Runder

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ?

Polecane posty

Runder    16

Mam pytanie czy wasi koledzy ze studiów rolniczych skończyli wcześniej technikum czy liceum ? Będzie ciekawa statystyka ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ja kończyłem liceum, wiedziałem że idę na studia a dodatkowy rok w technikum wiele by mi nie dał poza chlaniem i imprezami.

Na studiach miałem łatwiej niż chłopaki po technikach (zoologia, botana, chemia, uprawa roślin itp).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja po technikum informatycznym po tym studia na UTP Bydgoszcz - Zootechnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

orientuje się ktos czy po samym licencjacie mogę sobie zrobić podyplomowo studia rolnicze?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

U mnie na Rolnictwie mniej więcej po połowie z małym wskazaniem na Licea jednak.

 

lukasx21

 

Jak to? Masz licencjata z jakiegoś kierunku i chcesz sobie zrobić inżynierkę z rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

orientuje się ktos czy po samym licencjacie mogę sobie zrobić podyplomowo studia rolnicze?

 

 

Możesz, licencjat to też wyższe :) Polecam na SGGW, ale niekoniecznie z aspektów merytorycznych.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U mnie na Rolnictwie mniej więcej po połowie z małym wskazaniem na Licea jednak.

 

lukasx21

 

Jak to? Masz licencjata z jakiegoś kierunku i chcesz sobie zrobić inżynierkę z rolnictwa?

 

Podyplomowe a nie inżyniera.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

a czy kończąc technikum i idąc na AGH na dzienne mogę studiować gdzieś na jakiś studiach związanych z rolnictwem, jeśli tak to gdzie się opłaca studiować coś związanego z rolnictwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

Ja jestem po liceum i studiuję rolnictwo i zootechnikę. Wśród moich znajomych jest tak pół na pół osób po technikum rolniczym / agrobiznesu i tych po ogólniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

orientuje się ktos czy po samym licencjacie mogę sobie zrobić podyplomowo studia rolnicze?

 

 

Wszystko zależy od indywidualnych wymagań danej uczelni. Jedna będzie chciała dyplom mgr, inna aby pokazać indeks itd

Edytowano przez Skura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Na SGGW zaocznych jest więcej po technikum. Mają trochę łatwiej, szczególnie na przedmiotach dotyczących zwierząt.

 

Ale ogólnie bym się do tego nie przywiązywał. Szkoła nie ma znaczenia, tylko to co ktoś wyniósł z gospodarstwa.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, że mieszkamy w zupełnie innych państwach, bo ja studiuje rolnictwo, na którym nie ma praktycznie ŻADNYCH przedmiotów stricte rolniczych. Podziwiam osoby, które są ze mną na roku, bo gdybym nie skończyła liceum biologiczno-chemicznego, to absolutnie nic bym nie wiedziała. Jakaś parodia. Dopiero na 3-cim roku będzie cokolwiek o hodowli bydła, czy uprawach roślin.. Porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie tylko na rolnictwie tak jest. U mnie było podobnie. Dużo ogólnokształcących przedmiotów na początku i później pod koniec podobnie. Kilka technicznych, a reszto to nawet lepiej nie mówić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, że mieszkamy w zupełnie innych państwach, bo ja studiuje rolnictwo, na którym nie ma praktycznie ŻADNYCH przedmiotów stricte rolniczych. Podziwiam osoby, które są ze mną na roku, bo gdybym nie skończyła liceum biologiczno-chemicznego, to absolutnie nic bym nie wiedziała. Jakaś parodia. Dopiero na 3-cim roku będzie cokolwiek o hodowli bydła, czy uprawach roślin.. Porażka

 

U mnie na pierwszym roku cos tam było z techniki rolniczej i o zwierzętach. Ale przeważnie chemia, botanika, statystyka matematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksimini    1

u mnie było więcej ludzi po liceach i chyba łatwiej takie osoby miały przynajmniej na początku (przewaga przedmiotów typu chemia, botanika, fizjologia). PannaNatalia gdzie studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, że mieszkamy w zupełnie innych państwach, bo ja studiuje rolnictwo, na którym nie ma praktycznie ŻADNYCH przedmiotów stricte rolniczych. Podziwiam osoby, które są ze mną na roku, bo gdybym nie skończyła liceum biologiczno-chemicznego, to absolutnie nic bym nie wiedziała. Jakaś parodia. Dopiero na 3-cim roku będzie cokolwiek o hodowli bydła, czy uprawach roślin.. Porażka

 

U mnie podobnie. Pierwszy rok było tak ogólnie, że czułem się jak w liceum jeszcze. W drugim roku było trochę lepiej, fizjologia roślin, agrometeorologia doszła itd. Najlepszy rok to był jednak trzeci, gdzie było same rolnictwo i aż się chciało chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jeżeli chodzi o szkołę średnią to u mnie było więcej po liceum, i to większość. Po technikum rolniczym jest kilka osoób a jak po innych technikach to nie wiem. U mnie rolnicze przedmioty zaczynają się na 4 semestrze-chemia rolna, ogólna uprawa, herbologia. Każda uczelnia ma osobny tryb nauczania, są osoby które np. podstawy produkcji roślinnej mają na 2 semestrze już. Fakt-lepiej by było jakby na początku studiów było więcej przedmiotów typowo rolniczych, wtedy całkiem inaczej się studiuje. Na 1 semestrze na agroekologi co setne słowo łączyło coś z rolnictwem, taka namiastka po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efarmpl    0

Studia po liceum podobnie jak większość znajomych z roku. Pozdrowienia dla absolwentów i studentów ROLNICTWA.


efarm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

Rolnictwo czy zootechnika, Co Waszym zdaniem jest trudniejsze?. :rolleyes:


Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zaocznych rolniczych w Poznaniu 90 % było po technikum. Na magisterkę pszyszli ludzie po różnych kierunkach także po informatyce. Ale na zaocznych większość to jednak praktycy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość adamkoch
      Przez Gość adamkoch
      Witam wszystkich na forum, proszę o podanie stron ze sklepami rolniczymi na Słowacji lub Czechach z materiałem siewnym z ktorych korzystacie gdzie mozna zamówic material siewny i zostanie on wysłany kurierem. Ewentualnie z innych krajów jak jest to opłacalne.
    • Przez FranasNH
      Witam, jestem tegorocznym maturzystą i chcę iść na studia o kierunku rolniczym. Myślałem nad Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. 
      Mam pytanie do Was, czy ciężko jest się tam dostać? Wiecie może ile trzeba mieć % na maturze? 
      Potrzebuje także Waszych opinii czy iść na ten kierunek nie mając własnych hektarów oraz opinie na temat tej uczelni 
      Pozdrawiam
    • Przez Natalia25
      Witam,
      Pomaga ktoś z Was lub z Waszych znajomych w pisaniu prac mgr lub inż??
      Pozdrawiam
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam
      Chciałbym się zapytać zrobić aby ładowacz więcej kg podnosił. Niby powinien ok 1t dźwigać a 650kg max teraz podnosi. Ładowacz jest zamontowany na Zetorze 7211. Sprawdzałem ciśnienie na wyjściach hydraulicznych i ma odpowiednie. Co może być nie tak?
    • Przez barszczyk
      Witam.
       
      W tym roku kończę liceum i wybieram się na studia rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć ile otrzymam wiedzy praktycznej na SGGW - kierunek rolnictwo, UP w Poznaniu - rolnictwo i UP we Wrocławiu - rolnictwo lub technika rolnicza i leśna. Będę miał po tych studiach uprawnienia rolnicze?
      Druga sprawa - po studiach chciałbym zakupić gospodarstwo rolne. Prawdopodobnie w innym województwie. Jak wygląda sprawa z możliwością takiego zakupu i kredytem na młodego rolnika?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj