zestawu z 18 balotami
 

Przeglądając oferty producentów wyróżniłem dwie grupy które mogą mi podpsować
1 ładowarki o szerokości ok 160 cm oraz 2 o szerokości 180-190cm

W  pierwszej grupie jest
Giant Tendo, 1700 kg 44 KM 4.7 m 160 -150 tys

Weidemann 4512,  1500 kg 35 Km 4 m 120-130 tys

JCB 52-40 2000 kd 4 m 50 KM 180 tys
w tej grupie najlepszą wydaje się JCB, optymalny Giant a ekonomicznym Weidemann
 

 

Druga grupa jest bardziej rozbudowana
Znajdują się w niej 
Merlo 25.6 2500 kg, 5.9 m 75 KM Kubota 180 -200 tys

Weidemann 5522. 2200 kg, 5 m , 61 KM 170-160 tys

Manitou MT 625 2500 kg, 5,8 m, 75 KM kubota 180 - 200 tys

JCB 525 -60 2500 kg, 6 m, silnik 75 KM 200 -220 tys

Dieci mini  agri 25.6 2500 kg, 5,8 m 74 KM Kubota 190 tys
Cat TC255C 2500 Kg 5,6 m 74 Km 180 tys

Co do udzwigu na maksymlanej wysokośc kazda ma ok 1300 kg, wyjątek stanowi merlo podnoszący 1700 kg

Osobiście jeździłem tylko Giantem, zasadniczo to maleńka maszyna o wielkiej mocy, choc podczas pracy w błocie lub obornikiem odczuwałem braki mocy, ciągnać przyczep jest stanie na pusto, w moim gospodartwie uszyta na styk, i lepiej by był ten zapas mocy. Następnie do testów wpadnie CAT a później Merlo

Przeglądając oferty i czytając najbardziej przemawia do mnie merlo która dzięki wałom pryzmatycznym jest niska a ma duża moc w dalszej kolejności Manitou tylko i wyłącznie za legendarną wytrzymałość, Manitou i Merlo dodatkowo mają homologacje dzięki czemu można ciągać przyczepy po drogach publicznych.
Weidemnanna posiada wiele osób i ma korzyty stosunek ceny do jakości, w dobrych rękach bedzie długo słuzył.
JCB i CAT to masyzny z budownictwa przniesione do rolnictwa, nie można odmówic im wytrzymałości jednak cena zbija>

Na samym koncu Dieci która wyglada jak podróbka merlo, ba jest też z włoch. Mało jest opinii ale chyba nie moze byc to zły sprzęt.

Pytanie do kolegów jaką wy byście wybrali małą ładowarkę teleskopową i dlaczego. Dla mnie każda z nich jest bardzo podobna (tylko merlo sie wyróżnia na plus)

 

 

 

 

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Przeglądając internet znalazłem test 4 ładowarek zrobiony przez brytyjski portal,
Prowadząc bardzo chwali swoją rodzimą marke JCB, według mnie przesadnie

https://www.fginsight.com/vip/vip/on-test-compact-telehandlers-in-four-way-group-test-5053
podstawowy angielski wymagany, warto otworzyć strone  trybie prywatnym bo strona ma blokowany dostęp po 2 użyciach tak korzystamy ile chcemy  
Na dole znajdują sie linki do szczegółowych testów każdej z ładowarek

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Panowie na co zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki?

ładowarka do gospodarstwa z chodowlą bydła mlecznego. Chodzi mi o wyposażenie dodatkowe, co warto zakupić dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj