Zaloguj się, aby obserwować  
JanGal

Fendt Favorit 716 Vario Nabijanie klimatyzacji

Polecane posty

JanGal    0

Klima w fendt favorit 716 vario podczas żniw zaczęła szwankować. Chciałem sprawdzić co jest z nią grane, zajechałem do mechanika ale on mówi że bez wiedzy na temat ilości gazu potrzebnego do jej nabicia nie podejmie się pracy.

 

1. Pytam się ile gazu powinno zmieścić się optymalnie w klimatyzacji traktora fendt favorit 716 vario?

2. Czy bez wiedzy o ilości tego gazu można nabijać klimatyzacje (może jakiś kiepski mechanik)?

3. Czy korbanek prowadzi nabijanie klimatyzacji i ile taka usługa w serwisie mogła by kosztować?

4. Gdy klimatyzacja chłodzi słabiej jakie mogą być tego przyczyny?

 

Z góry dziękuje za prawdziwe i mądre wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikt ci klimy nie nabije jak nie będzie wiadomo ile czynnika ma być wystarczy ze będzie go trochę mniej i już klima nie będzie chłodzić zadzwoń do korbanków na serwis może Ci powiedzą ile wchodzi :D a klimęt o ci nabiję mechanik mi policzył za nabicie azotu żeby spr szczelność i nabicie czynnika 130 zł i odgrzybianie kosztuje 30 zł Jestem na tym samym etapie co ty klima w aresie nabita szczelna a nie chłodzi ;/ serwis claasa twierdzi, że czynnika do niej wchodzi 1250 ale sam nie wiem może za mało i dlatego nie działa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ludzie, co wy za mechaników macie? :blink: 2 Tyg. temu miałem nabijaną klime do MF i samochodu i wgl nie pytał sie ile wchodzi gazu..

Skoro nabija komputerowo to chyba w 21 wieku komputer jest wstanie to zrobić bez wiedzy o pojemności :)

A tak wgl. to do MF 3125 weszło 1.8kg B)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Głupoty gadasz ! bedzie za mało czynnika to klima ci nie bedzie chłodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Przy samochodach są symbole, które należy wyszukać w pamięci maszyny do nabijania. Po wyszukaniu maszyna sprawdza szczelność klimy i właśnie w tym momecie następuje sprawdzenie pojemności klimy. Maszyna sama ustala ile musi być czynnika by działało dobrze. Może bezpiecznik się przepalił główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Ludzie, co wy za mechaników macie? :blink: 2 Tyg. temu miałem nabijaną klime do MF i samochodu i wgl nie pytał sie ile wchodzi gazu..

Skoro nabija komputerowo to chyba w 21 wieku komputer jest wstanie to zrobić bez wiedzy o pojemności :)

A tak wgl. to do MF 3125 weszło 1.8kg B)

 

 

Czy moglbys wyjasnic mi na czym polega nabijanie komputerowe. Od 15 lat zajmuje sie naprawami ciagnikow Fendt, robie rowniez klimatyzajce....ale jeszcze nigdy nie slyszalem o nabijaniu komputerowym.

 

Co do ilosci czynnika chlodniczego R134a w ciagnikach Fendt Favorit 7xx, to potrzebujesz 1250 g. + 300 ml. oleju.

Edytowano przez kosti68
  • Like 1

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Komputerowe czyli za pomocą komputera i tego tam urządzenia do klimy podłączył mi do ciągnika i nabił najpierw "coś tam" by sprawdzić ile wchodzi i po chwili pokazało mu na komputerze pojemność 1.8 łącznie z olejem juz :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Gość
      Przez Gość
      witam mam taki problem w władimircu że podczas pracy jade i nagle schodzi z obrotów i nie reaguje na gaz i muszę go zgasic, jak zgasze to odpala od strzała i znowu po chwili ten sam problem
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj