zetor165

[70 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Papier    9

Co wybrać Fendt czy nh ? na 70 ha ?

do Korbanka mam 30 km a do nh 50 km :)

Edytowano przez Papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś w stanie wydać trochę więcej to szczerze polecam ci Claasa Aver 240 nie zbyt duży i ma APS a jak nie to Jakiś NH TC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

Traktorek123 akurat Claas Avero 240 z APS odradzał mi sam diler Claas'a, twierdząc, że 4 klawisze nie mają wydajności i sugeruje 5 klawiszowy kombajn.

 

Kolejna sprawa "jakiś tam TC" wg wielu jest lepszy od Avero czy Tucano320.

w New Holland Rotoseparator robi robotę, blokada w dużych modelach osi uratowała nie raz, problemów z stratami, spalaniem czy awariami w TC nie widzę...więc "jakiś tam TC" w mocy do 230 KM bym nie kupił nic innego jak TC które pochwalam.

 

 

 

 


ps. Dodatkowo mały bęben w claasie mnie nie przekonywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

zakupiłem Fendt 5180 E i jestem zadowolony po pierwszym sezonie , no i serwis jest ok nawet jeden serwisant mieszka niedaleko mnie :P

Brałem pod uwagę to że sąsiad ma MF Activa i za nim juz 5 sezon i żadnej awari :) a w sumie to to samo co mój tylko czerwony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Claas Avero 160 już 4 sezon za nim. Żadnej awarii na 70ha .Gabaryty może i są małe ale wydajność jego jest wyśmienita.jeśli ktos chce Więcej informacji mogę
udzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

jak sobie radzi ten kombajn w zycie -duzo slomy - w przenicy-przy duzej wydajnosci- nie gubi ziarna - wydajnosc do jakiego bizona mozna przypisac, jaka jest calkowita [zewnetrzna[ szerokosc hedera 4,3m, duzo pali na godzine dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

 


jak sobie radzi ten kombajn w zycie -duzo slomy - w przenicy-przy duzej wydajnosci- nie gubi ziarna - wydajnosc do jakiego bizona mozna przypisac, jaka jest calkowita [zewnetrzna[ szerokosc hedera 4,3m, duzo pali na godzine dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Claas Avero 160 już 4 sezon za nim. Żadnej awarii na 70ha .Gabaryty może i są małe ale wydajność jego jest wyśmienita.jeśli ktos chce Więcej informacji mogę

udzielić

 

Ale w porównaniu do czego ta wydajność jest wyśmienita?

Bo wcale nie jest lepszy od bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Ale w porównaniu do czego ta wydajność jest wyśmienita?

Bo wcale nie jest lepszy od bizona.

Chociażby częstotliwość opróżniania zbiornika ze zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak się sypie podczas jazdy to i bizon ma jakąś wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jaka jest rzeczywista szerokosc zewnetrzna chedera 4.3 m bym prosil o odpowiedz

 

Coś koło 4,8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Na 70-150 ha swojego plus usługi to New Holland TC5.70 idealny. Bez usług wystarczy TC4.90...choć TC5.70 z pewnością jest znacznie wydajniejszy (5 dużych klawiszy), 1,36m gardzieli. Bęben duży ponad 600 milimetrów o bezwładności dobry na zboże jak i kukurydze. Znam gościa co ma ok 100 ha i robi non stop usługi do  w zbożu więc w sumie 200-250 ha na rok zboża TC5.70 i bardzo chwali go, w kabinie bardzo wygodnie, widoczność, komfort świetna. Sita ma sterowane elektrycznie, spalanie bardzo w porządku.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

Ja myślę że claas aero 160 jest wydajniejszy od bożonarodzeniowe bo znajomy ma 100 ha i miał rekordy niebieskiego od nowości i nieraz wynajmował jeszcze kombajn do pomocy i sprzedał go i kupił aero 160 i sam nim obrabiarki to chyba jest wydajniejszy aero od bożonarodzeniowe może ciężko w to uwierzyć bo bilon 5 klawiszy a aero 4
sorry za błędy ale piszę z tel i nawet nie zauważyłem że źle napisałem tel mi jakoś sam nieraz coś zmienia chodziło mi o bizona rekorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jak się kupuje dla siebie kombajn, nie na usługi, to tym najmniejszym avero na spokojnie do 100 ha wykosi przez żniwa. A jak ktoś szuka kombajnu dla siebie i na usługi żeby się kosić jak najwięcej to trzeba szukać 5 klawiszowca np Tucano, wiec te 200-300 ha wykosi przez żniwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzego2014    0

Z opinii tych co mają nowe kombajny to brałbym New Holanda TC5.70 lub TC5.80 z rotoseparatorem ideał (ale to już na dużo ponad 100 ha).

Tucano320 jest przereklamowane 2 są w okolicy nowe i kłopotliwe bywały a wydajność niespecjalna, nie ma aps i mały bęben jest w claasie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

stoję przed wyborem avero 240 z hederem c430 czy new holland tc 5.80 z 2015 roku z varifeed. Cena podobna. Do koszenia 70ha plus może jakieś usługi dojdą, ale to nie wiadomo bo trzeba będzie szukać. Jak sądzicie, który lepiej wybrać. TC pewnie ma większą wydajność, ale jak z jego sprawnością i serwisowaniem? Serwis Claasa o jakies 20 km bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bez wahania tc5.80 bo to maszyna porównywalna z tucano 320 a avero to mała popierdółka i słabszy od tc4.90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Ale czy nie będzie z nim problemu jeżeli już trochę stoi u nich na placu i czy czasami nie będzie bardziej awaryjny przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie powinno być... ale przecież możesz sobie zamówić nowy z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Mam dylemat a mianowicie. Mam do wyboru nh 5.70(4 cyl) lub 5.90(6 cyl) różnicy w cenie ok 3x tysiecy. heder standard 4.57m bedzie w roku kosił u mnie 60ha zbóż 20 rzepaku plus usługi. I pytanie który model wybrać i czy brać przystawke do kukurydzy? Kukurydzy u mnie jest ok 20ha plus ok 30 50ha w usługach. Jest ktoś kto stał przed podobnym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tucano__420    4

nie chce zaśmiecać nowymi tematami ale może ktoś przedstawi swoją opinię: lepszy kombajn dwu czy jedno rotorowy? a drugie pytanie czy rotorowy kombajn naprawdę pali dużo więcej niż klawiszowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj