Zaloguj się, aby obserwować  
potok

Blokada przedniego napędu Belarus 952,3

Polecane posty

potok    0

Panowie cz jest możliwość przerobienie blokady przedniego napędu z mechanicznego na elektryczny lub hydrauliczny . Jeśli tak to proszę o podpowiedzi,zdjęcia .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dać by się dało tyle że ten mechanizm to sprzęgło kłowe. Trzeba go załączać albo na postoju o ile wejdzie jak dobrze ustawią się zęby sprzęgła albo delikatnie w czasie jazdy. Zakładając jakikolwiek mechanizm elektryczny, hydrauliczny czy pneumatyczny w jakiś sposób tracisz nad załączaniem kontrolę.

Tak że założyć możesz. Dodatkowo musisz założyć kontrolkę lub mechaniczną sygnalizację załączonego mechanizmu. Używając rozsądnie będzie służyło długo.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Niestety ale belarusy nie maja blokady przodu, co jedynie mozna tylko wlaczyc przod ale mostu nie zblokujesz tak jak tylu.

 

1025.(iles tam) i wieksze maja na prawym panelu klawisz z symbolem zal. przedniego napedu, tak samo jak blokada tylu i wom.

 

Ja bym tego nie przerabial, pewnie ciezko ci chodzi?? jak tak to nasmaruj mechanizm, powinno ci chodzic jednym palcem.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exploode    8

W przypadku sprzęgła kłowego najrozsądniej byłoby to zrobić na małym siłowniku pneumatycznym plus jakiś reduktor powietrza. Tylko nie wiem czy autor dopuszcza taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mają blokady. Dla tego założyłem że koledze chodzi o załączanie przedniego napędu. A to jak się uprze i używał to będzie z rozwaga to będzie działało.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potok    0

Mój błąd faktycznie chodziło o załączanie przedniego napędu w sposób elektryczny lub hydrauliczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

blokada to jest załączana samoczynnie,co do załaczania napędu to by się przydało jakieś lepsze niż mechaniczne,a np.jak jest w pronarze nie można tak samo zrobić ? bo tam jest elektrohydrauliczne co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kulik coś chyba pomyliłeś. Chodzi o mechanizm załączania przedniego napędu a nie żadne blokady. Blokada tylnego dyferencjału w rusku z tej rodziny jest załączana przez tarcze cierne. W tym przypadku sposób załączania ogranicza jedynie wyobraźnia. Zaś załączanie przedniego napędu to sprzęgło kłowe. A to już poważnie komplikuje jakiekolwiek udogodnienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potok    0

Ponawiam czy nikt nie ma pomysłu na załączanie elektryczne lub hydrauliczne przedniego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Hydrauliczne nie ma problemu. Trzeba tylko pogłówkować, założyć siłownik i rozdzielacz z włączania womu. Może jedyne co bym zrobił to ograniczył ciśnienie na mniejsze. Nie wiem jakie tam jest. Elektryczne nie mam pomysłu i nawet nie robił bym takiego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Jan556
      Czy dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211?
    • Przez Jan556
      Proszę o informację od osób które dorabiały przystawkę napędu do Zetora 7211. Proszę o informację jak to można zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez Kobra66
      Witam. mam taki problem przy JD6320 lampka od przedniego napędu cały czas mruga nawet przy wciśnięciu hamulca. Natomiast przy załączaniu świeci się tak jak powinno być, co może być przyczyną takiego mrugania?
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj