jaro

Ładowarka marzeń :)

Polecane posty

jaro    166

Jako że przekroczyłem magiczne 1000 postów czas na bajkę z tysiąca i jednego posta :) -co prawda raczej w sferze fantazji mój pomysł leży-ale do rzeczy:

-jako że jestem antyfanem ciągłego podczepiania i przeczepiania maszyn mam ochotę (kiedyś !-może ?) nabyć ładowarkę teleskopową-i tu zaczynają się schody:

-musiałaby ona pokonywać spore odległości (w miarę szybko)

-coby tak dwie platformy pełne bel (24 sztuki) po podmokłej łące dała radę pociągnąć (to już nie przelewki)

-czyli że porządny zaczep automatyczny byłby na miejscu :(

-wysokość podnoszenia-nawet 4 metry wystarczyłyby

-udźwig też nie musi powalać na kolana :)

-jak największy prześwit (błoto,torf)

-jak największe i jak najszersze opony (obowiązkowo)

-nieduży ciężar-dlaczego ?-patrz powyżej

Istnieje coś takiego ?-mógłbym co prawda mojego JD wyposażyć w ładowacz czołowy-wszystko ok.ale potem magazynuję bele siana i słomy w stodole a tam JD jest po prostu przyduży i zbyt mało zwrotny (Zetorkiem się ledwie wyrabiam ,a po całym dniu mam po prostu dosyć-wiecie normalnie trzeba mieć oczy w d...e żeby tego wszystkiego o ściany nie porozpieprzać :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

to sobie wyposaż swojego jd w ładowacz czołowy a sobie kup jakąś małą i zwrotną ładowarkę np. avant 320s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Jako że przekroczyłem magiczne 1000 postów czas na bajkę z tysiąca i jednego posta :) -co prawda raczej w sferze fantazji mój pomysł leży-ale do rzeczy:

-jako że jestem antyfanem ciągłego podczepiania i przeczepiania maszyn mam ochotę (kiedyś !-może ?) nabyć ładowarkę teleskopową-i tu zaczynają się schody:

-musiałaby ona pokonywać spore odległości (w miarę szybko)

-coby tak dwie platformy pełne bel (24 sztuki) po podmokłej łące dała radę pociągnąć (to już nie przelewki)

-czyli że porządny zaczep automatyczny byłby na miejscu :(

-wysokość podnoszenia-nawet 4 metry wystarczyłyby

-udźwig też nie musi powalać na kolana :)

-jak największy prześwit (błoto,torf)

-jak największe i jak najszersze opony (obowiązkowo)

-nieduży ciężar-dlaczego ?-patrz powyżej

Istnieje coś takiego ?-mógłbym co prawda mojego JD wyposażyć w ładowacz czołowy-wszystko ok.ale potem magazynuję bele siana i słomy w stodole a tam JD jest po prostu przyduży i zbyt mało zwrotny (Zetorkiem się ledwie wyrabiam ,a po całym dniu mam po prostu dosyć-wiecie normalnie trzeba mieć oczy w d...e żeby tego wszystkiego o ściany nie porozpieprzać :( )

hmm a moze jakas wiate na te bele pobudowac tylko w takim miejscu gdzie jest duzo miejsca do zawracania sie traktorem co ty na to ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Zakasaj rękawy i do dwóch tysięcy postów coś sklecisz :(, jeżeli miała by to wszystko co chcesz to by była duża no i troche droga

Też tak myślałem-ale kurna jak tak zacznę mniej postów pisać ?-to i robota będzie wolniej szła :)-droga ?-a co jest teraz tanie ? :(

@Frost-ale mi chodzi o to żeby to jeden sprzęt wykonywał-dzierżawię drugie gospodarstwo z budynkami i tam właśnie składuję sianko -więc chciałbym przyjechać ,rozładować i heja następny kurs a nie podjeżdżać drugim sprzętem

@Chota-w obecnych czasach to już łatwiej maszynę kupić niż coś pobudować-a zresztą nie mam miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a tak na powaznie...to może manitou MLT 731 T silnik 120 km 4.4 litra perkins 17.5-r24 koła 4100 udzwig 7 metrow wysiegu...mysle ze taka by ci pasowała :( jak dobrze pojdzie to sobie sprawisz pod choinke w 2008 :(


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

dwie platformy po 24 bele-czy razem 24 sztuki? no to do kolejnego tysiaca może taka skonstruują ;)

 

 

a tak w ogóle to pisałes na forum jak to Manitou mozolnie chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A może jcb świetne sprzęty. Kiedyś jechał gościu ładowarko jcb (ale nie wiem jaki model) Ciągnął ale tylko jedno. Ale za to pewni drugą by pociągnął, bo z jedną dobrze szedł. To był chyba model 531-70. Promień skrętu wynosi 3.7 m. Możesz wybrać silniki po mocach 80, 100 i 125 km. Dla ciebie powinna starczyć ta 100 konna. ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Ładowarki Teleskopowe piękna sprawa też by mi się taka przydała jakaś Manitue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
dwie platformy po 24 bele-czy razem 24 sztuki? no to do kolejnego tysiaca może taka skonstruują ;)

 

 

a tak w ogóle to pisałes na forum jak to Manitou mozolnie chodzi :D

Pavel-nie pisałem że Manitou mozolnie chodzi-tylko gość w tym Manitou mozolnie chodził :D-może sam Gitche Manitou :D ?

Co do pierwszego pytania -to łącznie 24 bele-ale to i tak skromne 13-15 ton-platform nie licząc-i to wszystko po podmokłej łące-tak że po przemyśleniu (dogłębnym :D )-myślę że żadna ładowarka nie wydoli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no tak naprawde powiedziałes ze nawet wprawny kierowca w porównaniu do półbiegow w Twoim JD wysiada ;)

 

 

no ale już koniec, bo chce dobrze, a wyjdzie jak zwykle... :D

 

 

a ładowarka to wazy mniej jak 5 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bayer ile cię wyniosła ta ładowarka Weidemann?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W standardzie czy z osprzętem? Jeżeli tak to jakim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

i jaki ona ma naped? myslisz, ze uciągnie platformę z 24belami siana? Ja w to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie platformę-tylko dwie i nie siana a sianokiszonki po podmokłej łące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"a JD uciagnie 48x450kg? :rolleyes:

No przeca już napisałem-

"Pavel-nie pisałem że Manitou mozolnie chodzi-tylko gość w tym Manitou mozolnie chodził :)-może sam Gitche Manitou :) ?

Co do pierwszego pytania -to łącznie 24 bele-ale to i tak skromne 13-15 ton-platform nie licząc-i to wszystko po podmokłej łące-tak że po przemyśleniu (dogłębnym :) )-myślę że żadna ładowarka nie wydoli :)

"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

jaro wątpie czy jakas ladowarka teleskopowa podoła twoim wymaganiom musisz wozić raczej ciągnikiem a potem w stodole rozładowywać. choć ostatnio słyszałem ze jakies nowe przekładnie hydrokinetyczne bardzo dobrze sobie radzą i ładowarka ma o pare % większą siłę uciągu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

większość ładowarek teleskopowych waży około 5-7t i mam moc jak nie większą to podobną do JD 5720

 

wiec jak byś takiej ładowarce włączyć psi chód, to na łące robiła by 4 a nie 2 ślady;) co dałoby chyba lepszy efekt od większych kół z tyłu u JD...

na dodatek mógłbyś na jakieś extremalne warunki zamontować bliźniaki <_< , taniej by wyszły niż do ciągnika

 

heh może ktoś już takie historie przerabiał <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
większość ładowarek teleskopowych waży około 5-7t i mam moc jak nie większą to podobną do JD 5720

 

 

ale chyba nie siłe uciągu taką sama?

 

 

czytałem ostatnio Twoją konwersacje z Viperem w Twoim temacie, to tam było ze Manitou dzieki przekładni kontowej moze ciągać ładunek, bo pozostałe na hydraulicznym napedzie po jakims czasie mają problemy z poruszaniem sie na pusto(jak nagrzeje sie olej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
większość ładowarek teleskopowych waży około 5-7t i mam moc jak nie większą to podobną do JD 5720

 

wiec jak byś takiej ładowarce włączyć psi chód, to na łące robiła by 4 a nie 2 ślady;) co dałoby chyba lepszy efekt od większych kół z tyłu u JD...

na dodatek mógłbyś na jakieś extremalne warunki zamontować bliźniaki <_< , taniej by wyszły niż do ciągnika

 

heh może ktoś już takie historie przerabiał :)

Wszystko się zgadza mav-zdaję sobie sprawę z mocy,wagi i reszty parametrów technicznych-tyle że niestety wszystko to bierze w łeb w starciu z Matką Naturą <_<-czyt.podmokłymi,torfowymi łąkami-robię sianokiszonkę od paru ładnych lat i przez te parę lat udało mi się wyrobić "taktykę" działania-wiem już że podstawa to jak najwyższe (no i najszersze) opony -z jak najniższym ciśnieniem ,jak najniższa waga przyczep ,jak najkrótszy ładowacz czołowy (bardzo ważne-widzę co się dzieje z wynalazkami typu Proxima + TracLift 220)-koleiny po horyzont .Właściwie to mógłbym pokusić się o sporządzenie listy ciągników NAJGORZEJ nadających się do tego typu działań :)-z pewnością na pierwszym miejscu byłby 914 sąsiada z Turem 6 +przyczepa samochodowa na wysokociśnieniowych oponkach-co to bydlę narobiło kolein-historia.

Co do uciągu-no właśnie czy ktoś już próbował użytkować ładowarkę w takich warunkach ?Tyle że mówię o naprawdę mokrym terenie-wiem że paru gości z sąsiedniej wsi tacha ze sobą jakieś bale,deski aby gdzieś tam przejechać :D-poważnie-w jakimś tam miejscu budują z tego coś w rodzaju mostu który kładą na torfie-i tak się przeprawiają-u mnie na szczęście aż tak nie ma -ale wystarczająco aby nieraz się wkurzyć (szczególnie wesoło było dopóki nie miałem ciągnika 4*4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj