Skocz do zawartości
zetor165

[70 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY

Papier    4

Co wybrać Fendt czy nh ? na 70 ha ?

do Korbanka mam 30 km a do nh 50 km :)

Edytowano przez Papier

Jeśli byłbyś w stanie wydać trochę więcej to szczerze polecam ci Claasa Aver 240 nie zbyt duży i ma APS a jak nie to Jakiś NH TC

Wiadomość z agroFakt.pl

T7-200    1

Traktorek123 akurat Claas Avero 240 z APS odradzał mi sam diler Claas'a, twierdząc, że 4 klawisze nie mają wydajności i sugeruje 5 klawiszowy kombajn.

Kolejna sprawa "jakiś tam TC" wg wielu jest lepszy od Avero czy Tucano320.

w New Holland Rotoseparator robi robotę, blokada w dużych modelach osi uratowała nie raz, problemów z stratami, spalaniem czy awariami w TC nie widzę...więc "jakiś tam TC" w mocy do 230 KM bym nie kupił nic innego jak TC które pochwalam.

ps. Dodatkowo mały bęben w claasie mnie nie przekonywuje.

Papier    4

zakupiłem Fendt 5180 E i jestem zadowolony po pierwszym sezonie , no i serwis jest ok nawet jeden serwisant mieszka niedaleko mnie :P

Brałem pod uwagę to że sąsiad ma MF Activa i za nim juz 5 sezon i żadnej awari :) a w sumie to to samo co mój tylko czerwony :)

same110    64

Claas Avero 160 już 4 sezon za nim. Żadnej awarii na 70ha .Gabaryty może i są małe ale wydajność jego jest wyśmienita.jeśli ktos chce Więcej informacji mogę
udzielić

MARTECH    1

jak sobie radzi ten kombajn w zycie -duzo slomy - w przenicy-przy duzej wydajnosci- nie gubi ziarna - wydajnosc do jakiego bizona mozna przypisac, jaka jest calkowita [zewnetrzna[ szerokosc hedera 4,3m, duzo pali na godzine dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

jak sobie radzi ten kombajn w zycie -duzo slomy - w przenicy-przy duzej wydajnosci- nie gubi ziarna - wydajnosc do jakiego bizona mozna przypisac, jaka jest calkowita [zewnetrzna[ szerokosc hedera 4,3m, duzo pali na godzine dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Arek    113

Claas Avero 160 już 4 sezon za nim. Żadnej awarii na 70ha .Gabaryty może i są małe ale wydajność jego jest wyśmienita.jeśli ktos chce Więcej informacji mogę

udzielić

Ale w porównaniu do czego ta wydajność jest wyśmienita?

Bo wcale nie jest lepszy od bizona.

case-jxu-95    2

Ale w porównaniu do czego ta wydajność jest wyśmienita?

Bo wcale nie jest lepszy od bizona.

Chociażby częstotliwość opróżniania zbiornika ze zbożem

iron    398

jak się sypie podczas jazdy to i bizon ma jakąś wydajność

Arek    113

jaka jest rzeczywista szerokosc zewnetrzna chedera 4.3 m bym prosil o odpowiedz

Coś koło 4,8m.

roter    2

Na 70-150 ha swojego plus usługi to New Holland TC5.70 idealny. Bez usług wystarczy TC4.90...choć TC5.70 z pewnością jest znacznie wydajniejszy (5 dużych klawiszy), 1,36m gardzieli. Bęben duży ponad 600 milimetrów o bezwładności dobry na zboże jak i kukurydze. Znam gościa co ma ok 100 ha i robi non stop usługi do  w zbożu więc w sumie 200-250 ha na rok zboża TC5.70 i bardzo chwali go, w kabinie bardzo wygodnie, widoczność, komfort świetna. Sita ma sterowane elektrycznie, spalanie bardzo w porządku.

dacjan123    6

Ja myślę że claas aero 160 jest wydajniejszy od bożonarodzeniowe bo znajomy ma 100 ha i miał rekordy niebieskiego od nowości i nieraz wynajmował jeszcze kombajn do pomocy i sprzedał go i kupił aero 160 i sam nim obrabiarki to chyba jest wydajniejszy aero od bożonarodzeniowe może ciężko w to uwierzyć bo bilon 5 klawiszy a aero 4
sorry za błędy ale piszę z tel i nawet nie zauważyłem że źle napisałem tel mi jakoś sam nieraz coś zmienia chodziło mi o bizona rekorda

Piters182    18

Jak się kupuje dla siebie kombajn, nie na usługi, to tym najmniejszym avero na spokojnie do 100 ha wykosi przez żniwa. A jak ktoś szuka kombajnu dla siebie i na usługi żeby się kosić jak najwięcej to trzeba szukać 5 klawiszowca np Tucano, wiec te 200-300 ha wykosi przez żniwa. 

grzego2014    0

Z opinii tych co mają nowe kombajny to brałbym New Holanda TC5.70 lub TC5.80 z rotoseparatorem ideał (ale to już na dużo ponad 100 ha).

Tucano320 jest przereklamowane 2 są w okolicy nowe i kłopotliwe bywały a wydajność niespecjalna, nie ma aps i mały bęben jest w claasie.

maniek0987    3

stoję przed wyborem avero 240 z hederem c430 czy new holland tc 5.80 z 2015 roku z varifeed. Cena podobna. Do koszenia 70ha plus może jakieś usługi dojdą, ale to nie wiadomo bo trzeba będzie szukać. Jak sądzicie, który lepiej wybrać. TC pewnie ma większą wydajność, ale jak z jego sprawnością i serwisowaniem? Serwis Claasa o jakies 20 km bliżej.

Arek    113

Bez wahania tc5.80 bo to maszyna porównywalna z tucano 320 a avero to mała popierdółka i słabszy od tc4.90

maniek0987    3

Ale czy nie będzie z nim problemu jeżeli już trochę stoi u nich na placu i czy czasami nie będzie bardziej awaryjny przez to?

Arek    113

Nie powinno być... ale przecież możesz sobie zamówić nowy z fabryki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny