cytrus121

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cytrus121    0

Witam postanowiłem założyc temat ponieważ zamierzam zakupic agregat talerzowy a w żadnym z istniejacych tematow nie znalazłem odpowiedzi na niektóre z moich pytań.

Zacznijmy od tego że chciałbym kupić agregat talerzowy który służyłby do podorywki oraz jako zespół uprawowo siewny (jesli kupie agregat 3m to musze dokupic siewnik ;/ bo mam poznaniaka 2.7m). Posiadam zetora 10145 który ma założonego tura , więc myśle że gdyby miał albo mniejsze talerze np 460 lub 500 albo wał rurowy zamiast packera to dałby rade zetor z całym zestawem agregat + siewnik, ALE czy nie lepiej kupic 2,7 metra agregat z wiekszymi talerzami (np 560) i wałem packera ? Chciałbym sie dowiedziec czy wielkość talerzy ma wieksze znaczenie przy podorywce ścierniska i uprawie ziemi po orce? Na 20-hektarowym gospodarstwie przeważaja gleby 4-6 klasy i teraz nie wiem czy potrzebny jest wał packera czy wal rurowy wykona dobrze i pożądnie robote dodam ze na 2 polach sa odcinlki na ktorych pojawia sie glina a takze pola nie wszedzie sa poziome czasami traktor bedzie przechylony troche w bok (ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie) to chyba wszystko co chciałbym wiedzieć bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania i o opinie na temat firmy AGRO-MASZ .

Pozdrawiam!!!

Edytowano przez cytrus121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Witam,

Podłączę się do tematu.

 

Tak jak autora interesuje mnie średnica talerzy w agregacie, jaka jest najlepsza w uprawie.

Chciałbym również zapytać o opinie na temat firmy Agro Tom, jak sprawują się ich agregaty, czy są solidnie wykonane itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrus121    0

Witam już dokonałem zakupu troche szkoda ze nikt mi nie doradził :( ale cuż już jest po sprawie doradzil mi troche znajomy wybor padł na firmę Agro-masz kupiłem agregat talerzowy o szerokości roboczej 3 metrow z talerzami o średnicy 510 z hydropakiem i wałem rurowym, ponieważ mam duzo lekkich gleb i piasków . Wybierałem pomiędzy Agre masz a agro tom o wyborze zdecydowała przede wszystkim cena ale równierz dostepnosc - niestety ageragat firmy agro tom bylby dopiero za 2 tygodnie i wybrałem agro masz. Na pozór maszyny tych firm nie róznily sie - w obu przypadkach byla bardzo solidnie wykonana rama a takze hydropak z tym , że agro tom miał wieksze odstepy pomiedzy pierwszym a drugim rzedem talerzy i to jest duzy plus dla tej firmy. Maszyna juz pracowała na ściernisku i musze przyznac że zetor nie ma najmniejszych problemow - przod wcale sie nie podnosi zobaczymy jak bedzie z siewnikiem <_< ale ewentualnie jestem w stanie wlozyc cos na tura i powinno śmigać. Miałem takze kawałek pola który był podorany plugiem 2 dni wczesniej i to dość głęboko i tutaj wydaje mi sie ze lepiej spisywał by sie agregat agro tomu poniewaz glega byla baardzo piaszczysta przez co agregat zapychał sie czasaamipomiedzy rzeda,mi talerzy i gdyby przerwa pomiedzy nimi byla wieksza mysle ze problemu by nie bylo ale zobaczymy co bedzie dalej, jak narazie jestem w 100% zadowolony

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Szczerze mówiąc ja dopiero zamierzam jechać obejrzeć jakieś agregaty, i właśnie zastanawiałem się nad tymi firmami ;)

Dobrze wiedzieć, że zetorek nie ma problemu z 3 metrami, czyli ferdek 120km też powinien bez problemu pociągnąć ;)

 

Życzę zadowolenia z agregatu i bezawaryjnej pracy ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Jeśli zapycha ci się po orce to polecam zmniejszyć głębokość. Ja posiadam agregat z Agro-masz'a tyle tylko że z wałem crosskil tak więc Fendt ma co dźwigać po ścierni idzie elegancko i po orce również radzi sobie całkiem nieźle zobaczymy jak będzie z podpiętym siewnikiem ponieważ cały zestaw będzie ważył ok 2 ton

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witajcie,
       
      czy spotkaliście się kiedyś z takimi wałami przy agregacie, czy robią one dobrą robotę czy lepiej je sobie odpuścić ?
       
      Z góry dzięki za info
       
      http://otomoto.pl/agregat-scierniskowy-rabewerk-A279453.html
    • Przez krone125
      Witam,nie znalazłem podobnego tematu wcześniej,więc moje zapytanie jest takie,mam możliwość wzięcia prawie 11 ha w jednym kawałku tylko mam do tego pola 20 km i tylko płaciłbym za podatek,a pole jest nietypowe ponieważ ma 60 metrów szerokości i kilometr długości,i jak doradzilibyście siać zboża i nawozy na takim kawałku??Czekam na wasze opinie.A klasa ziemi to IV
    • Przez PiotrekS1995
      Witam posiadam parsę John deere 580 już 4 sezon .Jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu jednak w ostatnim sezonie męczyłem się z pewnym problemem otóż nie mogę zmieniać na komputerku wielkosci beli.Ustawiam daną wielkość ale gdy ona zostanie już osiągnieta prasa dalej nawija słome a komputer o tym nie zaalarmuje ;/ .
       
      Tak więc 160 cm to jedyna opcja . Czy ktoś miał taki przypadek ? Czy możliwe ,że jakiś kabelek się przecioł urwał i nie chodzi ta funkcja bo nie oszukujmy się ... Mamy w tej prasie wiele czujników i nawet czesto przy zapchaniu paproszkiem moze coś szfankowac ..
       
       
      Czas do sezonu jeszcze mamy dlatego pytam i licze ,że ktoś się odezwię .
       
      Pozdrawiam,
    • Przez 2jacks
      Jak jest naliczana/sprawdzana wielkość ekonomiczna gosp.? Załóżmy że obecnie mam ziemię nieuprawianą i chciałbym skorzystać z programu restrukturyzacji małych gosp.(jeszcze go nie ma, ale załóżmy że jest). Wielkość ekonomiczna to minimum 2 tyś euro...jak to wykazać? Muszę zgłosić gdzieś info o uprawie i przez rok coś hodować...czy można to jakoś ominąć?
    • Przez rudy112
      Czy ktoś się orientuje ile obrotów talerze wysiewające wykonują w ciągu minuty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj