jaro

Ładowarka marzeń :)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

@ jaro a może tak wciągarka budowlana i suwnica ? Ja mam tak tez zrobione nad obora i w stodole tzn suwnica w trakcie budowy :) Ale nawet bez suwnicy nieźle idzie zrobiłem takie zaciskana na zasadzie szczypców "nożyce" które pod wpływem jak idzie linka do góry zaciskają się na beli i do góry a w powietrzu juz idzie ładnie manewrować bela i ładnie kładę belkę tam gdzie chce w stodole nad chlewnia układam tym 3/4 warstwy pod szczyt a w stodole od dołu turem tak jak dzwigne a pózniej tez pod sam szczyt wciągarką :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@miki7211 jakieś zdjęcia można prosic??? :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez się dołączam do tego byś dał fotki tego wynalazku


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@marcin974-niestety musi to być coś w miarę lekkiego i zwrotnego-większe ilości bel i siana magazynuję w stodole i tam wjeżdżam Zetorem z Turem i chwytakiem do bel,do wożenia mam też krokodylka podczepianego do C-360 i taki trójkąt z iglicą na JD-tak że maszyn do wożenia na dworze bel sianokiszonki mam aż nadto :)

@piootr-takich silnych w okolicy to już nie ma (przy belach i deskach wymarli :))

@miki7211-niestety suwnica też nie za bardzo :)-jedna rzecz to koszt (mimo wszystko z czegoś trzeba ją zbudować a np. dwuteownik 12 to 430 zł-i trzeba ich kilka,podpory itd)-na domiar złego na tym poddaszu stoją 4 kominy wentylacyjne i jakoś przydałoby się je ominąć

@chłop z mazur-teoretycznie ten pomysł z tą malutką ładowarką byłby najlepszy-mogłaby pewnie przy okazji z cielętnika obornik usuwać zamiast C-360 z krokodylkiem-tylko zapewne (na pewno :))-cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to użytkownicy lucjan i Frost mają takie coś, więc najlepiej ich się spytać.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Fotki zrobię i wrzucę ale tylko jak to wygląda bo na okres zimy zawsze ściągam to i teraz leży w garażu . Ale w maju podczas pierwszych sianokosów wrzucę foty jak to mam ładnie przymocowane byc może będzie już suwnica smile.gif

 

P.S @pioter masz fotki jak to wygląda odłożone http://www.agrofoto.pl/forum/Zacisk-na-bele-image118234.html http://www.agrofoto.pl/forum/Wciagarka-do-...mage118233.html


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

a może takie coś by Cie urządzało??? cena odstraszająca.., ale mi sie takie cos marzyyy :D


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Kolejna przewaga ładowarki nad ciągnikiem z turem to zwrotność, stabilność przy podnoszeniu bardzo ciężkich łądunków. Trzy tryby jazdy pomagają wjechać w miejsca niedostępne dla tura. ;)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A jeśli ktoś nie wjeżdza w ciasne pomieszczenia i nie układa wysokich stert to jest sens kupowania ładowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile bedziesz na robił ? Sam mam ładowarkę manitou maniscopic 629 turbo. Nie widzę teraz lepszego sprzętu do załadunku niż ładowarka teleskopowa. Ładowarka jest zwrotna, bardziej komfortowa, większy udźwig niż ciągnik z turem . I najważniejsza rzecz według mnie po kilku latach użytkowania nie wyrobi ci się przedni most :D

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3
Napisano (edytowany)

@jaro masz tylko na to 1 sposób i najtańszy 2 deski i silnych gości żeby wtaczali na dolne bele 2 rząd smile.gif robiłem tak ale teraz jest brak silnych gości do roboty w okolicy smile.gif

A może lepiej kupić wciągarkę? http://www.agrofoto....__1#entry764928 :)

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet    0

Mam do Was pytanie czym się różnią JCB

-basic

-agri

-agri plus

-agri super?

Czy modele agri mają przeznaczenie w rolnictwie?

Edytowano przez romet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basic to typowy golas silnik ok 80 koni hak dobrze pamiętam i pompa o wydajności 80 litry

Agri ma już 100 koni i lepsza pompę

Agri plus i agri super to już maja po 130 koni pompę wielotłoczkowa i inne bajery typu amortyzacja wysięgnika zmienny kierunek wentylatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Agri Super ma już skrzynię 6 biegową. odwrotne obroty wentylatora są w opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np zbierasz słomę i kratka na masce się zakleił krotka słoma to nie musisz czyścic tylko wciskasz przycisk i wentylator zamiast ciągnąc powietrze to je wypycha i wszystkie nieczystości spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

no w sumie pożyteczna sprawa;) dzięki za odpowiedź :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wie ktoś ile kosztuje zestaw by to zamontowac do JCB? przydało by się żeby teraz zimą od razu wentylator nie chodził bo chodzi niepotrzebnie i rozgrzac nie idzie maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Mam do Was pytanie czym się różnią JCB

-basic

-agri

-agri plus

-agri super?

Czy modele agri mają przeznaczenie w rolnictwie?

 

Jest jeszcze Agri XTRA czyli maxymalne wposazenie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Xtra ma tylko podłokietnik zintegrowany z fotelem, i cene chyba 20 tys zł większą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Słyszałem że hydraulike trzeba koniecznie sprawdzac na rozgrzanym oleju najlepiej popracowac nia 10-15 minut i wtedy wszystko sie okarze czy hydraulika jest sprawna slyszalem tez ze naped dobrze sprawdza sie zapierajac sie o cos przodem i wtedy nalezy jej ''przygazowac" jesli kola obracaja sie w miejscu to jest ok z napedem niewiem tylko czy to dobre metody ale mysle ze to nieglupie sposoby.

Tak na marginesie to moze slyszal ktos o firmie Multi Master produkujacej ładowarki jesli tak prosze o kontakt PW

aha i co sadzicie o tych modelach:

 

Weidemann 914T

Schaffer 548

Weidemann 911

Schaffer 2026 S?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj