c385

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121

Polecane posty

c385    0

Pierwszy problem to bardzo ciężko chodząca prasa bo c385 nie daje sobie z nią rady i muszę jeździć 2 terenową.

Drugi to to że słomę czy siano wywala ponad pasy i nabija się pod te 2 wałki na klapie na dole i pod listwę po między nimi, która rozdziela pasy.

Proszę pomóżcie bo nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Masz na tych wałkach z przodu i z tylu taki zgarniacz w kształcie płaskownika ? Podstawowa rzecz w tej prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c385    0

No właśnie tylko z przodu mam a z tyłu nie. Pewnie muszę je sam dorobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

To odkręć go i przykręć z tyłu i zobacz czy problem zniknie, dorobienie tego jest bardzo proste. A w jakim sensie ciezko idzie c385? z czym ma problem, może masz zbicie ustawione na max? to ustaw na 100. Z reguły te prasy lekko idą, bo u nas ciągną je 60siątką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c385    0

Ale tam na dole nie ma w ogóle żadnych śrub do przykręcenia tego zgarniacza.A mam takie pytanie czy po odkręceniu tej poprzeczki pomiędzy tymi wałkami coś się stanie? bo to właśnie pod nią się najwięcej nabija.I jak właściwie ustawić zgniot bo tam żadnej skali nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven    0

Witaj, w RC 121 pewnie że nie ma żadnej skali, miałem z prasą ten sam PROBLEM co Ty. Dopiero dziś udalo mi sie go zlikwidować a dokładnie trafilem na zdjęcia innej Rivierki w której nad walcem tym na którym kręci sie bela są zamontowane (przyspawane) stalowe tależe. Decyzja szybka, dobre stalowe można złapać od tależówki:)) DZIALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie słoma nie wpada ponad pasy a nawet jeśli troche tam wpadnie do zaraz wyleci. Zrobiłem 20 beli bez wysiadania z ciągnika. Aż chce sie pracować. Aha drugą kożyścia jest to że bele z szerokich pokosów mocno dobite nie stają w komorze przy wyrzucaniu:) Podaj maila to wyśle ci zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c385    0

Dzięki za pomoc.Mój mail to kamilmajewski343@wp.pl a z jakim ciągnikiem pracujesz i czy ma ciężko?i jeszcze jedno jak zmniejszyć zgniot prasy bo ciągnik ma ciężko i ta skrzynia z przekładnią bardzo się grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axjon    0

hej, mam problem z rozpoczęciem formowania beli, mysle też już o powyżej opisanym patencie, tylko nie wiem jak te talerze dospawać, czy mógłbym prosić o jakieś zdjęcia, albo dokładniejszy opis?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Witam. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak i gdzie ustawic zgniot beli w RC 121 ?

 


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas12055    0

Witaj, w RC 121 pewnie że nie ma żadnej skali, miałem z prasą ten sam PROBLEM co Ty. Dopiero dziś udalo mi sie go zlikwidować a dokładnie trafilem na zdjęcia innej Rivierki w której nad walcem tym na którym kręci sie bela są zamontowane (przyspawane) stalowe tależe. Decyzja szybka, dobre stalowe można złapać od tależówki:)) DZIALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie słoma nie wpada ponad pasy a nawet jeśli troche tam wpadnie do zaraz wyleci. Zrobiłem 20 beli bez wysiadania z ciągnika. Aż chce sie pracować. Aha drugą kożyścia jest to że bele z szerokich pokosów mocno dobite nie stają w komorze przy wyrzucaniu:) Podaj maila to wyśle ci zdjęcia.

 

witam.mam ten sam problem co pan,siano wpada ponad pasy robi się sieczka a beli nie formuje,pasy sie krzyrzują ,mozna prosic o zdjęcia tych talerzy na meila,jak to przerobić? to mój meil  marek.tomaszewski555@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita1    0

Witam.

Proszę o pomoc. Posiadam prasę Rivierre Casalis RC115 od niedawna i nie mogę jej ustawić. Bele wycjhodzą niekształtne z jednej strony większe a sznurek z jednej strony jest ladnie a z drugiej jeden na drugim. Dodatkowo urwał się mi pas i nie wiem gdzie go naprawić. 

Ktoś pomoże???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MirkoPap    0

dobry wieczior prosze o pomoc mam rivierre casalis 121 czu  mozemy  komus pomoc co jest dlugosc pasa do prasy dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szajbus358    0

witam, kupiłem na dniach rivierre casalis rc 121 i gdy wjezdzam w słome podbierak sie prawie ciagle zapycha badz balota nie moze uformowac :(     wie ktos jaka to przyczyna???  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli podbierak z początku się zapycha to jest za mało zębów w podbieraku lub jest źle taka krata ustawiona nad podbierakiem. To że nie może uformować kulki to też moze być wina małej ilości zębów, musisz też sprawdzić w środku czy wszystko jest w porządku i nigdzie żaden drut ani nic nie wystaje i jeśli pasy są napięte przy zaczynaniu kulki to powinno wszystko być ok. przynajmniej w mojej 126 to powodowało takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivan92    0

Witajcie. U mnie prasa rc90 jest zatkana sianem i nie wchodzi siano do komory.Najpierw robi małą rączkę, a potem staje się grudką. Gdzie szukać problemu? Za język polski przepraszam jestem z Białorusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj