Polecane posty

piotr6340    0

Mój pierwszy filmik proszę o wyrozumiałość FILMIK

 

Życzę miłego oglądania


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A ja się śmieje z nich, i jest dobrze :):) , jak są tacy mądrzy, to niech spróbują się nauczyć polskiego języka, o gramatyce i ortografii nie wspomnę, sam nagram mu filmik i dodam do podobnych, a w nim będą same Jelenie i new hollandy, jeżdżące po polskich ziemiach, i nie myślcie, że oni tylko nówkami claasami itp. jeżdżą, bo jest takich paruset, a reszta jeździ padłami z lat 70, tylko tyle że John Deerami. A po drugie, to jak ja miał bym takie dopłaty jak oni, to na 99% miał bym lepszy sprzęt niż nie jeden, który miał by takie same, ale nie umiał by mądrze nimi zarządzać, albo rozpuszczać na byle co. A po trzecie to ursus to potęga :):) i zdania nie zmienie :)

Edytowano przez brzozak2
cos wspominales o ortografii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

dobrze mowisz gdybysmy mieli takie doplaty co oni i zbyt na produkty napchane chemia itp to tez bysmy jezdzili fendtami a krowy doilyby automaty , ten rok idzie na straty cena mleka spadla (tylko u rolnika ) i wzrosla (na polkach w sklepie) doplat mialobyc niby to wiecej a jakos co roku dostajemy coraz to mniej , u mnie w porownaniu do poprzedniego roku to mam okolo 500 zl do tyłu , tak mysle ze bez unii mielismy lepiej , przed ta cala unia mialem normalnie za mleko 1,20 zl/l nie bylo takiej biurokracji i zlodziejstwa i nawozy byly tanie (aktualnie wybilem se z glowy mysl o kupnie nawozow-bojkot) niewiem jak u was ale widzac to co sie dzieje to rolnictwo w polsce upada na korzysc krajow starej unii , np .cukrownie na cale wojewodztwo zamkneli(2 lata wczesnie zainwestowali w nowoczesny sprzet), tak jak u mnie w wiosce prawie 800 mieszkancow okolo 5 lat temu bylo okolo 60 dostawcow mleka tak dzis jest ich dokladnie 8 co do jednego i dodam ze ci co zrezygnowali to nie byli tacy malorolni , moj dziadek mial 6 krow (lata 70) to nawozow mogl na 3 lata kupowac , budynki wszystkie pobudowal , a dzis sie ma 30 dojnych i zasranej wiaty niema jak pobudowac bo 50% kosztów pojdzie na papierkowe sprawy

 

ot tak jakos mi sie napisalo bo jak nie patrzec nie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Taaa, kiedyś, to mogliśmy sobie pozwolić na kupno nowych ciągników, a teraz to nawet pomyśleć to strach :) O mleko to mnie nawet nie dobijaj, na dzień dzisiejszy mam nieco ponad 70 gr za litr mleka, a jaszcze niedawno miałem po 1,18 zł . Już nawet myśle o zmianie mleczarni, bo jak na razie masakra, mieliśmy plany jak zagospodarujemy dopłaty, a z tego co ostatnio, to jej duża część pójdzie na rozliczenie się z firmą dostarczającą mi pasze itp. Już ubolewam jakiego to miałem mieć ładnego claas - a, a tu figiel.

 

EDIT : Ja wam mówie, ,, tera to nic się nie opłaca" :) !!!! . Zobaczycie, zaraz będzie odpowiedź ,, i zaczyna się rozmowa dwóch dziadków, co się nic nie opłaca " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin8410    1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj