bopietras

Podłączenie tura w zetorze 7745

Polecane posty

JJaaJJoo    1

Tur podpięty bezpośrednio do pompy? czy na złącza hydrauliczne z tyłu ? Sprawdz ciśnienie pompy! Bądz linki z joisticka pękły !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik7745    0

Witam. Czy takie podłączenie jest prawidłowe ??? Po podłączeniu tur wogule nie reaguje (nawet gdy zamieni się przewody). Proszę o pomoc 

20190210_125753.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allum258    7

Panowie próbowałem w podobny sposób podpiąć zewnętrzny rozdzielacz w 5211. Zasilanie jest z tego poziomego przewodu a powrót przez wolny spływ który jest pod siedzeniem kierowcy, tylko tak jak pisze kolega wyżej "zero" reakcji.  Zaczyna wszystko działać dopiero po załączeniu pracy rozdzielacza a w planach było właśnie ominięcie rozdzielacza.  Zasilanie rozdzielacza zewnętrznego miało być prosto z pompy a tu nici z planu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Słuchajcie, a w czym może być problem ze przy pierwszym montażu tura, podpiecie zasilania z tyłu przez gniazda, joystik podłączony tak jak w instrukcji ładowacz jest w stanie tylko podnieść przód ciagnika (nie podniesie sie do gory, sterowania euroramką rowniez nie ma)? Podłączenie eurozlaczek pod rozdzielacz ma jakies znaczenie? moze pozamienialem je miejscami, nie były w zaden sposob oznaczone, a instrukcja montażu o tym nic nie mówi.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Napisano (edytowany)

@Matey zamień eurozłączki miejscami bo na powrocie masz w tej chwili zasilanie. 

Edytowano przez PRIMO
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

tak własnie było, dodatkowo jeszcze słabo linke w rozdzielacz wkrecilem ale juz wszystko gra, dzieki

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

sluchajcie jest czeski film

robiona byla skrzynia, a mianowicie koło 1 i 2 biegu na dolnym walku, wsio skrecone, tur podlaczony, gra gitara. Poltora dnia pozniej, nie grzebiąc nic, nawet nie wylaczajac pompy tur przestaje podnosic, pompa zaczyna wyć. Podjechalem pod przyczepe, chcialem ja wykiprować na innym gniezdzie - nie podnosi. Najdziwniejsze dla mnie jest to ze jak zgasze ciągnik, to ładowacz bedzie podnosił swoim normalym tempem a pozniej wraca do tego stanu, czyli ledwo ledwo po milimetrze. Tur jest nowy, z pompą dotychczas nie mialem problemu, skończyłaby się z godziny na godzine bez ostrzezenia? Dzwignia od załączania pompy w kabinie dziwnie pracuje - przy wcisnietym sprzegle chcac ja zalaczyc zgrzyta, zeby ja wylaczyc trzeba ja wyrywać. No i wydaje mi się ze przy wylaczonej dzwigni, powinna ona stac niemal prostopadle wzgledem pokrywy skrzyni - czyzby cos sie tam przestawilo?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Matey coś mi się wydaje że nie tylko pompa na wykończeniu ale i dodatkowe sprzęgło też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

kurde ale pompa nie dawała zadnych oznak konczenia sie, jeszcze przed remontem skrzyni kiprowałem na wolnych obrotach co chcialem, dodatkowe sprzeglo, mowisz o tarczy drugiego stopnia? tarcza i lozyska oporowe robilem w tym roku, moze przy skladaniu cos jest kiepskawo wyregulowane?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Próbowałeś regulacji linki tego sprzęgła bo może być za mocno podciągnięte i zaczyna się ślizgać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

sprawdze jutro i dam znac, odlacze sprezyny i wowczas linki powinny nie byc napiete


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Rozgrzebalismy chyba wszystko, pokrywę skrzyni, dolna pompę, wałek WOM, wszystko wskazuje na to ze zapackal się filterek przy pompie, ale nie wiem jeszcze na 100%, bo puścił simering na obudowie womu i musimy to poskładać, a teraz ciągnik stoi bez oleju 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem kupić przedni tuz do Zetora 7245, czy z rozdzielacza ciągnikowego będzie pozycja "pływająca"? Np do odśnieżania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus2020
      co sądzicie o takich oponach do 60 na przód?? Weszły by na oryginalna felge?
    • Przez jacek5227
      Mam zetora 7745, który od niedawna pracuje z opryskiwaczem. Zetor aktualnie jest na kołach: tył: 16.9-34/14-34 8PR i przód: 12.4-24 8PR. Chciałbym zmienić (tylko) tylne koła na takie, żeby szerokością odpowiadały przednim i żeby średnica nowych była taka jak tych obecnych albo mieściła się w tolerancji.  Opryskiwacz ma opony 9.5 czyli 230 mm, koła z przodu to 320 mm.  Nie chcę zakładać do ciągnika 9.5 bo pracuje on tez w transporcie i lekkiej uprawie więc szukam opon w miarę uniwersalnych do jego zadań, żeby nie musieć przekładać kół w ciągu sezonu. Z moich obliczeń wynika, że średnica obecnych kół (teoretycznie) to tył - 158 cm i przód - 115 cm. Pytanie jakie koła musiałbym wybrać na tył? 
    • Przez Arasowsky
      Witam. Wziąłem się za montaż tura i po odkręceniu 3 śrub ze zdjęcia kapie coś na wzór wody z łączenia. Co to może być? 

    • Przez Pattyk9601
      Witam.
      Panowie mam do wyboru w bardzo podobnych pieniążkach zetora 7745 (90r) lub Belarusa 820 (2009r). O zetorze trochę wiem, jestem w stanie naprawiać jego wszelkie usterki, natomiast o Belarusie nie mam zielonego pojęcia. Chciałbym się dowiedzieć jak on stoi z awaryjnością, dostępem części i czy nie zedrą za nie ze mnie skóry, czy jest trudny w obsłudze, a także jak wygląda komfort pracy. Dodam że Ciągnik ma pracować na około 12ha z kierunkiem rozwoju. Ziemie są różne, od lekkich do ciężkich gliniastych. Teren dość pagórkowaty. Sprzet będę dopasowywał do ciągnika. Narazie posiadam c360 to za bogato nie ma
      Jeżeli podobny temat był, to wybaczcie widocznie przeoczyłem.
      Za pomoc serdecznie dziękuję. 
    • Przez mixxion_agro
      Witam. Mam pytanie, mianowicie chciałbym dowiedzieć się jak podłaczyć ładowacz bezpośrednio pod pompę tak aby nie blokować tylnych wyjść?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj