Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

mrpawlak101    5

obejrzyjcie do końca po co on tam wjeżdżał w to bagno

Edytowano przez mrpawlak101

ariss    2

czytałem porównanie pras i było ze jest szybko ale że aż tak :o

klejnus    0

Mam dziwne przeczucie ze film jest przyspieszony. Ale to może tylko moje odczucia.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Nie jest przyspieszony, bo obraz byłby niespokojny [było by widać szybsze drżenie rąk ;) ]

Panowie, to jest Welger i tyle.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Władek daje rade ;)

klejnus    0

Koledzy pytanie. Czy w każdym ciągniku z turbiną idzie osiągnąć taki dźwięk gwizdania jak w tym?

Jeśli tak czy jest to zdrowe dla turbo? I hmm świetny jest ten gwizd:)

ten dźwięk to nie gwizdek w tłumiku tylko upust bloow przy turbie i właśnie zastanawia mnie dlaczego ciągniki fendta z Niemiec na pokazach je miały a w moim i znajomych takiego zaworu niema. Czyżby było to zamontowane by turbina dłużej pożyła?

ariss    2

no taniej mozna moim spospobem ale jak ktoś chce blow off to cena jest inna http://allegro.pl/zawor-upustowy-blow-off-bov-cnr-nowy-i1703028040.html

Zawór upustowy różnicy ciśnienia czyli Blow Off można wsadzić do każdego samochodu jeśli ma się w nim turbosprężarkę.

Moment obrotowy silnika z turbo może gwałtownie spaść po zmianie biegu gdy kierowca na długo puścił pedał gazu. Objętość spalin wymagana do rozpędzenia turbiny gwałtownie zmaleje. Do tego są zawory upustowe.

Zawór upustowy upuszcza część powietrza które zostaje ściśnięte pomiędzy kompresorem a zamkniętą przepustnicą ma to powodować że kompresor kręci się swobodnie a wytworzone ciśnienie ucieka przez otwarty zawór. Dzięki temu po ponownym wciśnięciu gazu, dysponuje się od razu pełnym ciśnieniem doładowania.

Czyli chodzi żeby podtrzymać turbo. W sumie można zamontować sobie bez niczego takie coś jakieś tam syczenie będzie nawet spore.

ariss    2

tak tylko widzę że na allegro są różne wersje dźwięków imitowanych przez te gwizdki

klejnus    0

Również z tego co czytałem tu na forum to zamiast tłumika dają rure i głos z turbiny idzie bez tłumienia. Nie wydaje mi się że się dodaje jakieś gwizdki.

A tutaj film 16stki bez tłumika dźwięk śliczny:)

ariss    2

@klejnus jak założysz Blow Off lub gwizdek to z kilometra Cie będzie słychać a tak bez tłumika czy z rura to max 100 metrów, a chodzi o to by każda laska się obróciła za Tobą :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarRafal
      Witam dzisiaj przyszły mi Led`y wesem`a CRV1 12/24V i zastanawiam się jak je zamontować w Pronarze 82SA . Dodam że montuje je na tyle ciągnika . Robić je na przekaźnikach ? bo w Pronarze mam spore spadki napięć . Jakie przekaźniki będą najodpowiedniejsze ? typ 541 będą dobre ? Jak to wszystko podłączyć ? Proszę o wyrozumiałość i przydatne odpowiedzi .
    • Przez dzony9203
      Witam, ostatnio rozładował mi się akumulator.
      Nie wyłączyłem akumulatorów wyłącznikiem i zostawiłem wajchę od biegów w pozycji odpalania.

Czy pozostawienie wajchy w tej pozycji i zostawienie na ponad tydzień może rozładować akumulatory?
      Pozdrawiam.
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam Panowie jestem nowy na AF , więc proszę o wyrozumiałość . Do rzeczy , macie jakiś sprawdzony sposób na owijającą się trawę / lucernę na wale napędowym przedniego napędu w pronarku 82 SA ? ,ponieważ podczas prasowania dosyć często przy większych pokosach owija się materiał na wale napędowym i w ubiegłym sezonie owinęło mi się tak na wale kardana że aż powykrzywiało te osłony oryginalne a mianowicie wg. katalogu przednią i pośrednią i teraz mam takie pytanie .Czy są jakieś osłony na cały wał ? bo te oryginalne osłaniały tylko łączenia (krzyżaki) szukałem sporo ale nigdzie nie mogę tego znaleźć . Czy może od czegoś innego można podpasować ?
    • Przez zbigniew1968
      Witam,
      mam taki problem. Na moim 952 miałem zamontowany podnośnik Stoll na joystiku podłączony bezpośrednio pod pompę hydrauliczną. obecnie zdemontowałem go. Problem polega na tym, że nie wiem co zrobić z otworami gdzie podłączony był podnośnik? Zaślepić czy powinno się coś tam podłączyć, połączyć itd... Nadmienię że dwa węże były podłączone do pompy a trzeci do zbiornika oleju.
      Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć coś w temacie, za co góry dziękuję.
    • Przez Delbeta
      Witam

Mam problem z ładowaniem prądu w belarus 820 2016 rok i okazało się po wyciągnięciu wsuwki od bezpiecznika świec żarowych że ładownaie wzrosło a wskazówka jest na zielonym polu (wcześniej na żółtym 12.5 max )  Mam pytanie gdzie kabel od świec jest przymocowany do stacyjki bo wychodzi na to że nawet na właczonym silniku świece grzeją co powoduje spadek napięcia i rozładowywanie akumulatorów .