Zaloguj się, aby obserwować  
pikus86

Problem Metal-Fach z562

Polecane posty

pikus86    0

Witam. Mam mały problem z moją prasą, mianowicie podczas zwijania kolejnego kawałka pola nagarniacz pokosu zaczął strasznie skrzypić. Zaglądałem wszędzie, to co mogłem posmarowałem ale nic nie pomogło. Może ktoś wie lub miał już taki problem. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

a może to nie nagarniacz tylko podbieracz ci skrzypi ??w podbieraczu po prawej stronie ( patrząc od przodu ) są 4 łożyska może one skrzypią ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A może te kółka przy podbieraczy albo któreś z nich? Poprauj trochę i posprawdzaj ręką może gdzieś gorące jest to byś wiedział gdzie łożysko siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus86    0

To napewno nagarniacz, bo skrzypi rytmicznie do jego ruchów. A smarować na dole czyli gdzie?? Smarowałem po dwóch stronach kalamitki i wchodziłem pod spód prasy, tam smarowałem ręcznie smarem bo nie ma tam żadnych smarowniczek. Pomogło ale tylko na chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

To napewno nagarniacz, bo skrzypi rytmicznie do jego ruchów. A smarować na dole czyli gdzie?? Smarowałem po dwóch stronach kalamitki i wchodziłem pod spód prasy, tam smarowałem ręcznie smarem bo nie ma tam żadnych smarowniczek. Pomogło ale tylko na chwilę

 

Po prawej lub lewej stronie na podbieraczu są osłony, odkręć je i zobaczysz łańcuchy i zębatki. Obok tych łańcuchów jest otwór przez który widać tocznie na której chodzą łożyska, pokręć wałkiem odbioru mocy, tylko ręcznie, i pokaże się łożysko z kalamitką, nasmaruj i powinno pomóc, o ile łożyska już się nie rozwaliły. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus86    0

Dzięki, znalazłem, nasmarowałem i dalej jest OK (ta przyjemna cisza podczas zwijania) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Dzięki, znalazłem, nasmarowałem i dalej jest OK (ta przyjemna cisza podczas zwijania) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo proszę, mamy tą prasę już 7 lat i mój mąż zna każdą śrubkę w niej, rocznie robimy ok. 1700 belek, na początku było z nią ciężko, bo to niezbyt dobry sprzęt, teraz już wie co ją boli, a nawet dodzwoniliśmy się do konstruktora tej prasy, oj nasłuchał się on niecenzurowanych słów, ale jak ktoś ma marne pojęcie o tym co robi to niech się za to nie zabiera. W razie problemów służymy pomocą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gladius
      Witam wszystkich!
      Posiadam prasę z-562 z 2008 roku. W poprzednim sezonie pojawił się problem z obwiązywaniem siatką - podczas owijania siatkę "ściągało" obustronnie do środka balotu po kilkanaście centymetrów. Sytuację udało się nieznacznie poprawić, ale niestety do ideału daleko. Zauważyłem, że w nowszych prasach przed wałkami ciągnącymi siatkę zamontowany jest pręt rozprowadzający , który (podobno) ogranicza jej ściąganie. Pręt kupiłem, dostałem i... tu pojawia się problem. Nie jestem do końca pewny gdzie dokładnie go przykręcić. Jakby tego było mało podobnej prasy nikt w okolicy nie posiada, na wystawach u dealerów też ich nie widać. Stąd moja wielka prośba - czy jest na forum jakiś posiadacz takiej prasy, który byłby tak miły i przysłał mi zdjęcia (na priv, wrzucił do galerii, na maila - jak wygodniej), na których wspomniany pręt byłby widoczny? Z góry dzięki
       
    • Przez Tommekpol
      Prasa sprzedana może bedziemy mieli w dobrym stanie Sipma Z-279/1. Wiązanie sznurkiem i siatką. Po przeglądzie. Rok 2009. W czwartek będę wiedział.
    • Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj