Skocz do zawartości

Polecane posty

xraqued    81

Oglądałem claas dominator 88s trochę innego on miał heder 4.5m. Super maszyna i wydajna :D

JD1052    79

Co ty w ogóle dziecko pieprzysz? :) Daruj se takie nabijanie.... Super czyli jaka? Jak wydajna? Jak tylko ogladałeś... Z zdjęcia cieżko coś uznać, trzeba konkretnie oglądać...

Wiadomość z agroFakt.pl

xraqued    81

Dziecko pisze tak :D wydajność w pszenicy 7t ok. wychodziła 1.8ha/h. Super ponieważ dobrze wymłacał skoszone zboże bez zanieczyszczeń i nic nie leciało stuły. jeździłem trochę tym kombajnem, nie co to bizon szczelna kabina czujnik strat ziarna. :)

petro2    0

Z tak wyeksploatowaną maszyną trzeba się liczyć z regeneracją hydrostatu a to bardzo duże koszty i nie wiadomo jak długo będzie działać więc odpada. Wolę tradycyjny napęd.

kamil496    39

Petro2 mimo wszystko hydrostat i tak będzie lepszym wyborem nawet jeśli będzie on bardzo zmęczony bo wtedy kombajn kupisz o wiele taniej i później poddasz go do regeneracji. Będzie chodził do końca tego kombajnu albo i dłużej a tradycyjnym napędzie jest wiele pierdułek które mogą w każdej chwili nawalić, fakt naprawa będzie o wiele tańsza ale nie tak żywotna jak w przypadku hydro.

zukasz    2

Akurat napęd czy hydrostatyczny czy manualny to ostatnia sprawa która wysiada w kombajnie

pomiędzy hydro a manualem są trzy znaczące różnice:

kombajn z hydro kosztuje znaczniej więcej od kombajnu zwyklego

praca kombajnem z hydro jest o wiele, wiele wygodniejsza

kombajn z hydro ma większe zapotrzebowanie na paliwo, w takich kombajnach idą większe o jakieś 20-30 koni silniki.

więc decyzja należy do kupującego, wygoda ? czy ekonomia ? ;D

pozdrawiam

Camel81    6

Mam parę latek 88SL (na hydro)

Zalety:

- ekonomiczny

- niezawodny, prosty w naprawach

Pod względem technicznym dopracowane maszyny

Wady

- 88 ma problemy z czystością zbieranego plonu (w stosunku do 98 i 108)

- silnik za plecami to niewypał. Jak klima działa to żyjesz. Jeśli nie to jest katastrofa. Temp w kabinie ponad 50 stopni.

Wszelkie naprawy przy silniku (nie daj boże ciepłym) to męka.

Wydajność? Z pewnością wyższa od Rekorda.

Ten egzemplarz nie wygląda źle ale jest kapkę za drogi moim zdaniem.

MariuszE38    19

Mam od kilku lat 98 na hydrostacie i nie zamieniłbym go nigdy więcej na skrzynię mechaniczną. Dbasz o olej, filtr i latasz.

kolego  prawdopodobnie jak z 1986 to nie jest 88 bo 88 zaczeli produkować w 1988r ale na 100% nie jestem pewien sprawdź go dokładnie i sprawdź od kiedy zaczeli produkowac 88

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez Kula07
      Witam.

Jak w temacie, sprzedam pozostałe mi po kombajnie 3 pasy do kombajnu Claas dominator 150.

Posiadam pasy o numerach:
      - 724 141.0 cena 220zł
      - 802 931.0 cena 100zł
      - 724 247.1 cena 600zł

Pasy nowe, nigdy nie używane, oryginalne. Ceny do negocjacji.

Link do olx http://olx.pl/oferty/uzytkownik/XNuW/
      Pozdrawiam.

• Przez pro2006
      Tak jak w temacie poszukuję dobrego dominatora 88-98 najleiej roczniki 89-90-91 jeśli ktoś wie o dobrym modelu proszę o odpowiedz. Oczywiście kombajny w rozsadnej cenie
    • Przez rolmasz
      Witam, czy możecie mi podpowiedzieć od czego są to koła pasowe? Leża na regale już dość długo i nie wiem co z tym zrobić.
      Dzięki i pozdrawiam

• Przez TelefonyRadom
      Witam Mam zamiar kupić kombajn do 100 tys, jutro jadę oglądać 78 s i 88s. I nie wiem co bd lepsze bardziej wydajne i miało większy komfort pracy? Proszę o podpowiedź