Polecane posty

xraqued    95

Oglądałem claas dominator 88s trochę innego on miał heder 4.5m. Super maszyna i wydajna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Co ty w ogóle dziecko pieprzysz? :) Daruj se takie nabijanie.... Super czyli jaka? Jak wydajna? Jak tylko ogladałeś... Z zdjęcia cieżko coś uznać, trzeba konkretnie oglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Dziecko pisze tak :D wydajność w pszenicy 7t ok. wychodziła 1.8ha/h. Super ponieważ dobrze wymłacał skoszone zboże bez zanieczyszczeń i nic nie leciało stuły. jeździłem trochę tym kombajnem, nie co to bizon szczelna kabina czujnik strat ziarna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro2    4

Z tak wyeksploatowaną maszyną trzeba się liczyć z regeneracją hydrostatu a to bardzo duże koszty i nie wiadomo jak długo będzie działać więc odpada. Wolę tradycyjny napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Petro2 mimo wszystko hydrostat i tak będzie lepszym wyborem nawet jeśli będzie on bardzo zmęczony bo wtedy kombajn kupisz o wiele taniej i później poddasz go do regeneracji. Będzie chodził do końca tego kombajnu albo i dłużej a tradycyjnym napędzie jest wiele pierdułek które mogą w każdej chwili nawalić, fakt naprawa będzie o wiele tańsza ale nie tak żywotna jak w przypadku hydro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

Akurat napęd czy hydrostatyczny czy manualny to ostatnia sprawa która wysiada w kombajnie

pomiędzy hydro a manualem są trzy znaczące różnice:

 

kombajn z hydro kosztuje znaczniej więcej od kombajnu zwyklego

praca kombajnem z hydro jest o wiele, wiele wygodniejsza

kombajn z hydro ma większe zapotrzebowanie na paliwo, w takich kombajnach idą większe o jakieś 20-30 koni silniki.

 

więc decyzja należy do kupującego, wygoda ? czy ekonomia ? ;D

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Mam parę latek 88SL (na hydro)

 

Zalety:

- ekonomiczny

- niezawodny, prosty w naprawach

Pod względem technicznym dopracowane maszyny

 

Wady

- 88 ma problemy z czystością zbieranego plonu (w stosunku do 98 i 108)

- silnik za plecami to niewypał. Jak klima działa to żyjesz. Jeśli nie to jest katastrofa. Temp w kabinie ponad 50 stopni.

Wszelkie naprawy przy silniku (nie daj boże ciepłym) to męka.

 

Wydajność? Z pewnością wyższa od Rekorda.

 

Ten egzemplarz nie wygląda źle ale jest kapkę za drogi moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Mam od kilku lat 98 na hydrostacie i nie zamieniłbym go nigdy więcej na skrzynię mechaniczną. Dbasz o olej, filtr i latasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego  prawdopodobnie jak z 1986 to nie jest 88 bo 88 zaczeli produkować w 1988r ale na 100% nie jestem pewien sprawdź go dokładnie i sprawdź od kiedy zaczeli produkowac 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Waco78
      Witam. Ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega przypadłość konstrukcyjna dominatorów ? Czy to silnik umiejscowiony bezpośrednio za kabiną sprawia że są tak podatne na pożary czy może coś innego.

       

       
    • Przez ZbigniewKowalski
      Witam
      Stoję przed zakupem dominator 98s i chciałem zapytać czy ma ktoś opis tego wyświetlacza co na zdjeciu.
      Chodzi o te pionowe lampki po lewej i prawej ABC, jak się zapali maszynę to kilka mruga na pomarańczowy. 
      Będzie to mój pierwszy kombajn mile widziane jakieś podpowiedzi na co szczególnie zwrócić uwagę.
      Oglądałem pierwszy całkiem w ładnym stanie cena z transportem około 70k.
      W sobotę jadę oglądać drugi za około 45k ten ma trochę lakier podniszczony ale dokładnie będę widział na miejscu.
      Obydwa 88r perkins
       



    • Przez krzys14iek
      Witam, chcę wymienić Bizona na Claasa (na 150 ha Bizon trochę za mały). Myślę o Claasie 108s i chciałbym się o parę rzeczy zapytać kogoś kto posiada taki. Chodzi głównie o to czy taki o to kombajn posiada przyspieszacz (tj Bizon) i czy kombajn jest przystosowany do wysuwanych motowideł, i jakby była możliwość to mniej wiecej opisać sterowanie w kabinie, najlepiej na zdjeciu mniej wiecej co do czego służy. U mnie w okolicy nie znam nikogo kto ma takiego więc tutaj pytam. Chyba że jest ktoś z powiatu kościańskiego albo kawałek dalej to chętnie bym przyjechał obejrzeć taki kombajn. 
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj