Polecane posty

stop    95

Witam!
Zainteresowały mnie takie brony http://allegro.pl/br...3436085768.html
posiadają ramę, a nie zwykłą rurę tzw. barki co jest dużym plusem. Cena (1650zł z dostawą) jak na takie 5- polowe składane ręcznie z zębem 14 jest OK.

Proszę posiadaczy bron z tej firmy o opinie jak jest z wytrzymałością, chodzi mi o ramę, łańcuszki, pola bron, farbę, zawiasy dosłownie wszystko co może się zużyć.
Jakie są wasze zdania na ten temat http://img14.allegro...57/3436085768_1
http://demarol.pl/in...76&Itemid=16��- na foto wygląda obiecująco
Parametry: WZMOCNIONA RAMA PEŁNA SKŁADANA Z PROFILA 60x60 --- tylko jaką ma grubość ????????? Czy profil 60*60 to nie za mało? Można będzie taką ramą dociskać brony do ziemi?

Kolejna sprawa to czy ząb 14 wystarczy do uprawy po orce na lessach II i III klasa bonitacyjna gleby ?

PS. Może ktoś znajdzie alternatywę w tej cenie ;)
Jeśli obawiacie się otwartości publicznej wypowiedzi na forum to zawsze piszcie PW do mnie, jestem ciekaw opinii na temat tych bron.

Proszę o rzeczowe odpowiedzi .

Pozdrawiam

:edit::
Nikt nie posiada takich bron? Mam tylko jedna opinię na PW i jest wyraźnie negatywna. Widocznie nie chcecie się przyznać, że kupiliście taki złom. Nie będę robił więcej reklamy producentowi bo ten już nawet zwiększył cenę. :edit:

post-61882-0-57096800-1375567756_thumb.jpg

post-61882-0-79472900-1375567795_thumb.jpg

post-61882-0-59087300-1375567854_thumb.jpg

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

NIe znam tych bron, ale ja dzisiaj kupiłem POM Augustów 5 z zębem 20 i śmigają aż miło ;)

Ziemia 1 i 2 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

OK to może ktoś ma brony z firmy rolex i może coś o nich powiedzieć. Gdzieś widziałem 5 polowe ząb 14 za 1500zł + pewnie coś za transport. A348418_9.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Te pierwsze patrząc na zdjęcie wyglądją solidniej. A jak bys kupił same pola i z pożądnego materiału sam wyspawał ramę. Przy bronach nie ma tak dużo roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Co do bron firmy Demarol, to po pierwszym sezonie solidnego używania o dziwo nic się nie urwało. Brony to piątki na zębach 16-ach, pracowały wiosną, po żniwach i przy zasiewach. Według mnie same pola są za lekkie (zbyt mały przekrój płaskownika) co powoduje deformacje pól. Mocowanie pól do ramy powoduje ich podrywie, rozwiązanie firmy Rolex jest poprawniejsze. Zaleta to łatwe rozkładanie i składanie bron (boczne pola opierają się na specjalnych podporach, dodatkowo można je zabezpieczyć przed przypadkowym złożeniem).

Pewnie każdy znajdzie jakieś niedopracowania czy wady, ale cena jest adekwatna do jakości. Czy warto wydać 2-razy większą sumę na markowe brony- w tym przypadku raczej nie. Dodatkowo firma wysyła maszyny za granicę, inwestuje, więc produkt musi być sprawdzony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Odświeżam temat co sadzicie o bronach Rolex (fakt mocowania łańcuszków lepsze) jak na foto poniżej oraz jak się spisują brony Demarol? W zimie z transportem widziałem je za 1600zł a teraz znowu 1700. Może faktycznie lepiej skonstruować samemu... jak sadzicie warto?
DODANE 17.03.2014 Demarol teraz z dostawą 1950zł bezczelność i tyle nic nie udoskonali (chyba, że czegoś nie wiem).
http://allegro.pl/brony-fi-14-polowe-5-nowe-rama-bron-bark-okazja-i4031169871.html
brony_rolex_005.jpg

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Pojawił się nowy model bron z Demarolu ząb 14cm 5 polowe składanych za pomocą sprężyn, przedni profil typu grudziądzkiego (to najbardziej mi się podoba), ale najgorsza cena 2900zł. http://allegro.pl/br...4088774570.html Nie podają masy tego wynalazku oraz grubości użytych profili.

4576c94073.jpg

Co sądzicie o takim wynalazku? Rolex wydaje się lepszy i tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Zdecydowałem się ostatecznie na zakup bron Demarol (po niezłym czasie :lol: ) Na początku miłe zaskoczenie obecnie producent udoskonalił upatrywany przez mnie model ząb 14cm 5 pól składane ręcznie. Zostały dodane 3 stopki, oraz oparcie do składania pod kątem 45 stopni oczywiście z możliwością zabezpieczenia na czas transportu śrubami. Brony wyglądają obecnie podobnie jak sprzęt użytkownika ursusc360gold - on ma brony średnie zęby 16 i nieco grubszą ramę.
http://www.agrofoto....us-c-360-brony/
http://www.agrofoto....-c-360-brony-5/
Na alledrogo producent  zamieszcza już foto bron w kolorze czerwonym.
Gdy brony mi przywieziono okazało się, że nie ma plastykowych zaślepek do profili 30x30mm na te 3 stoki :blink: No i dali mi 0,5 litra farby czerwonej bo przez transport było kilka nieuniknionych otarć z farby. Jak na razie jestem pod bardzo dobrym wrażeniem, zmienił bym jedynie to oparcie bocznych pól na czas transportu na mniejszy kąt bo niebezpiecznie wystają zęby na boki jak się jedzie. Polecam w 100% na pełnej ramie są lepsze niż te tradycyjne np. pracują dużo ciszej czego się nie spodziewałem. Cena 1700 a transport gratis wiec 5 tańszych na pewno się nie znajdzie, a szukałem dłuuuuugo. :lol:
A na koniec filmik co prawda nie mój ale z udziałem bron Demarol tych najbardziej wypasionych: http://www.youtube.com/watch?v=SNoJPD7fiUw&list=UUysCFvET_kJz3c3Ns0GOezA
Widać że ostatnimi czasy Demarol zaczyna się kojarzyć nie tylko z opryskiwaczami ale z bronami też bo przybywa foto i filmów z ich udziałem.

Nowy film (nie mój):

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Zdecydowałem się ostatecznie na zakup bron Demarol (po niezłym czasie :lol: ) Na początku miłe zaskoczenie obecnie producent udoskonalił upatrywany przez mnie model ząb 14cm 5 pól składane ręcznie. Zostały dodane 3 stopki, oraz oparcie do składania pod kątem 45 stopni oczywiście z możliwością zabezpieczenia na czas transportu śrubami. Brony wyglądają obecnie tak jak sprzęt użytkownika ursusc360gold http://www.agrofoto....us-c-360-brony/

http://www.agrofoto....-c-360-brony-5/

Na alledrogo producent nadal zamieszcza nieaktualne foto bron w kolorze zielonym.

gallery_60053_347_978803.jpg

Gdy brony mi przywieziono okazało się, że nie ma plastykowych zaślepek do profili 30x30mm na te 3 stoki :blink: No i dali mi 0,5 litra farby czerwonej bo przez transport było kilka nieuniknionych otarć z farby. Jak na razie jestem pod bardzo dobrym wrażeniem, zmienił bym jedynie to oparcie bocznych pól na czas transportu na mniejszy kąt bo niebezpiecznie wystają zęby na boki jak się jedzie. Polecam w 100% na pełnej ramie są lepsze niż te tradycyjne np. pracują dużo ciszej czego się nie spodziewałem. Cena 1700 a transport gratis wiec 5 tańszych na pewno się nie znajdzie, a szukałem dłuuuuugo. :lol:

A na koniec filmik co prawda nie mój ale z udziałem bron Demarol tych najbardziej wypasionych: http://www.youtube.com/watch?v=SNoJPD7fiUw&list=UUysCFvET_kJz3c3Ns0GOezA

Widać że ostatnimi czasy Demarol zaczyna się kojarzyć nie tylko z opryskiwaczami ale z bronami też bo przybywa foto i filmów z ich udziałem.

o widzę że mój filmik przydał się i tu by pokazać ostrzec czy przekonać , tyle co mogę ja powiedzieć o tych bronach, gdyż jeszcze nie robiłem nimi w polu , to powiem co zauważyłem niepokojącego to mocowania pól do ramy , przyspawane są niemal że blaszki z otworami, podejrzewam że to szybko będzie puszczać, dla mnie to jednak nie przeszkoda zawsze można wspawać po swojemu coś solidniejszego, choćby oka łańcucha grubego, brony są strasznie ciężkie same pola ważą po 50kg + rama to wychodzi prawie 500kg, , pola na pewno będą mocne i masywne, raczej się nie poddadzą na kamieniu czy kożeniu, płaskownik najgrubszy i najszerszy w produkcji, lipa że dostałem niepomalowany siłownik , żywa stal już rdzawiące, cieszy mnie to że przy składaniu czy rozkładaniu nie blokuje sie nic, nie zachodzą pola na siebie, nietrzeba wyskakiwać z ciągnika by od kleszczać czy poprawiać, co miałem w pożyczanych bronach ręcznie składanych, rama raczej mocna profil 100x100, choć mogli by wspawać więcej poprzeczek ramy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje spostrzeżenia iż w porównaniu do innych są dość ciężkie ładnie rozbijają grudy na ciężkich glebach i wielki plus jak dla mnie to to że rama po opuszczeniu jest bardzo nisko przy czym bron nie podrzuca na nierównościach tylko pod ciężarem rozbija .

Mam już je ponad rok żadnych pęknięć nie widzę dałem nieco więcej niż ty ale moim zdaniem warto było .

Co chodzi o transport to nie do końca się zgodzę ponieważ u mnie i u ciebie podejrzewam że też są uchwyty na blokadę podczas transportu więc nie jest wcale niebezpieczne a samo rozłożenie się nie jest takie proste bo są ciężkie i pod kątem , na prostej drodze nie ma szans aby się rozłożyły chyba ze polna to możliwe .

 

Ogólnie to jestem zadowolony z zakupu , polecam wszystkim :)

 

Pozdro :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Chyba nie zrozumiałeś mnie do końca.
Po 1. Sam pisałeś, http://www.agrofoto....us-c-360-brony/ że masz ząb 16cm, ja mam 14 dlatego taniej ;)
Po 2. Mam na myśli te najniżej położone zęby przy bocznych, składanych polach. To one wystają niebezpiecznie i stanowią zagrożenie przy transporcie, a nie możliwość rozłozenia się złożonych pól. Według mnie Demarol dobrze skonstruował zabezpieczenie na wypadek samoistnego złożenia się pól w transporcie. Pola boczne po mojemu powinny się bardziej "chować" a umożliwiło by to skrócenie/obniżenie podpórek na których się opierają i zabezpieczają na czas transportu. Podpory nadal być powinny bo inaczej ciężko było by rozkładać te boczne pola. Poprzednie rozwiązanie wyglądało tak 1eaf7da1cc.jpg i mimo tego było gorsze . Reasumując osobiscie uważam, że najlepsze było by rozwiązanie pośrednie, zachować podporę ale tak aby boczne pola były mniej wychylone - bardziej się składały. Jedna wada to raczej gorzej by się składało i rozkładało brony.
cbdeef9202.jpg

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Zapomniałem dodać, że zaraz po zakupie mocowanie pól (łańcuchy przy ramie) na śruby zakręcane motylkiem zastąpiłem nakrętkami, zawsze jest większa pewność, że się nie rozkręci. Suzuki zrobił zresztą podobnie. Jak narazie wszystko w porządku.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Odświeżam temat i zachęcam do dyskusji.  -_-  ;)  Pojawiła się pewna drobnostka konstrukcyjna którą łatwo wyeliminować. - Tylna stopka podporowa jest przyspawana idealnie na środku i lepiej podczas pracy wyciągać ją całkiem z mocowania bo się wyrwie (z powodu kolidowania z polem brony i braku możliwości całkowitego uniesienia stopki) tak jak u mnie się stało przespawałem już nieco dalej na prawo i jest OK. Przy okazji wyszło jak cienkie są to profile, ale za to spawy mocne bo poszło razem ze ścianką profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Cienkie to znaczy jakie?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

W tym miejscu z tyłu oceniam profil na 2mm.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkrafal    24

oglądałem różne ale masakra. płaskowniki do pól wycinałem plazmą w firmie co to robi maszyny rolnicze. kierownik stwierdził oczywiście Ze taniej by było u nich kupić gotowe pole. ale jak zaprezentował to się okazało że płaskownik 30 /8. a ja robie sobie na kilka sezonów a nie jeden więc 45/10. za moje pole wychodzi 200 zł nie licząc roboty ale sto lat  gwarancji a nie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Danielkoltun
      Witam , Na początek PROSZĘ o pomoc kogoś obeznanego . Sprawa wygląda tak że jest umowa ustna z właścicielem pola któremu płacę dzierżawę ja piszę o dopłatę i to wszystko . Dzisiaj przyszło pisemko że jest do zapłaty 5500 tyś za to że pan xxx od którego zbieram to pole nie płacił swojego ubezpieczenia , Może ktoś miał podobny przypadek ??? 
    • Przez Ist
      Stałem się ostatnio na wpół szczęśliwym posiadaczem Kvernelanda na okrągłej ramie. Niestety nie mam w nim przedpłużków ani scinaczy. Niemoge nigdzie w okolicy dostać mocowania scinaczy (w odkładnicy nie ma dziur do przykręcenia mocowania), zna ktoś może jakiś sklep internetowy w którym można takowe dostać? Potrzebuję do niego również lemiesze z dłutem. Czy warto zakładać kroje talerzowe? Czy przedpłużki pasowały by do orki z dużą ilością resztek(ścięta słoma, poplony)?
    • Przez Narko
      Witam.
      Od tego roku pod zboza ozime chciałbym zacząć stosować lopate mechaniczna. Rok temu tak na szybko zrobiłem krotki test na sciernisku… jadac wolno ( może 2-3km/ha) z opuszczona oslona,o która grudy ziemi sie rozbijają. Efekt jest taki,ze ziemia jest bardzo pulchna... roznica wysokości terenu po przejeździe lopata to ok.15cm. Mam gleby lekkie piaszczyste klasy 3/4a.
      Narodzil sie pomysl aby po zastosowaniu lopaty mechanicznej  przygotować pole pod siew... problem jedynie z ta spulchniona gleba... musze ja czyms troche ubic.  Poszperalem troche w necie i znalazłem takie rozwiązanie 
      Czy zastosowanie takiego walu ma sens na polu,przy wielkości oczek siatki 90x31mm i grubości materialu 4mm? Jeśli z lopata mechaniczna w jade w przedplon z lubinu bądź gorczycy z takim walem to nie będzie sie wal oblepial? Przedplon moglbym wcześniej skosic kosiarka bijakowa. Waszym zdaniem jaki wal bylby lepszy? Mam wal strunowy na podwojnych walkach... zdalby egzamin?
      Do uprawy na dzień dzisiejszy mam do uprawy cos ponad 4ha... z możliwościami na więcej... orka szla plugiem zagonowym na polach szerokich... troche mordega, nastepnie brona aktywna i siewnik. Chciałbym ta prace troche usprawnić i polepszyć jakościowo. Susza tego roku daje wszystkim popalić dlatego zdecydowałem sie na lopate mechaniczna ( o zaletach jej stosowania można znaleźć w necie)… tak z grubsza to zapobiega powstawaniu podeszwy pluznej,poprawia podsiąkanie wody itp.
      Jednym słowem... chce zastosować lopate mechaniczna z odpowiednim walem by można było wjechać z siewnikiem... pomijając uprawe brona aktywna... wiadomo im mniej przewracamy glebe tym więcej wody w niej zostanie.
      Zapraszam do dyskusji.
      Kilka filmikow dla zobrazowania tematu.
      Zwrodzcie uwagę,ze im wolniejsza predkosc ciągnika tym efekt lepszy. Wielkosc odrzucanych kawalkow gleby zależy od predkosci pracy.
       
      Na tym filmiku jakby troche wolniej jechal i zamiast plaskownikow rozbijających grudy ziemi miał oslone jak na filmiku wyżej to efekt bylby dużo lepszy.
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj