LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

Arek    218

Prz bydle zapewne będziesz ciągał przyczepy z balotami więc hydrostat raczej odpada. Skrzynia albo mechaniczna albo PS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackPow3R    0

Witam.Mam zamiar kupić jakąś ładowarkie teleskopową min.7m wysięgnik,3t udźwigu i co najważniejsze to 4x4 oraz żeby cena nie przekraczała 50000zł.Pracowała by ona w gospodarstwie rolnym.Mam jedną na oku(merlo 40.8) na hydrostacie ale jakiś zawór od hydrostatu ma do wymiany, ile taki zawór może kosztować?W takich sprzętach nie jestem wgl obeznany bo nigdy na nich nie pracowałem i dlatego tu pisze abyście mi doradzili co wybrać czy hydrostat czy mechaniczną i na co patrzeć przy kupnie oraz jaki marki są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Takie pytanie zastanawiam się nad ładowako Merlo multifarmer z tuzem wałkiem i zaczepem 156km cyl deutz 

ma mi to służyć do załadunku bel zboża itp ale przeważnie to też jako ciągnik w żniwa chciałbym ciągać przyczepy ze zbożem i belami czyli duże przyczepy ale tez pasowało by tym siać zestawem uprawowo-siewnym może nie końiecznie orać ale jakiś agregat 

filnik pokazuje że maszyna potrafi wiele ale ciekawe co z napędem po latach 

rozważam też ciągnik 150km z łądowaczem 

napiszcie co za i przeciw dla rozwiania niepewnośći

Edytowano przez szczepan84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ładowarka to nie ciągnik a ciągnik to nie ładowarka. Sam musisz sobie odpowiedzieć w czym maszyna będzie więcej pracować i wybrać odpowiednią maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

nie znam ceny jeszcze ale chciałbym się dowiedzieć i porównać z ciągnikiem z łądowaczem mocy 150km 

 

wiadomo że to nie będzie do końca ciągnik ale ja potrzebuję więcej jako ciągnik a niżeli ładowarka a pewnie cena jest kosmiczna znając życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Za 400 to masz prawie dwie 531-70 Basic

 

 

Jak więcej jako ciągnik to sam sobie odpowiedziałeś. Chyba że masz ciasne tereny to ładowarka bo ze względu na skrętne koła będzie zwinniejsza. Albo kupić mniejszą ładowarkę (czyt tańsza) i ciągnik.

 

Te nowe Merlo to nowość, nie wiadomo jak to się będzie spisywać wykorzystując ją dużo jako ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

400tys  to goła kosztuję full opcja to nie pomoże 450tys 

tak więc lepiej kupić ciągnik 150km będzie kosztował 300tyś i ładowacz około 30tyś albo tak jak piszesz tanszy ciągnik i mała ładowarkę ale będze ciągnik z ładowaczem będę robił w polu to co trzeba i łądował tyle ile mi trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

koledzy a jakie modele ładowarek dostanę do 100tys brutto z amortyzacją ramienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zależy jaka to ma być. JCB 530-70 farm specjal chyba miał, jak nie ma amortyzacji to zawsze można dołożyć. Na 531-70 Agri super nie starczy 100 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja przy manitou mlt634 mam amortyzację, rocznik 2004, jak dobrze poszukasz to w dobrym stanie za 80 tyś kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754
Napisano (edytowany)

dzięki wielkie za odpowiedź, jeździłem po polu taką starszą bez amortyzacji i jednak mocno trzepie wtedy jak balota się wiezie

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Posiada Pan czy handluje? Mimo że ładowarki mają dobrą opinię, to wpisy od przedstawicieli handlowych dobrze nie rzutują :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawde mówiąc handluje ładowarkami JCB, ale także prywatnie posiadam ładowarkę JCB 531-70 Agri. JCB naprawdę się przyłożyło i dopracowało swoje ładowarki, wszystkie podzespoły pochodzą od jednego producenta, plusem jest konstrukcja ramienia, grubość płyt i wiele innych rzeczy. Wiele użytkowników innych marek ładowarek, po możliwości pracy ładowarką JCB wybiera te ładowarki. Nie piszę tego, żeby znaleźć nowego klienta i wcisnąc mu kolejną ładowarkę tylko chciałem przedstawić zalety ładowarek JCB. Jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji Proszę pisać na priv bo naprawdę jest jeszcze wiele do powiedzenia ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomy poszukuję ładowarkę  120 cm  podobną do fadromki  z łyżką z przodu. Macie coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek992    0

Witam!

zstanawiam się nad kupnem ładowarki  CAT th336  silnik 120km V6 perkins, 3,3t udzwigu, powershift 6x3 cena ok 240zł netto

lub

Manitu mtl 634 też silnik 120km tylko chyba Deutz 4, powershift 6x3  cena ok 255 netto

jbc dało mi cenę 280 i już o niej zapomniałem.  Jakie są wasze opinie o nowych ładowarkach?  I czy ktoś z was ma nową ładowarkę CAT lub coś n niej wie?

Niebawem będe testował obie ładowarki przy załadunku obornika. catem już jeździłem po placu super maszyna silnik ma byczy moment obrotowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

z tego co czytałem na forum kopaczki to sprzet CAT ogólnie chwalą ale nie ładowarki teleskopowe.

Co do ceny manitki to w jakim wyposażeniu ta cena? Bo chyba nie podstawa gdzie jest podstawowy joystick (przyciski, nie można korzystać z kilku funkcji) itp.

Ja niedawno oglądałem JCB ( jakiś miesiac temu) model 6 metrów i udźwig ok 3.5 tony (dokłądnie nie pamiętam ) w dobrym wyposażeniu (joy z potencjometrami, wygłuszenie kabiny, komplet halogenów, skrzynia lepsza, wydatek pompy  najwyższy, bez ad blue jeszcze i takich tam dupereli - ostatnie sztuki, silnik ok 120 km) i kosztowała podczas luźnej rozmowy 250 tyś netto, wersja Basic (czyli golizna bez zaczepu, halogenów, lipny joy, brak sterowania kilkoma funkcjami jednocześnie, słaba pompa, silnik słabszy itp) 220 netto.

Jak będziesz używał w gospodarstwie to dopytaj się o homologację na przyczepy ( te dwie co wymieniłem takowej NIE POSIADAJĄ), z tego co się dowiedziałęm merlo  ma możliwość rejestracji jako ciągnik ale nie wiem które modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek992    0

więcej po testach będe wiedział czyli około za miesiąc. to będą porządne testy :D a co do homologacji to wystarczy ubezpieczenie oc. w okolicy jeździ dużo ładowarek żadna nie ma tablic, a JBC też oglądałem na skrzyni roboą teraz tylko większe modele cena 280 netto szok! sprzęt fajny choć słyszałem o poważnych awariach ale to może przypadkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj