Zaloguj się, aby obserwować  
sylwek44

Bizon super rzuca kombajnem podczas jazdy

Polecane posty

sylwek44    0

Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc z góry przepraszam za ewentualne błędy. Jednak sprawa nagli, a mianowicie jak w temacie podczas jazdy rzuca mi kombajnem. Zdjąłem dekiel, tam na oko wszystko gra, no delikatnie tryb z dwójki uszczerbiony, ale to nie to przecież, jak jadę tak rzuca że szok, ale rano wszystko jest ok. wyjeżdżam w pole trochę pokoszę i znowu to samo, no szlak mnie trafia i pomalutku do domu i znowu ściągam dekiel i wszystko jest niby na swoim miejscu, co może być nie tak z ?????? pomocy proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

napisz czy rzuca z podczas załączonej maszyny (młocarni) czy przy wyłączonej podczas jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek44    0

rzuca gdy jest maszyna wyłączona, przy włączonej zresztą też. mówisz że to wina opony? ale jest tak czasem że jade i nic się nie dzieje a czasem zgrzyta skrzynia no i w tym momencie właśnie rzuca bizonikiem, to chyba nie wina opony??? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

no to kolego mechanizm różnicowy tam są takie 3 bolce i to czasami blokuje u mnie to w tamtym roku tak się działo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@miturskir nie mow ze w mechanizmie roznicowym sa jakies 3 bolce, mi sie rozsypal mechanizm w tym sezonie i teraz dopiero od dwóch dni koncze zniwa to ci powiem są tam dwa bolce jak ty to nazywasz a dokładniej są to osie satelit i one u mnie pękły jedna połówka nawet wyleciała raczej wleciała do środka przez co narobiło bałaganu. ledwo dojechałem do domu bo nie można było wogóle skręcać.

 

Jak by opona była wybulona to by było widać, a w samochodzie niewidoczna wybrzuszenie powoduje bicie, bo tam są duże obroty.

 

Posprawdzaj pasy jezdne i ich naciag, działanie wariatora i samego siłownika.

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mam taka jedną propozycje, nic nie narzucam, weż sobie kogoś lub ja to sam sprawdzam wyjedź na ściernisko jedź włącz bieg i zejdź po schodkach przychyl sie i popatrz na przekładne gówną co robi, następnie 1 obroty full przyśpieszacz do przodu zejdź po schodkach i to samo, jak telepie przekładną to masz odpowiedź, jak telepie nie ceregieluj sie tylko przekładnie sprawdź jak luz na środkowym talerzu to regeneracja, tulejki wybite czyli na nowe, siłownik skaka nowe uszczelki tulejki i sworznie siłownika nowe, na tym nie oszukasz to ma być dobre.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

ja też skręcać nie mogłem ale tak nazwałem te bolce u mnie wuleciały tylko3 połówki ale nic nie uszkodziły mechanizm do wymiany koło trzepie jezdne całkiem możliwe ale samemu ciężko sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie też tłukło kombajnem i znalazłem dwie przyczyny. Pierwsza, uruwała mi się codziennie, a nawet kilka razy dziennie jedna ze śrub od ustawiania wariatora jazdy, ta pozioma. Jak się urwała to telepało całym kombajnem i na przyśpieszeniu jechał wolniej niż bez, a nawet pod delikatne wzniesienie na 2 nie dało się wyjechać. Druga to rozleciały mi się łożyska w kole, ale przy tym to jeszcze strasznie hałasowało. Całe szczęście, że do domu dało się dojechać...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja-marek    0

do Sylwek 44 . czy znalazłeś przyczynę tych stuków?. jeżeli nie ,czy to się dzije w czsie jazdy czy i na postoju , jeżeli w czsie jazdy to sprawdż hamulce nożne ,trzeba wymienić sprężyny ściągające tarcze po 5 szt z dwóch stron. jeżeli to nie to szukać dalej. pozdrawiam .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Miałem podobny problem w tym roku... Momentami jak przyhamowało prawe koło to aż kombajn w poprzek stawał! Już się bałem że mechanizm różnicowy poszedł ale okazało się że pękła tarcza na prawym hamulcu i co jakiś czas go blokowało... Polecam i to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Davidmix
      Witam
      Czy jest możliwość zwiększenia prędkości jazdy T 25? Nie zależy mi na mocy.
       
       
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj