Skocz do zawartości
Runder

pogoda w czasie żniw 2013 w porównaniu z ubiegłymi latami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Runder    8

Jak oceniacie warunki do zbierania zbóż i słomy w tym roku w porównaniu z ubiegłymi latami ???

Uziu92    1356

dokladnie. jeszcze ja nie pamietam zeby zniwa tak przebiegly , od ponad 2 tygodni nie padalo ( raz kilka kropel ale to rosa a nie deszcz) zebrane suche ziarno i pogodna sloma. Jak kombajn wyjety z garazu na zniwa to nawet nie zmokł :o

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    114

U nas w północnej wielkopolsce mniej więcej typowo, czyli żniwa trwają 2-3 dni, potem blisko tydzień przerwy spowodowany deszczem a potem chmurami i nie wysycha, potem znowu z 3-4 dni pięknej pogody wtedy ja zwykle koszę swoje zboża. Szału nie ma, jeszcze nie było żniw, żeby zebrać za jednym zamachem. Zwykle jest tak, że prawdziwa pogoda na żniwa przychodzi ok. 10 sierpnia i trzyma ponad tydzień a wtedy koszę na usługach, zboże wtedy najlepiej kurzy po tych deszczach, po pracy wygląda się jak nieludzkie stworzenie :P

johenek    3

w tym roku warunki idealne :) , od 15 lipca ani kropelka nie popadała ale teraz to by się przydał deszcz bo strasznie sucho nie da się prowadzić prac pożniwnych bo maszyny nie chcą wchodzić w ziemie i wszystkie łąki powypalało :(

Uziu92    1356

jeszcze z tydzien niech nie pada bynajmniej u mnie spokojnie zakonczy sie zniwa, bo jeszcze troche zostalo.

Nikita_Bennet    100

na początku padało ale jak przestało to jest lepiej niż w latach ubiegłych.

Niestety żniwa nie wszędzie skończone więc nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca, tym bardziej że ceny skupowe są takie sobie.

FINN    988

u mnie jest ok, pszenżyta pokosiłem , słomę poprasowałem i czekam aż owies dostoi się bo jeszcze zielone się trafia... a tak to w tym roku jest dobra pogoda... troche popada, ale za to parę dni spokoju jest wtedy... i słońce pare dni i na spokojne się zbiera

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się