TurekR

Koszt remontu Bizona

Polecane posty

TurekR    6

Jaki może być orientacyjny koszt remontu, tzn. robocizna + częsci, wymiana wszystkich łożysk, pasów, podajników, częściowe oblachowanie, czyli praktycznie cały remont oprócz silnika? Czy opłacalny jest zakup za około 20tys. plus taki remont? Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

i tak i nie ;)

Remont robisz częściowy, czyli wymieniasz to co wymaga wymiany a nie wszystko jak leci.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przede wszystkim teraz już nie opłaci się kupować kompletnego złoma do remontu, nie te czasy, bo czasem za 5 tyś. to można kupić jedną szeroką oponę z dętką i kilka łożysk i po ptokach, limit gotówki wyczerpany. Nawet bez ogumienia na wiele nie starczy, rozkopiesz jedno a przy tym pięć innych rzeczy do wymiany. Kombajn trzeba dzisiaj dokładnie obejrzeć i przeliczyć czy warto się smarować i kogoś uszczęśliwić że pozbył się wraka za godziwe pieniądze i tylko go tłukł a nic nie wkładał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

no dobrze to jak bizon to od jakiej ceny warto zacząć oglądać, tak mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zależy ile masz kasy ;)

 

Mati912 ma sporo racji ale ja bym przypiął to do sprzętów (złomów) które stoją u handlarzy po 2-3 lata w cenie do 20tysia.

Poszukiwania zacznij od swoich okolic bo czasami kiepsko wyglądający kombajn od rolnika może być dobrym rozwiązaniem bo przechodzi żniwa bezawaryjnie. Natomiast ładnie odpicowany złom u handlarza za 25-30 tysia może być na początku skarbonką.

 

Ja swego czasu kupiłem bizonka supra bo miałem dość najmowania kogoś. Dałem 17 czy 18tysia. Ponoć trochę części wymieniłem w ciągu tych kilku lat ale nie koszę usługowo, nikogo nie muszę prosić. Fakt trzeba przed żniwami przejrzeć, powymieniać łożyska, filtry, olej, czasem pasy ale jakoś to działa.

 

Obecnie rozglądam się za wygodniejszym kombajnem do 50 tysia bo niestety stać na podeście wygodnie nie jest a i nawiewy (lub klima) się przydają, mniejszy heder niż w bizonie też mi się przyda bo doszło ~6ha parę kilometrów od domu a tłumaczyć się smerfom nie mam zamiaru.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Stać na podeście? Śmiechu warte :) . Ja przekosiłem prawie 20 sezonów na siedząco całkiem wygodnie. Nie wiem co za kretyn wymyślił, że praca Bizonem na stojąco jest wygodniejsza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Wczoraj rozmawiałem z kolegą który młóci na stojąco bo twierdzi że wygodniej ja zaś wstaję jak jest już pilna potrzeba, ale każdy robi jak uważa.

 

Tak jak pisze poprzednik lepszy gorszy wizualnie od rolnika niż odpicowany na handel. Wspominany kolega sprzedawał Bizona 50 która ostatnie 3 sezony przechodziła bezawaryjnie (na 40 ha) a kupił dużo młodszego Rekorda i pierwszy sezon to ręce opadały niby nic konkretnego a zawsze coś, dziś już pracuje bezawaryjnie.

 

Jak się dba tak się ma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

a ja jesli moge cos powiedziec o remontach to w sumie tyle ze kolega wyzej ma zupelna racje choc nie tak do konca ja kupilem od rolnika choc wizualnie nie byl diamentem i naprawde sporo juz zostalo wymienione to jednak pierwszy sezon to byl przejscie nakolanach po kamieniach ,niby pier**ly ale uciazliwe bo zawsze cos....no i jedyny remat wiekszy to naprawa skrzyni starsi kombajnisci powiedza ze to norma w bizonie


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obejrzeć kombajn, niestety ale jedzie się oglądać w ubraniu w którym można się usmarować i położyć gdzie po padnie, nie w garniturze, bo niczego się nie sprawdzi. Oczywiście jak się zna na tym, bo jeśli nie, to się bierze takiego co się zna na remontach, nie takiego co ma kombajn i kosi, bo gościu może nie mieć zielonego pojęcia o naprawach i co sprawdzić i gdzie zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Stać na podeście? Śmiechu warte :) . Ja przekosiłem prawie 20 sezonów na siedząco całkiem wygodnie. Nie wiem co za kretyn wymyślił, że praca Bizonem na stojąco jest wygodniejsza ??

poczytaj o tych co zamienili bizona na coś zachodniego - każdy Ci powie że w bizonie siedząc nie masz poglądu na kosę a w zachodnim masz

Jak kosisz i nie patrzysz co na polu to potem nie dziw że różne rzeczy w heder wpadną (a nie zawsze kosisz swoje gdzie wiesz co jest).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Właśnie miałem odpisać na tego posta ale... każdy jeżdżący bizonem wie o co chodzi, na siedząco można sobie kosić w stojącej pszenicy, bez kabiny i w innym byle czym to jest uciekanie przed kurzem, lub dopatrywanie czy sie nie ryje...i pilnowanie wajchowanie by nie zaryć...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak to nie ma podglądu na kosę? Nie rozumiem. Fakt, że gorzej widać to, co jest już za hederem ale to już "przeszłość", która dla doświadczonego kombajnisty jest zupełnie zbędna. Koszę legi, po górach i zdarza się czasami w nocy. Mimo to ślimak jakoś jest nie pogięty :) . Na początku kosiłem na stojąco ale fachman, który mnie przyuczał to był kombajnista z PGR, a oni tam kosili non stop bez przejazdów z pola na pole tygodniami. Uświadomił mi, że tak jest lżej, zanika też odruch zbyt częstego wajchowania. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak w pgr tak jeździli bo im wisiało to czy zaryją czy nie zaryją czy zbiorą nie zbiorą, jechali na pałę i tyle, na pałę to możesz jechać u siebie na polu gdy wiesz że masz równo, ale u kogoś jedzie się w ciemno i ostrożnie patrzy się przed heder ,w heder i za heder, czuje się nogami czy amortyzatory unoszą już heder czy kombajn sunie.... nie mam 20letniego stażu ale w takie coś że kosi sie wsio na siedząco bizonem nie uwierzę, no chyba że ma dłuższy podajnik pochyły to tak, ale na zwykłym puszczam to bokiem drugim uchem.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

W poprzednich latach do głównie na usługi jeździłem i jakoś nikt nie narzekał, wręcz przeciwnie :) . Maszynę mam od nowości i chodzi jak zegarek. Kombajn to nie prom kosmiczny, żeby robić z jego obsługi jakieś wielkie halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a iloma kombajnami kosiłeś? Chodzi mi o inne niż bizon.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Miałem okazję pojeździć u znajomych zachodnimi. To, że są wygodniejsze i często po prostu lepsze to nie ulega wątpliwości. Bizon to bardzo prosty kombajn i to jest jego jedna z głównych zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@maniek33

no zaletą bizona jest tani remont oraz to że dzięki swej prostocie można się szybko nauczyć jak co ma działać w kombajnie. Ja już mniej więcej wiem co jak działa więc teraz chce kupić coś zachodniego ;)

Jednakże na mniejsze areały bizon jest akurat.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

panowie chyba trochę temat zszedł z toru a co z kosztamy remontu i opłacolnością zakupu bizona w cenie 20-30tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 30 tyś. to już powinien być zadbany kombajn, chyba że dasz się w lulu zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez K_a_c_p_e_r
      Sprzedam kombajn zbożowy marki Bizon Rekord z-058 1998r. W bardzo dobrym stanie pracuję na 80ha tylko w zbożu gotowy do pracy cena 105tys do negocjacji więcej informacji pod nr 510166355






    • Przez lidka25495
      Witam . może ktoś mi pomoże otóż posiadam new holland td 5050 i chodzi mi o kalibracje skrzyni czy rewersu mechanicznego. jak to zrobić i czy da się samemu ?? jak włączam rewers np do przodu czasami jest szarpnięcie tak jakby ciągnik nie był dobrze wysprzeglony i słychać zgrzyt w skrzyni, ale nie zawsze się tak dzieje .skrzynia to Synchro Shuttle 12 na 12 ...  szukałem w instrukcji ale tego nie ma może obędzie się bez serwisu , a jeśli ktoś wie to niech da znać ile kosztuje taka kalibracja w serwisie .proszę o pomoc i z góry dzięki koszt
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej, sprzedam Kombajn zbożowy Bizon super z056 stan bardzo dobry, rocznik 1981, silnik po remoncie zrobił 500mth, nowe sita, opony przód 100%, +wózek do hedera 
      Cenna  24 tys  do negocjacji
       
    • Przez Bartys12
      Witam 
      Czy ktoś orientuję się jaki jest koszt pakowania  kukurydzy w rękawa ?
      interesuje mnie cena rękawa oraz koszt jego uzupełniania od ha 
      oraz ile ok hektarów wejdzie w taki rękawa przy wysokości roślin średnio 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj