Skocz do zawartości
zetor165

[70 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
zetor165    0

Witam. W tym roku przybyło nam trochę pola. Teraz mamy 70 ha do młócenia. Mamy starego Bizona ale czas na zmianę. Początkowo myśleliśmy nad używanym Claasem Dominatorem ale po burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy że kupimy nowy kombajn. Jakie są wasze propozycje??? Sumę jaką możemy przeznaczyć na kombajn to ok. 300 000zł - może trochę więcej. Jeżeli uważacie ze z taka sumą nie ma co szukać to też proszę o opinie. Pozdrawiam

Adik_ziel    3

Ja bym ci proponował NH tylko własnie nie pamienitam jakie numery w sąsiednej wsi kupili NH właśnie za 300tyś z wszyskimi bajerami. Nie można w nim palić bo coś zaczyna wyć. Ma jakiś czujnik że jak usłyszy otwieranie puszki np: od piwa to też wyje ? drzwi muszą być zamknięte bo inaczej nie ruszy. Klima wszystko ma pożądny sprzęt ;]

Jak co sie spytam wujka to napisze ale to dopiero w środe wieczorem ;]

MarcinPykuS    62
Ja bym ci proponował NH tylko własnie nie pamienitam jakie numery w sąsiednej wsi kupili NH właśnie za 300tyś z wszyskimi bajerami. Nie można w nim palić bo coś zaczyna wyć. Ma jakiś czujnik że jak usłyszy otwieranie puszki np: od piwa to też wyje ? drzwi muszą być zamknięte bo inaczej nie ruszy. Klima wszystko ma pożądny sprzęt ;]

Jak co sie spytam wujka to napisze ale to dopiero w środe wieczorem ;]

To ma być Claas...?? :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Adik_ziel    3

Chyba wiem on ma NH TC 56 ale na pewnosci jeszcze sie zapytam jak na razie tylko przepracował jeden sezon i bez zarzutów zoabczymy jak będzie dalej ;]

zetor165    0

Sory. Mój błąd. Wrzuciłem ten temat do działu "Claas" ale bierzemy pod uwagę wszystkich producentów.

Chyba wiem on ma NH TC 56 ale na pewnosci jeszcze sie zapytam jak na razie tylko przepracował jeden sezon i bez zarzutów zoabczymy jak będzie dalej ;]

A mógłbyś przy najbliższej okazji zapytać Twojego wujka o opinie na temat tego kombajnu?? Byłbym wdzięczny. pozdrawiam

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit!!!!

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

coolman111    54

Na takie areał to nie ma co za dużego sprzętu kupować. Chyba, że pracujesz jeszcze na usługach. Spokojnie wystarczy tu Claas dominator 150, lub jakiś mniejszy Deutz fahr serii 5400.

Agrotron155    23
Witam. W tym roku przybyło nam trochę pola. Teraz mamy 70 ha do młócenia. Mamy starego Bizona ale czas na zmianę. Początkowo myśleliśmy nad używanym Claasem Dominatorem ale po burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy że kupimy nowy kombajn. Jakie są wasze propozycje??? Sumę jaką możemy przeznaczyć na kombajn to ok. 300 000zł - może trochę więcej. Jeżeli uważacie ze z taka sumą nie ma co szukać to też proszę o opinie. Pozdrawiam

czy koniecznie ma to być claas?

dyczkowski    3

Ja jak bym kupował to napewno bym nie oszczędzał i brał coś z wyższej półki...bo jak wszyscy wiemy jest to zakup jedyny na całe życie, chyba ze bedziesz miał potem z 500ha :( Stawiam na claasa :(

MarcinPykuS    62

Trzeba któremuś moderatorowi powiedzieć żeby przeniósł ten temat do "Inne"...a ja proponuje jakiś kombajn marki John Deere, na przykład 1450 CWS... :(

zetor165    0

Aha. Zapomniałem dopisać że usług kombajnem nie robimy. Tato kilka lat temu młócił na usługach ale teraz już tylko swoje pole.

MarcinPykuS    62

Żeby taki sprzęt choć trochę wykorzystać to trzeba by było jechać na usługi...u siebie te 70 hektarów raz, dwa skosisz... :(

Jarolek19    0

kolego kup sobie TUCANO zakasujesz wszystkich we wsi hehehhe żartuje

najlepiej jakiś Dominatorek 150 może

zetor165    0

Kupując Tucano zakasował bym nietylko wszystkich rolników we wsi ale i nadszarpnął bym znacząco rodzinny budżet. Pozdro

MarcinPykuS    62

Claas Tucano jest za duży jak na 70 hektarów...pod uwagę brałbym Claas'a Dominator'a 150, NH TC 56 lub John Deere 1450 cws... :(

Kris017    1

Najmniejszy z tucano też by sie nadawał ... 4.3 m przyrząd żniwny moc 204 KM... Na 70 ha spokojnie i drobne usługi.. Ja bym polecił tucano...

MarcinPykuS    62
Najmniejszy z tucano też by sie nadawał ... 4.3 m przyrząd żniwny moc 204 KM... Na 70 ha spokojnie i drobne usługi.. Ja bym polecił tucano...

A znasz cenę Claas'a Tucano...?? :(

dyczkowski    3

To trzeba do banku gnać, biznes plan robić i pieniażkami nie będziesz sie przejmował :( Mój ojciec mowi że na dzien dzisiejszy to na Tucano stawia, a mamy 70ha+ 50 uslug :(

rataj    3

a moze claas medion 310?? niestety nie znam ceny ale maszyna jest calkiem fajna. ja bym wybral wlasnie taki kombajn

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny