Zaloguj się, aby obserwować  
jabimc

JD 580 -Problem z zaczynaniem belki słomy.

Polecane posty

jabimc    2

Witam, posiadam prase JD580 z 95r. Prasa przy sianokiszonce sprawuje się bardzo dobrze, ostatnio prasowałem słomę i mam taki problem że na samym początku prasa ma bardzo ciężko zacząć belke materiał jest pobierany ale nie zaczyna sie okręcać, kiedy wciągnie troche materiału to zaczyna coś strasznie stukać jakby przy podbieraczu, jak już zacznie obkręcać bele to moge jechać i w gestej słomie nawet15km/h i nic sie nie zapycha. Zauważyłem że gdy podbierak jest podniesiony to ma troche lżej ale to nie to samo co przy sianokiszonce w którą wjeżdzam z rożpedu i jest ok. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje. Może wiecie co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

chyba każda prasa JD z tamtych lat ma ten problem. A co do podbieracza ja tam mam opuszczony trochę, w końcu więcej miejsca ma słoma a też jadę ile uciągnie ciągnik jak już zacznie kręcić

Jest na to kilka sposobów.

1.Słyszałem że ktoś nie dociska rolki górnej(chodzi mi o rolkę która unosi się do góry zanim komora się otworzy o ile w 580 też jest bo w 550 taką mam)

2. Ja po po prostu wjeżdzam na niskich obrotach i dość niskim biegu i gdy widzę że słoma nie "idzie" to włączam na N(nie trzymaj na sprzęgle bo spalisz^^) i czekam aż przełknie gorzej jak słoma jest bardzo krucha. Zauważyłem również że przynajmniej mnie prasuje się lepiej w przeciwną stronę niż jeździł kombajn. Ostrzegam przed wpychaniem słomy na włączonym WOM-ie, bo po 1 BHP, a po 2 i tak zwykle to nic nie da. Jak zawalisz za bardzo podbierach to po prostu wyłącz WOM a następnie wyciągnij słomę lub otwórz komorę i przepchnij słome w przód po czym ją odrzuć na bok

Edytowano przez Ptrk690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Tak 580 posiada taką rolkę, przyznam że nie próbowałem zaczynać belki z tak uniesioną rolką , natomiast próbowałem zamykać komore bez nabijania ciśnienia, bo w 580 nie ma pompki hydraulicznej tak jak w 550, tylko ja musze nabijać ciśnienie z ciągnika. dzisiaj spróbuje pomalować rolkę która jest na dole przy nożu zgarniającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Nie wiem kombinujcie mi starczy to powolne ruszanie i później nadgonienie prasując 20km/h jak na razie ponad 15ha sprasowane i bez problemu się udaje. Może uda się kupić jakąś prasę lepszą z rotorem to za rok będzie spokój. Jeśli chcesz mogę ci filmik nagrać mniej więcej jak to wygląda, ale raczej się pewnie orientujesz.

Edytowano przez Ptrk690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Pręty nad podbieraczem oto jest odpowiedź, muszą być wszytskie!!!! Ja u siebie dorobiłem z łańcucha od kopaczki odpowiednio wygiąłem nagwintowałem i wciąga materiał odrazu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Przyspawaj na rolke która jest nad podbieraczem 4 kwadratowe pręty. Ja tak zrobiłem i nie mam problemów, wieżdzam w słome jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Czyli zarówno i pręty jaki i ta rolka muszą być w dobrym stanie aby odrazu pobierało materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmax    158

pręty nie muszą być wszystkie,ale kilka powinno być. posiadam 540 i gdy tylko raz miałem niskie obroty,to słoma zatrzymała się na podbieraku. co do prędkości,to różnie próbowałem,ale z tym nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj