fza

Licznik motogodzin mechaniczny

Polecane posty

fza    2

Licznik mechaniczny (napędzany linką) wskazuje obroty silnika ale nie liczy motogodzin. Co może być przyczyną. Czy jest możliwość naprawy tego we własnym.

fza    2

Jest to stary - nowy tzn. Stary bo zamontowany od dawna (wygląda na stary). Nowy bo wskazuje zero, chodzi tylko wskazówka obrotów. A jakie to ma znaczenie przy naprawie we własnym zakresie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Przy naprawie nie ma znaczenia ale ja parę dni temu kupiłem nowy licznik na allegro i też nie liczy mi mth. Najeździłem się z talerzówką jak głupi kilka ha a on ciągle na zero. Ale już jestem ugadany z dostawcą że jeszcze go trochę potestuje a jak dalej tak będzie to zwracam stąd też moje pytanie bo być może mamy ten sam bubel.

Wracając do naprawy to jeśli masz odrobinę zdolności manualnych i wyczucia to spokojnie możesz go rozebrać być może jakiś paprok blokuje tryby bądź się niezazębiają.

KPK KUMURUN TEAM

seweryn20    821

Pewnie nawalił sam mechanizm napędu licznika mth. Zdaje się są to dwie przekładnie ślimakowe. Albo się starły albo wyleciała jedna z zawleczek. Rozbierz go.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

fza    2

Rozebrałem częściowo - bez zdjęcia wskazówki nie widzę możliwości rozebrania na czynniki pierwsze, a demontaż wskazówki jest niemożliwy. To co widać to jest w porządku , jedynie ostatnia przekładnia ślimakowa (trzecia licząc od strony napędu) jest podejrzana ale w rękach niby się zazębia - możliwe że w czasie pracy coś się z nią dzieje. Podejrzewam, że w którymś bębenku ( z tych ukrytych pod tarczą) coś nie trybi. W polskich licznikach napęd bębenków jest poprzez trybiki zewnętrzne, tu napęd bębenków jest niewidoczny i nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Podejrzewam przyczynę tu. Nie próbowałem kręcić przekładnią odkrytą bo aby obrócić o jedną motogodzinę to trzeba obrócić linką około 50 tys razy. A może ktoś wie jak są napędzane te bębenki jeden od drugiego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cineek
      Witam, ostatnio rozkręciłem licznik od 6180 i mam pytanie co to jest z tyłu?
    • Przez Kiełpik
      Witam! Ostatnie kupiłem ciągnik Case mx110 był sprowadzony z Francji pokazywał prędkość w MPH przestawiłem więc na Km/h według instrukcji jaką znalazłem na tym forum.Wszystko ładzie działało aż wpadłem ciągnikiem w błoto z wieszczu była zamarźnięta ziemia i teraz raz pokazuję ile jadę raz nie pokazuję wcale wie ktoś co może być ? Może coś się uszkodziło ?
    • Przez Marecki2922
      Witam , może ktoś wypowie się na temat tego licznika , czy warty tych pieniędzy ? wygląda nieźle metalowa obudowa , wyświetla kilka funkcji jednocześnie itp. używa ktoś tego?
      https://www.olx.pl/oferta/licznik-hektarow-arealu-do-kombajnu-sieczkarni-CID757-IDbB6iZ.html
    • Przez kamiljaro
      Witam, case 5150 1996r. skrzynia powershitf polbiegi zmieniane w dźwigni zmiany biegów licznik ten najbardziej cyfrowy.
      Licznik wskazuje mi na  wolnych obrotach 280 a przy maksymalnych obrotach około 600. Orientuje sie ktoś jak mogę to przestawić lub co może to powodować 
    • Przez kamiljaro
      Witam, case 5150 1996r. skrzynia powershitf polbiegi zmieniane w dźwigni zmiany biegów licznik ten najbardziej cyfrowy.
      Licznik wskazuje mi na  wolnych obrotach 280 a przy maksymalnych obrotach około 600. Orientuje sie ktoś jak mogę to przestawić lub co może to powodować 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj