zetor165

[70 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor165    1

Witam. W tym roku przybyło nam trochę pola. Teraz mamy 70 ha do młócenia. Mamy starego Bizona ale czas na zmianę. Początkowo myśleliśmy nad używanym Claasem Dominatorem ale po burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy że kupimy nowy kombajn. Jakie są wasze propozycje??? Sumę jaką możemy przeznaczyć na kombajn to ok. 300 000zł - może trochę więcej. Jeżeli uważacie ze z taka sumą nie ma co szukać to też proszę o opinie. Pozdrawiam


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja bym ci proponował NH tylko własnie nie pamienitam jakie numery w sąsiednej wsi kupili NH właśnie za 300tyś z wszyskimi bajerami. Nie można w nim palić bo coś zaczyna wyć. Ma jakiś czujnik że jak usłyszy otwieranie puszki np: od piwa to też wyje ? drzwi muszą być zamknięte bo inaczej nie ruszy. Klima wszystko ma pożądny sprzęt ;]

 

Jak co sie spytam wujka to napisze ale to dopiero w środe wieczorem ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ja bym ci proponował NH tylko własnie nie pamienitam jakie numery w sąsiednej wsi kupili NH właśnie za 300tyś z wszyskimi bajerami. Nie można w nim palić bo coś zaczyna wyć. Ma jakiś czujnik że jak usłyszy otwieranie puszki np: od piwa to też wyje ? drzwi muszą być zamknięte bo inaczej nie ruszy. Klima wszystko ma pożądny sprzęt ;]

 

Jak co sie spytam wujka to napisze ale to dopiero w środe wieczorem ;]

 

To ma być Claas...?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
To ma być Claas...?? :(

 

Wopss... nie zwróciłem uwagi ;/ ale może sie zastanowi nad innym np: JD,NH,MF?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Najlepszym byłby chyba NH TC 54 w wersj Hydro. Ewentualnie moze DF 5445??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chyba wiem on ma NH TC 56 ale na pewnosci jeszcze sie zapytam jak na razie tylko przepracował jeden sezon i bez zarzutów zoabczymy jak będzie dalej ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Sory. Mój błąd. Wrzuciłem ten temat do działu "Claas" ale bierzemy pod uwagę wszystkich producentów.

 

Chyba wiem on ma NH TC 56 ale na pewnosci jeszcze sie zapytam jak na razie tylko przepracował jeden sezon i bez zarzutów zoabczymy jak będzie dalej ;]

A mógłbyś przy najbliższej okazji zapytać Twojego wujka o opinie na temat tego kombajnu?? Byłbym wdzięczny. pozdrawiam

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit!!!!

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Nh tc56 powinien spokojnie wystarczyć nawet na usługi.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Witam. W tym roku przybyło nam trochę pola. Teraz mamy 70 ha do młócenia. Mamy starego Bizona ale czas na zmianę. Początkowo myśleliśmy nad używanym Claasem Dominatorem ale po burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy że kupimy nowy kombajn. Jakie są wasze propozycje??? Sumę jaką możemy przeznaczyć na kombajn to ok. 300 000zł - może trochę więcej. Jeżeli uważacie ze z taka sumą nie ma co szukać to też proszę o opinie. Pozdrawiam

czy koniecznie ma to być claas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie kolega już napisał że mogą być różne marki byle dobre :(


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja jak bym kupował to napewno bym nie oszczędzał i brał coś z wyższej półki...bo jak wszyscy wiemy jest to zakup jedyny na całe życie, chyba ze bedziesz miał potem z 500ha :( Stawiam na claasa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Trzeba któremuś moderatorowi powiedzieć żeby przeniósł ten temat do "Inne"...a ja proponuje jakiś kombajn marki John Deere, na przykład 1450 CWS... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Aha. Zapomniałem dopisać że usług kombajnem nie robimy. Tato kilka lat temu młócił na usługach ale teraz już tylko swoje pole.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Żeby taki sprzęt choć trochę wykorzystać to trzeba by było jechać na usługi...u siebie te 70 hektarów raz, dwa skosisz... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Witam. W tym roku przybyło nam trochę pola. Teraz mamy 70 ha do młócenia. Mamy starego Bizona ale czas na zmianę. Początkowo myśleliśmy nad używanym Claasem Dominatorem ale po burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy że kupimy nowy kombajn. Jakie są wasze propozycje??? Sumę jaką możemy przeznaczyć na kombajn to ok. 300 000zł - może trochę więcej. Jeżeli uważacie ze z taka sumą nie ma co szukać to też proszę o opinie. Pozdrawiam

 

 

kolego kup sobie TUCANO zakasujesz wszystkich we wsi hehehhe żartuje

najlepiej jakiś Dominatorek 150 może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Kupując Tucano zakasował bym nietylko wszystkich rolników we wsi ale i nadszarpnął bym znacząco rodzinny budżet. Pozdro


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Claas Tucano jest za duży jak na 70 hektarów...pod uwagę brałbym Claas'a Dominator'a 150, NH TC 56 lub John Deere 1450 cws... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Najmniejszy z tucano też by sie nadawał ... 4.3 m przyrząd żniwny moc 204 KM... Na 70 ha spokojnie i drobne usługi.. Ja bym polecił tucano...


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Najmniejszy z tucano też by sie nadawał ... 4.3 m przyrząd żniwny moc 204 KM... Na 70 ha spokojnie i drobne usługi.. Ja bym polecił tucano...

 

A znasz cenę Claas'a Tucano...?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

To trzeba do banku gnać, biznes plan robić i pieniażkami nie będziesz sie przejmował :( Mój ojciec mowi że na dzien dzisiejszy to na Tucano stawia, a mamy 70ha+ 50 uslug :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a moze claas medion 310?? niestety nie znam ceny ale maszyna jest calkiem fajna. ja bym wybral wlasnie taki kombajn


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj