Skocz do zawartości
fza

Licznik motogodzin mechaniczny

Polecane posty

fza    2

Licznik mechaniczny (napędzany linką) wskazuje obroty silnika ale nie liczy motogodzin. Co może być przyczyną. Czy jest możliwość naprawy tego we własnym.

fza    2

Jest to stary - nowy tzn. Stary bo zamontowany od dawna (wygląda na stary). Nowy bo wskazuje zero, chodzi tylko wskazówka obrotów. A jakie to ma znaczenie przy naprawie we własnym zakresie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Przy naprawie nie ma znaczenia ale ja parę dni temu kupiłem nowy licznik na allegro i też nie liczy mi mth. Najeździłem się z talerzówką jak głupi kilka ha a on ciągle na zero. Ale już jestem ugadany z dostawcą że jeszcze go trochę potestuje a jak dalej tak będzie to zwracam stąd też moje pytanie bo być może mamy ten sam bubel.

Wracając do naprawy to jeśli masz odrobinę zdolności manualnych i wyczucia to spokojnie możesz go rozebrać być może jakiś paprok blokuje tryby bądź się niezazębiają.

seweryn20    587

Pewnie nawalił sam mechanizm napędu licznika mth. Zdaje się są to dwie przekładnie ślimakowe. Albo się starły albo wyleciała jedna z zawleczek. Rozbierz go.

fza    2

Rozebrałem częściowo - bez zdjęcia wskazówki nie widzę możliwości rozebrania na czynniki pierwsze, a demontaż wskazówki jest niemożliwy. To co widać to jest w porządku , jedynie ostatnia przekładnia ślimakowa (trzecia licząc od strony napędu) jest podejrzana ale w rękach niby się zazębia - możliwe że w czasie pracy coś się z nią dzieje. Podejrzewam, że w którymś bębenku ( z tych ukrytych pod tarczą) coś nie trybi. W polskich licznikach napęd bębenków jest poprzez trybiki zewnętrzne, tu napęd bębenków jest niewidoczny i nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Podejrzewam przyczynę tu. Nie próbowałem kręcić przekładnią odkrytą bo aby obrócić o jedną motogodzinę to trzeba obrócić linką około 50 tys razy. A może ktoś wie jak są napędzane te bębenki jeden od drugiego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartekm66
      witam
      mam problem z obrotomierzem - licznikiem motogodzin w moim zetorze 7045
      otóż obroty wskazuje normalnie ale motogodziny to różnie czsami potrafi "zaciąc się"i nie pracowac przez 10 i wiecej godzin a czasami kręci jak szalony
      czy jest to wina samego licznika czy tez może pradniczki przy silniku
      miał ktos taki przypadek ???
    • Przez wikizal20
      Wtam,pytałem was niedawno o hamulce i jeszcze raz dziękuj za podpowiedz, która mi pomogła.Morze ktoś wie gdzie morzna kupić licznik motogodzin do mf 390 nie na linke tylko kable taki jest w moim MFie. A czy da się go naprawić?. Z góry dziękuje za podpowiedz.
    • Przez Adrian99
      Witam! Mam 2 wskazówki w liczniku. Jedna jest od obrotów a ta druga po prawej to nie mam pojęcia... Ma ktoś taki licznik? Podpowie ktoś?

• Przez KrystianLS
      Witam mamy taki mały problem jak działa ten licznik czy są w nim inne funkcje niż tylko pokaz obrotów i prędkość
      i najważniejsze jak je włączyć

Chodzi o to :

Bardzo prosze o jakieś wskazówki ponieważ chciałbym to sprawdzić

i nie moge rozkminić jak to się sprawdza

pozdrawiam i zapraszam wolnym czasem : http://www.youtube.com/user/KrystianLS
    • Przez QeTli
      Witam.

Czy ktoś posiada schemat do tego licznika ?

Pozdrawiam Karol.