LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

martin0000    104

dzięki za wyczerpująca wypowiedz @czterdziastolatek,dałeś mi troche do myślenia a ładowarka ma być nowa i chyba raczej zdecyduje się na ta machaniczną skrzynie, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grajek    0

Witam wszystkich na forum .Mam małe pytanko do osób będących w temacie ,otóż zamierzam dokonać zakupu nowej ładowarki teleskopowej jcb i tu właśnie rozważam dwa modele są to 527-58 i 526-56 wiem że są to dwie różne maszyny jeśli chodzi o napęd,pierwsza jest to hydrostat druga jest z normalną dżwignią biegów .Mam niewielkie gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka i głównie chodzi mi o załadunek wozu paszowego ,ale nie wykluczam także podpięcia przyczep na małe odległości tj ok 2 km w jedną stronę .Miałem okazję testować hydrostat i muszę przyznać że jest bardzo wygodny i ma stosunkowo co do teleskopowych małe wymiary ,chodzi mi głównie o ciąganie tych przyczep i pryzmowania kukurydzy jak się będzie sprawował. Proszę jeśli można o jak najszybszą podpowiedź ponieważ zależy mi na czasie .Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

dzisiaj był u mnie diler z JCB rozmawialiśmy na temat 2 ładowarek mianowicie 531-70 i 535-95 (obie basic czyli standard) ale ceny jakie usłyszałem to mnie powaliły bo tak 531-70 230tyś netto, a ta większa 260tyś netto i to praktyczne już ostateczne cena.

Dodam także, ze Manitou 634-120 Premium cena 215-225tys netto to tu już byłem pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

atrakcyjne ceny na manitou 735, 634 ,625 ...............

Edytowano przez gadget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

witam, czy cena 240 tyś.netto za Manitou MLT 735 T jest dobra czy za wysoka? bo mi się wydaje za duża a nie chcem przepłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

powiem Ci ze do Merlo to jest dobra cena

ja zamówiłem Merlo 37.10 CS na pełnym wyposażeniu w tym miedzy innymi układ pneumatyczny i hydrauliczny zaczep

zawieszenie CS koła szersze i coś tam jeszcze i cena 315tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

to aż strach zapytać ile musiałby kosztować Multifarmer,a możesz powiedzieć ile ta Twoja ma koni i jaki ma napęd?

Edytowano przez martin0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

Kup Manitu

 

Za brak uzasadnienia takiego wyboru +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

dopłata do multifarmera to chyba coś około 60tyś myslałem nad tym ale pola orać ani uprawiać i tak tym bym nie robił wiec zrezygnowałem z tego

te Merlo 37.10 ma 140koni silnik DEUTZ napęd hydrostatyczny

 

bo np cena MERLO 34.7 to 55tyś euro netto

Merlo 36.7 58tyś

Merlo 40.9 68tyś tylko tu już jest boczny przesuw ramienia i korekta przechylenia poprzecznego

te ceny to raczej dostałem jeszcze do negocjacji i to było przed jakąś tam podwyżką cen tam pare procent miły pojść do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

a od jakiego dilera brałeś i skąd?bo u nas w okolicy to tylko Manitou i JCB mają ludzie, i jest znajomy co ma Merlo z jakieś 6 lat ale nie chwali sobie je zbytnio.(narzekał coś na częste wyciekanie oleju) A czy możesz napisać czemu akurat Merlo a nie inna np.Manitou albo JCB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

te ceny to są u dilera merlo w strzegomiu a wziełem swoją w agro-serwis romanów robia raczej najniższe możliwe ceny bo robiłem również u nich wycene lemkena kompaktora i zrobili w sumie najniższa cene ale miałem bliżej do innego dilera i gdy dowiedział sie o cenie jaka oni zrobili to był zaskoczony ze taka niska i z nie chęcią zrobił taka sama cene i dlatego ze mieliśmy blizej do tego dilera Lemkena to wzielismy u tego bliższego.

a czemu Merlo bo pod kolor ciągników ;D nie no zartuje

znajomy ma 5 ładowarek 2 manitou 2 jcb i 1 john deera i najbardziej jest zadowolony z john deera i tez bym z chęcią wziął john deera ale już nie robią

najbardziej narzeka na manitou kiedyś było najlepsze ale teraz już jakoś zaczeło nawalać i nawet pracownicy u dilerów Manitou narzekają na nie ze maja sporo roboty przy nich

JCB w miare sie trzyma i nic tam nie nawala ale jakoś osobiscie nie jestem fanem JCB

przed kupnem Merlo widziałem troche tych ładowarek i rozmawiałem z użytkownikami i chwala je sobie i mowią ze jak bedą kupywać nastepną to tez prawdopodobnie Merlo na zachodzie tez chwala sobie te ładowarki w Polsce nie ma jeszcze takiej wyrobionej marki jak JCB czy MANITOU ale z czasem mysle ze coś tam osiągna.

no sam czas realizacji tez jest spory bo prawie 4 miesiace na ta ładowarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja to nawet nie wiem gdzie jest najbliższy diler Merlo u mnie.kolor to ma chyba najładaniejszy ze wszystkich ładowarek :) a czemu zdecydowałeś się na hydrostat bo różne opinie o nim słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

Własnie bardzo mało jest dilerów Merlo i tu jest problem dlatego jest ich tak mało, no kazdy ma tam jakąś swoją opinie na ten temat mi tam hydrostat w niczym nie przeszkadza wszystko ma swoje plusy i minusy

no ciekawy jestem tego merlo bo specjalnie je chciałem z zawieszeniem CS z zaczepem i pneumatyka bo chciałbym ciągać przyczepe z nawozem bo mam 40kilosów do pola i zeby ciągnika nie blokować to brać ładowarke tylko nie wiadomo jak to bedzie z tym hydrostatem 4 listopada podobno mam ją mieć to sie przekonam jak to bedzie wszystko działało a przyczepe bede dopiero na wiosne ciągał to wtedy dopiero mógłbym coś powiedzieć

też nie daleko Mnie w technikum rolniczym gdzie chodziłem mieli bobcata ładowarke i ciągali nim przyczepy ze słomą napęd hydrostatyczny i siadła im

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja to napewno mechaniczną skrzynie wezmę, a jaka jest różnica w cenie bo na hydrostacie napewno jest droższa,Ja to na 99% kupie Manitou nawet mam umowę wstępnie podpisaną i do końca miesiąca pewnie już będzie tylko spróbuje pogadać zeby z ceny troche jeszcze zeszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

ostatnio dowiedziałem sie ciekawą rzecz o ładowarkach Manitou otóż znajomy pracuje w gospodarstwie we Francji i mowił ze już praktycznie żaden Francuz nie chce kupić ładowarki Manitou nie wiem oczywiscie ile w tym prawdy ale skoro tam pracuje to musi coś sie coś ortientować,

a co do ładowarki Merlo to dostarczyli mi już ładowarke najpierw przez 2 tygodnie miałem zastępczą 34.7 to dosyć fajnie sie nią pracowało

teraz moge porównać ja ze swoją nową Merlo 37.10 CS to co pierwsze rzuca sie odrazu w oczy to nowy Joystick ze zmianą kierunku jazdy bardzo fajna sprawa

ostatnio miałem awarie pługa 40kilometrów od domu to ojciec miał okazje wziaść w trase ładowarke i przetestować to zawieszenie CS to mowił ze naprawde bardzo fajnie mu sie jechało wiec CS zasługuje na bardzo duży plus a prędkość ładowarki to 45km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

to jak byś mógł to wrzuć jakąś fotke :) ale to z jakiego powodu nie chcą kupować? może za drogie dla nich :) dla mnie mogą nie kupować oby u mnie dobrze chodziła,ja spodziewam się mojej manitki w przyszłym tygodniu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

witam mam na oku ladowarke manitou z przekladnia powershift na jakiej zasadzie to dziala? czy tam sa jakies tarczki ktore z czasem sie zurzywaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie. Co byście polecili mi za ładowarkę. Przeznaczenie to transport palet i big bag, oczywiście z i na tira. Tak więc wysięgnik nie za duży, udźwig to tak aby aby 1200kg. Kwota na takie coś to ok 50 tyz ? Im tańsza tym lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Witam!

Na wstępie zaznaczam ze wgl się nie znam na ładowarkach , ponieważ nigdy na nich nie pracowałem ..

A więc zastanawiam się na kupnem ładowarki z roku 1999-2001 i pod uwagę biorę JCB 528s i manitou mlt 730 (czy coś koło tego , nie pamietam)..

I tu moje pytania :

Która jest mniej awaryjna / polecili byście?

Czy operowanie na tych "dzwigniach" w jcb nie jest słabe , podczas gdy manitou posiada joystic ?

Silnik z boku , czy z tyłu który lepszy ..?

a) Jak jest z tym napędem czy manitou przez jakąś tam przekładnie ma wiekszą siłę pociągową i nadaje sie do transportu?

 

Prosze o ocenę użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A 530-70 nie chcesz? może inaczej co oczekujesz od ładowarki co ma robić, jaka szerokość, zwrotność, udźwig i wys podnoszenia Cię interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

wysokość ponad 7 , paszo wóz , zwożenie bel , i praca na budowie udźwig około 3t było by ok , moze i chce ale, kasa gra tu tez rolę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

to 528 Ci się nie łapie bo ma chyba 2800 udźwigu sądząc po modelu. ile masz na wydanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeżeli chcesz mieć ładowarkę bezproblemową to bierz JCB ale na zwykłych dźwigniach, bez joysticka. Jeździłem i na JCB i Manitou (z joystickiem JSM) i co mogę powiedzieć.

Manitou 634 LSU Turbo i o JCB 531-70, Manitka mocniejsza, szybsza, fajna do ciężkiej pracy ale były problemy z joystickiem (nie dochodziły prądy gdzieś do cewki) oraz ze tłumikiem drgań/sprzęgłem między silnikiem a przekładnią (koszt nowego ok 3200zł netto)

JCB jeżeli chodzi o hydraulikę to działa bezproblemowo, wygodniejsza do precyzyjnej pracy, dźwignie od ruchu ramienia działają precyzyjnie. Raz na rok/ 2 lata kończy się pompka zasilająca paliwa, nie wiem ile kosztuje oryginalna ale pasuje ta od malucha więc koszt znikomy. Poza tym JCB pracuje codziennie we fabrykacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj