LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

Fendt312v    0

Myślicie że ładowarka manitou mlt 629 będzie dobrym wyborem? Ma ktoś może taką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
Napisano (edytowany)

ja mam 634, rożni się chyba tylko maxymalnym obciążeniem, sprzęt super ;)

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mavo1    0

Z ładowarek o szerokości ok 2m warto jeszcze zwrócić uwagę na merlo 32.6 (chyba najlepsze osiągi w swojej klasie maszyn kompaktowych) , jcb 527-58 i dieci 30.7 ....sam zastanawiam się nad wyborem, mam merlo na hydrostacie i uważam że hydrostat jest o wiele wygodniejszy i precyzyjniejszy, a te wszystkie opowieści o ciężkim ruszaniu i większym spalaniu uważam za bajki, oczywiście podczas dużych mrozów wszystkie funkcje hydrauliczne na początku wolniej działają, ale wynika to ze zwiększonej gęstości zimnego oleju.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

mevo wiadomo każdy napew ma swoje plusy, ale niezaprzeczalna przewaga zwykłej skrzyni nad hydro jest to, że możesz ciągnąć duże ciężary i są mniejsze straty mocy w napędzie.

Ale wiadomo każdy wybiera to co mu bardziej odpowiada - mi dopowiada to że biore przyczepy załadowane do pełna i jadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

U mnie napęd hydrostatyczny nie byłby dobry z tego powodu, że ładowarki użytkowałbym wyrywkowo a nie przez kilka godzin dlatego zwykła skrzynia była by lepsza. Obie mają swoje zastosowanie i żadna nie jest lepsza od drugiej, nie można ich porównać.

Może ktoś mi jakiś użytkownik omówić model ładowarki Manitou Mlt 634 120 lsu? ile pali, czy jest awaryjna itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

634 LSU 120 pali tyle ile wlejesz :D a tak na serio w robocie w przełożeniu na zrobioną pracę wychodzi malo, ale w jeżdżeniu na pusto nie jest już różowo.

Awaryjna raczej nie jest ale mam ją dopiero 3 miesiące więc za dużo też jeszcze nie mogę powiedzieć.

Kwestia czy chcesz kupić nową czy używaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja czasami jeżdżę na takiej właśnie manitce, ma nie całe 3tys przebiegu, padła już cewka rozdzielacza od podnoszenia ramienia, czasami wariuje hydraulika LS, padło już sprzęgło gumowe między silnikiem a przekładnią, leci siłownik od wysuwu ramienia i wychylania łyżki. Za co można ją pochwalić? Że jest mocna i zwarta, ale JCB 531-70 z przebiegiem prawie 10tys godzin jest mniej awaryjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie ma 7 tys albo lepiej i nie widac zeby bylo grzebane coś grubszego

Mi teraz przyszlo zrobić pare rzeczy bo lubię miec tip-top a więc:

- uszczelniacze na piastach i półosiach od strony zewnętrznej osi (3 koła) bo juz się pociło a na jednym ciekło

- luz na sworzniu tylniej osi (tylko nowe tulejki)

- nowe łozyska na dolnych czopach piast.

Prawie wszystko dostałem w pobliskich sklepach, jedynie tulejki sworznia serwis mnie czeka bo nie mogę kupić nigdzie.

Silnik suchutki, tłoki i przekładnie tak samo, silnik nie bierze grama oleju.

Ogólnie trochę już pochodziła i jestem bardzo zadolony, do tego przesiadka z ciągnika z turem na to to jak skok w inny świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

I u mnie niedługo przyjdzie czas na taką inwestycje, ale w ładowarkach nie mam takiego obeznania. Napewno będzie to JCB lub manitou, chyba że są inne marki godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Szykuje się do zakupu ładowarki interesuję 3firmy

-Merlo

-Manitou

-BobCat

ma może ktoś takie maszyny i może coś mi doradzić

ładowarka ma podnosić na 7m udźwig 3,5tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Będę miał na dniach merlo na testy zobaczymy jak to się będzie sprawować. Jak narazie kupiłbym chyba JCB 531-70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

a jaką merlo bedziesz miał? i od jakiego dilera?

no ja posiadam merlo 37.10 CS no narazie zrobiłem 170mt/g miałem cały czas problem od nowosci z przepływomierzem gazu

ale juz naprawili i podkrecili gaz wiec teraz jade prawie 50km/h

ale ogólnie ładowarka super wiec polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Gdzie można dostać ładowarkę na testy? Mam wniosek na różnicowanie i w grę wchodzą 3 rzeczy. Opryskiwacz, agregat uprawowo siewny no i ładowarka. Z ładowarką nie miałem nigdy do czynienia i chciał bym ją przetestować u siebie w domu aby móc stwierdzić czy faktycznie czegoś takiego potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Będę brał w Firmie Asprim, która znajduje się w Niedrzwicy woj. lubelskie. Wszystkiego dowiem się w poniedziałek jaka ładowarka przyjedzie bo muszą to skonsultować z merlo polska. Cieszy mnie ten test bo wkońcu zobaczę tą przepaść między ciągnikiem z ładowaczem a maszyną która jest do tego przystosowana profesjonalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jest przepaść ;)

Szczególnie jak weźmiesz model co ma ładowność ponaść 3 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Acha i po testowaniu. Odezwał się gostek z Merlo Polska owszem mogą dać ładowarkę ale pod koniec lipca i na jeden dzień. Nie pasuje mi bo spokojnie nie przetestuje do tego termin zły. Nic nie poradzę trzeba spróbować dogadać się na wystawie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

A ja mam z kolei inne pytanko. Ponieważ mamy aktualnie na testach ładowarke JCB 531-70. I nasz operator strasznie narzeka na to, że ładowarka po wybraniu kierunku jazdy od razu rusza, a nie jak to ma miejsce w innych ładowarkach, dopiero gdy dodamy gazu. I jeszcze przy ruszeniu dosyc mocno szarpnie. Co sądzicie o tym ? Kwestia przyzwyczajenia się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Niech rusza z wyższego biegu, wtedy będzie w miarę plynnie :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jeszcze kwestia jakiego sprzęgła używa?

Tego przycisku w joyu czy z pedału hamulca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Byłem dzisiaj w sitnie, być może wytargam jeszcze ładowarkę merlo na te testy ale z rol mechu. Chodziłem, przyglądałem się kilku sprzętom i najlepiej wykonana jest JCB(531-70). @Wito a skąd brałeś tą JCB na testy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Chodziło mi, że ładowarka szarpnie w momencie gdy nie naciskamy pedału hamulca, ani pedału gazu, lecz gdy ruszamy z samego rewersu. A mam jeszcze pytanie do użytkowników ładowarek JCB, czy przy pracy z belami sianokiszonki, nie przeszkadza Wam 'ramka' na którą zakłada się osprzęt (chwytak do bali), bo w JCB jest ona dosyć mocno rozbudowana, przez co ogranicza widoczność na bele lub paleciak. Da się z tym żyć ? Jak to wygląda w codziennym użytkowaniu?

Edytowano przez Wito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

I udało się. Merlo wczoraj przyjechał i jest już po pierwszym testowaniu. Jak narazie wrażenia całkiem pozytywne. Napęd hydrostatyczny i duża zwrotność dają duże pole do popisu. Kabina ma wystarczająco dużo miejsca dla 1 operatora a widoczność też nie najgorsza. W tej chwili nie mam porównania z inną ładowarką wtedy lepiej można by było opisać. W porównaniu do JD 5720 odnosiłem wrażenie, że miała o wiele mniej siły a John błoto nie błoto szedł.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Merlo Turbofarmer P 36.7 top, silnik 102 KM Deutz.

 

Edit. I udało się co prawda na jeden dzień, ale będzie porównanie. Będzie to JCB 531-70.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj