mireek111

maszyna do łętów

Polecane posty

mireek111    0

witam , czym kosicie trawe w ziemniakach? chodzi mi o jakaś samoróbkę a dokładniej o obroty przekładni czy 1;1 wystarczy? z jakiej maszyny była by taka przekładnia odpowiednia, co powiecie na coś takiego ?

 

 

post-14290-0-26316000-1375606495_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Witam, może nie odpowiem ci na dręczące się pytania... ale zastanawia mnie jedno.... skąd trawa w ziemniakach? na łace sadzisz ziemniaki? Po drugie dorób jeszcze jakąś osłone, bo jak kamień spotka się z tym łańcuchem to będzie nie ciekawie:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jak jest trawa to może kosiarka? Jak się kamień z łańcuchem spotka to nie będzie tak źle, gorzej jak się taki łańcuch urwie na obrotach. Ja rozumiem że potrzeba matką wynalazków ale jakieś bezpieczeństwo też trzeba zachować.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

przekładnia 1:1 nie wystarczy-masz ją zapewne z jakiegoś rozsiewacza???My kiedyś próbowaliśmy zrobić takie cudo z przekładni od leja i lipa za małe obroty.....Znajomy ma zrobione z przekładni/przystawki na pas transmisyjny tylko nie wiem czy z 330czy z 328,325 i to tnie i rozdrabnia łęciny super.Jak masz "TRAWĘ"(zapewne chwastnicę)w ziemniakach to najlepiej opryskaj to byle jakim glifosatem jak ziemniaki uschną i załatwisz całe zielsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

powiem tak; u nas trawe w ziemniakach maja wszyscy co je sadzą, już mało kto sadzi . Ci co sadza to max 20ar , ja mam okolo 10ar, pytalem o oprysk to gość powiedział ze około 300zł kosztuje bo małych opakowań niema a nawet sie nie oplaci. Ta

maszyna co na zdjeciu to jest do sprzedania, nie oglądałem jak pracuje, a ma kosztowac 750 zł, i pytanie czy warto cos takiego kupić a moze samemu zrobić? tez troche nie użytków by tym scioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Taką jak na zdjęciu nawet sobie głowy nie zawracaj-jeżeli ma ona przekładnie od rozsiewacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Ja mam przystawkę pasową od zetora supra i ma 1:2. Mieli świetnie bo jest na 4 łańcuchy :) Tylko pamiętajcie, koniecznie muszą być osłony. Bez osłon bym nawet takiej nie zrobił a co dopiero sprzedać komuś pewne uszkodzenie ciała :(


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maciek1425
      witam mam okazje kupić piękny okaz tej oto sieczkarni tylko nie wiem czy ursus 2812 podniesie tą oto sieczkarnie i czy będzie w stanie z nią współpracować żeby po pierwszym koszeniu nic sie w nim nie zepsuło
    • Przez Cichy1925
      mam bardzo gliniaste pole i mimo że po orce jest jeszcze dodatkowo talerzowane to i tak po zasianiu agregatem aktywnym z wałem packera pozostają dość duże spore grudy. Macie jakis sposób na uprawe takich ciężkich ziem jakiesz maszyny uprawne po orce? co polecacie?
    • Przez jarekvip99
      Czy ktos z was robil taka maszyne jak meliorowal sobie sam pole? mam w dzierzawie pare ha niemeliorowanych i mam zamiar to kupic i jestem ciekaw jak najtaniej to zmeliorowac. szpadlem nie da rady a koparka troche kosztuje na godzine i zreszta ile ona by musiala to kopac. swiatlowody klada jakimis maszynami a ciekawe czy do tego tez sa maszyny albo mozna cos samemu zrobic bo w koncu trzeba bb ten waz polozyc minimum metr pod ziemia. a tak w ogole na jakiej glebokosci mniej wiecej kladli melioracje? moze ktos ma zdjecia takich maszyn albo gdzies widzial w necie
    • Przez Marecki2922
      Witam kolegów
      Mam taki zamysł aby połączyć kosiarkę rotacyjną z sieczkarnią jednorzędową do kukurydzy , zdemontować rozdzielacze i tak blisko zamontować kosiarkę aby masa skoszona (konkretnie to lucerna) wpadała do sieczkarni, no i nie wiem jak sieczkarnia poradzi sobie z taką masą zamiast kukurydzy czy potnie i czy wyrzuci bo to będzie bardzo mokre i ciężkie trochę inne niż kuku
      Więc proszę o podpowiedzi porady i sugestie
    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj