Ziel

Case mx. Ustawianie zegarka i innych bajerów

Polecane posty

Ziel    115

Ostatnio się nudziłem i zacząłem kombinować z ustawieniami zegarka itp. Po pewnym czasie załapałem jak to zrobić. Do menu ustawień wchodzimy: naduś środkowy przycisk przy wyświetlaczu i go trzymać równocześnie przekręcając kluczyk w stacyjce w lewą stronę. Pojawi sie na wyświetlaczu cyferka. Jest ich 6, kolejno od 1 do 6, pod każdą z nich przypisana jest jedna funkacja. Aby wybrać jedną z funkcji (cyferek) naduszamy środkowy i prawy przycisk przy wyświetlaczu równocześnie i czekamy 2 sec. Po czym zmieniamy ustawienia środkowym lub prawym przyciskiem w zależności co i jak chcemy ustawić. Aby wrócić do menu przytrzymujemy również środkowy i prawy przycisk równocześnie. Co prawda podałem tylko jak dostać sie do 6 opcji, a Bodajże jest ich 12 tylko zapomniałem jak to zrobić dodatkowo trzeba coś z przyciskami pokombinować.

Nieraz ciężko nadusić 2 przyciski równocześnie bo nie łączą albo jeden wdusisz ułamek sekundy później.

Napisałem to tutaj bo wiem że duże grono użytkowników tych ciągników nie wie jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Z podstawowych 6 to tak:

1 zegarek / godzina

2 wyświetlanie prędkości MPH lub km/h

3 programowanie wyświetlanej prędkości bez porównania z radarem (w zależności od założonych opon)

4 ustawienie interwału godzinowego

5 ustawienie funkcji areału

6 ustawienie godzinowego interwału od ostatniej wymiany oleju

(np. kupiliśmy ciągnik i wymieniamy wszystkie płyny eksploatacyjne i chcemy zacząć nowy interwał od stanu zerowego)

 

Daje nie ma co ruszać, ustawione w fabryce i tak ma zostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

3 należy wpisać trzycyfrowy kod w zależności od ogumienia, podaj rozmiar tylnej opony to powiem jaki powinieneś mieć

4 ustawia się liczbę godzin do ponownej wymiany oleju oraz przeglądu/ ów dla MX - 300, CX - 250, MXC - 250

5 funkcja areału w zależności jaki chcemy wybieramy: 1 funkcja automatyczna; 2 funkcja manualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak    57

Case cx90 opona tył 16.9r34 r-1, zużycie 50%. Jak mógłbyś podać te dalsze ustawienia, to bym sobie sprawdził, czy ktoś tam nie grzebał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

U Ciebie powinno być kod 745

Podkreślam że wchodzenie w dalsze ustawienia jest ryzykowne bez posiadania pełnej instrukcji programowania licznika, robicie to na własne ryzyko!

 

Dalsze ustawienie dla serii CX

 

7. nr 2

8. with shiftable PTO - 69; with dual shaft PTO - 71

9. with 540/750 PTO - 95; with 540/1000 PTO - 0

10. with 540/750 PTO - 0; with 540/1000 PTO - 128

11. Dla CX 4 cylindrowych (CX 70/80/90100) - 155

12. nr 408

13. nr 415

14. nr 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak    57

Dzięki casemx110. 14 nie mam, wszystkie ustawienia były ok.

Edytowano przez kasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

W katalogu nie ma takiego rozmiaru ale powinno być 28.

 

Dzisiaj odczytałem kod rozmiaru opon i mam 837. Założone mam opony 520/85R38. Jaki powinien być kod bo 28 to wydaje mi się że nie skoro jest(był) kod trzycyfrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejmx    0
Dnia 19.01.2014 o 00:36, casemx110 napisał:

3 należy wpisać trzycyfrowy kod w zależności od ogumienia, podaj rozmiar tylnej opony to powiem jaki powinieneś mieć

4 ustawia się liczbę godzin do ponownej wymiany oleju oraz przeglądu/ ów dla MX - 300, CX - 250, MXC - 250

5 funkcja areału w zależności jaki chcemy wybieramy: 1 funkcja automatyczna; 2 funkcja manualna

Jaki powinien być kod dla opony 650 65 r 42?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zmierz sobie odleglosc od srodka kola do ziemi, ile wyjdzie mm to taki wynik (kod) wpisz. O to chodzi ze wpisuje sie promien kola i nazywa sie to do uproszczenia kodem, ale jak wpiszesz zeczywisty zmierzony promien to bedzie pokazywal dokladnie predkosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj