Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
johenek

Problem z odpaleniem ze stacyjki w Belarusie 820

Polecane posty

johenek    3

Witam

Przepraszam jeśli temat się powtaża ale zalerzy mi na szybkiej odpowiedzi, a nie mogę nigdzie znaleźć podobnego tematu :)

Mianowicie mam problem z odpalaniem mojego Belarusa, gdyż czasami odpala normalnie z kluczyka, a czasami słychać tylko takie tyknięcie przekaźnika po przekręceniu kluczyka i trzeba odpalać na zwarcie.

Nie wiem co może być popsute ponieważ nie znam się dobrze na elektryce. :(

Może ktoś się już z takim problemem spotkał i wie co trzeba wymienić :)

Edytowano przez johenek

seweryn20    582

Możliwe że przekaźnik. Skoro tyka znaczy że stacyjka go załącza. Zamień go z innym i zobaczysz co powie.

johenek    3

ale to jest tak że pali czasami przez cały dzień normalnie nagle coś mu odbije i tylko na krótko da się odpalić, a nie mam czasu aby eksperymentować bo ciągnik co dziennie musi być sprawny bo co dziennie do lasu ganiam go, a po powrocie jestem zajęty składaniem silnika i czasami jeszcze w polu pomagam bratu niepełnosprawnemu

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    582

Nic nie trzeba kombinować. Odepnij cienki kabel od rozrusznika i wepnij żarówkę. Przekręć stacyjkę i będziesz wiedział czy prąd na nim jest czy nie. jak jest to rozrusznik. Jak nie ma to coś wcześniej.

Ogólnie to nie ma co obstawiać. Trzeba szukać.

O elektromagnes przy rozruszniku załączający go po przekręceniu kluczyka stacyjki.

Edytowano przez seweryn20

Ja bym obstawiał przekaźnik może masz styki zaśniedziałe i raz łapie raz nie. Automat chyba nie...!

P.S Zerknijcie na temat niżej wymiana oleju bo też mam mały problem z filtrem - dzięki.

johenek    3

Nic nie trzeba kombinować. Odepnij cienki kabel od rozrusznika i wepnij żarówkę. Przekręć stacyjkę i będziesz wiedział czy prąd na nim jest czy nie. jak jest to rozrusznik. Jak nie ma to coś wcześniej.

Ogólnie to nie ma co obstawiać. Trzeba szukać.

O elektromagnes przy rozruszniku załączający go po przekręceniu kluczyka stacyjki.

byłem teraz i sprawdziłem i okazało się że na 10 prób 4 próby wykazały że prąd dochodzi do rozrusznika, ale 6 prób wykazało że po drodze jest coś nie tak :(

to i tak dobry wynik czasami to 20 razy się kluczyk przekręci i nic :)

seweryn20    582

No widzisz. Już coś masz. Przekaźnik może mieć wypalone styki. Możesz przy nim zewrzeć kable lub podłączyć kontrolkę.

johenek    3

new_profil_luki21

Patrzyłem ten temat, i jak masz robotę to możesz dokończyć, jeśli robota nie jest pilna to kup to sitko bo ono kosztuje nie całe 7zł i będziesz pewien że dobrze wszystko działa :)

rozrusznik napewno nie bo zakładałem drugi i to samo się dziej :(

Przeczyść styki jeśli nie są wypalone jakimś mega drobnym papierkiem a przez jakiś czas powinno być ok. Zobacz również czy jest zasilanie cewki przekaźnika.

johenek    3

Jutro powiem znajomemu aby mi przyniusł taki przekaźnik i zobaczymy co się będzie działo :)

PS; nie wiecie czy gdzieś spawają korpusy sprzęgła bo mi pęka co raz dalej i nie wiem co robić bo nowy kosztuje 2500zł :unsure:

new_profil_luki21

styki już czyściłem i nic nie pomogło :(

jutro założe nowy przekaźnik i zobaczę :mellow:

johenek    3

ale coś mi się zdaje, że to nie będzie wina przekaźnika bo jak mi się spalił w poprzednim mtz to wogule nie chciał odpalać ze stacyjki... ale zobaczymy popołudniu jak będe miał nowy przekaźnik

Junkers    42

Jak slychac tykanie przekaznika to powinien byc dobry, choc moze miec nadpalone styki. U mnie jak nie ustawie dzwigni biegow w polozenie I- II (polowe-szosowe) to slychac tylko tykanie, za nie odpowiedzialny jest taki wlacznik na pokrywie biegow, nie przepuszca pradu?? Polacz ze saba jego styki to moze bedziesz mial odpowiedz.

Edytowano przez Junkers

johenek    3

wymieniłem ten przekaźnik i nic to nie pomogło ale pogorszyło i teraz to na 10 razy 1 odpala z kluczyka

Junkers ten czujnik biegu jałowego to już na samym początku odpiołem i połączyłem te kable na stałe ze sobą.

Kurde nie potrzebnie pisałem w tym poście przez co sam się zaraziłem problemami z odpalaniem. Wczoraj po odpaleniu stacyjka nie odłączyła grzania świec żarowych przez co po kilku minutach pod deską pojawił się dymek. Musiałem szybko energicznie przekręcić kluczyk w pozycję odpalania i natychmiast kontrolka świec zaczęła gasnąć. Krótko mówiąc jak nie urok to sr**zka.

Pozdrawiam

Junkers    42

Poszedl przekaznik 30sekundowy.

Stacyjka nie ma tu nic do rzeczy.

Dymek poszedl bo uklad niezabezpieczony byl bezpiecznikiem.

Najlepsze rozwiazanie - zrobic grzanie swiec na takim wlaczniku klawiszowym jak spryskiwacz szyby, i tak potrzebne tylko na temp. ponizej 5 albo 0°C, sam tak sobie planuje zrobic.

johenek    3

Belarusek naprawiony.... Przyczyną była poluzowana nakrętka od tego kabla cienkiego (co idzie do elektromagnesu) w tej małej skrzyneczce co jest pod maską nad rozrusznikiem. Wystarczyło wyczyścić tam dobrze te styki i przykręcić nakrętkę i teraz wszystko gra :)

johenek    3

a to całkiem przypadkiem znalazłem bo jak miałem odpalać go na zwarcie to koledze kazałem wsiąść aby przytrzymał sprzęgło i hamulec, bo hamulec ręczny jest za słaby aby utrzymał dwie przyczepy pełne pszenicy, i on tak z przyzwyczajenia chciał odpalić z kluczyka a ja w tym momencie zbliżałem renke do rozrusznika i dotknołem ten kabel i zadziałał rozrusznik ze stacyjki. Po odstawieniu pszenicy i powtórnym wróceniu na pole za czołem naprawę na polu w czasie kiedy kombajn kosił jęczmień i teraz jest wszystko w pożątku. :)

johenek    3

a ty naprawiłeś swoją bestie, bo tam coś pisałeś że się zaczeło coś palić pod deską roździelczą?

PS;Mi się w tym roku też zapaliła elektryka w Belarusie 820 z 2008r (dokładnie 10.05.20013), :( Straty były nie duże...wystarczyło tylko powymieniać kable ponadpalane, wymienić 4 bezpieczniki, wprawic szybę przedią, pomalować maskę. :D

Edytowano przez johenek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kuba12345
      Witam serdecznie panowie.... Do dziś z moim władkeim już od dłuższego czasu nie było problemu aż do dziś ! Chciałem go odpalić podczas kręcenia rozrusznikiem (rozrusznik oryginalny ) usłyszałem jakieś takie 2 pstryknięcia tak jak by coś się przepalało traktor nie odpalił za pierwszym kręceniem więc dałem mu chwile odpoczynku i chciałem spróbować jeszcze raz a tu nie miła niespodzianka żaróweczka od masy od razu zgasła jak tylko kluczykiem przekręciłem masa ginie nawet gdy próbuje włączyć światła przy każdym chodź by minimalnym po boże prądu od razu masa ginie. Wykluczyłem przepalony włącznik masy lub poluzowany ponieważ założyłem drugi i to samo nawet jak kabel od akumulatora i ten drugi cienki co idzie pod ten włącznik masy dotykałem do blach i próbowałem go odpalić włączyć światła od razu żaróweczka gasła i zero prądu ;[ Nie mam pojęcia skąd doszło to dziwne strzelenie nie było one jakieś bardzo głośnie ale dające się do usłyszenia. Panowie ciągnik potrzebny natychmiast. Błagam pomóżcie. Liczę na waszą szybką pomoc Kuba12345
    • Przez kacpex8

Witan
      Tak jak jest to pokazane na zdj ten tryb kreci sie w tą strone co jest strzałka a moje pytanie jest następujące :
      Czy ten tryb kręci sie w dobrą strone ???
    • Przez Kuba1212
      Witam, mam problem z rozrusznikiem w Renault 75.14. Słabo kręci, tulejki są raczej do wymiany i szczotki penie też. Mam pytanie, czy będę mógł dostać części do takiego rozrusznika, ile by kosztowała regeneracja i czy możliwa jest do wykonania w domowym zaciszu. Czy opłaca się regenerować, czy kupić nowy. Są na w internecie rozruszniki po200-300 zł przekładniowe, co o nich sądzicie?

Obecnie jest PARIS-RHONED11 E131 , czy są jakieś zamienniki? Podpowiedzcie coś?

Pozdrawiam Jakub.
    • Przez wasil10
      Witam... mam pytanie... czy mógł by mi ktoś przedstawić schemat podłączenia stacyjki nowego typu w Belarusie? czyli co konkretnie do jakiego wyjscia
    • Przez celmer5
      Witam chciałbym się zapytać czy rozrusznik szybkoobrotowy od t25 pasuje do ursusa c360 3p.Proszę o szybką odpowiedź