lopo

Brona talerzowa do c-330

Polecane posty

lopo    0

Jak w temacie, jaką talerzówke polecacie do c-330 1.6m czy 1.8m i jakiej firmy?

Na teren górzysty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Do 330 to dobrej talerzówki nie znajdzie(takiej żeby pasowała)Chyba żeby taką 1,8 i parę talerzy odjąc to może by cos z tego byli. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Ciapek swoją siłe ma i rade sobie da, tylko nie wiem czy da rade z 1.8m :(

To czym robić podorywke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ja uważam, że do C-330 raczej nie ma sensu talerzówki kupować

 

jak nie ma sensu jak kolega nie ma większego ciągnika to co ma zrobić ja bym proponował 1.60 dłużej będziesz robił niż 1.80 ale zato głębiej i lepiej ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy co chcesz nią robić. Jak do likwidacji ścierniska to z dociążoną 1,6 nie pójdzie . Do talerzówki potrzeba prędkości ( czyli mocy) ponad 10 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0
jak nie ma sensu jak kolega nie ma większego ciągnika to co ma zrobić ja bym proponował 1.60 dłużej będziesz robił niż 1.80 ale zato głębiej i lepiej ;]

może i racja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja ciapkiem robie podowywke talerzówką 16 talerzową to jest chyba 1.8m ciapek daje rade ale 4 bieg jest troche za wolny niestety. Ciapek to moc nawet jak talerzówka idzie głęboko to ma trochę ciężko ale idzie tylko że to jest za małą prędkość do tej maszyny i efekt nie jest super ale lepsze to niż robić podorywke pługiem 2x dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja ciapkiem robie podowywke talerzówką 16 talerzową to jest chyba 1.8m ciapek daje rade ale 4 bieg jest troche za wolny niestety.

znajomy taką miał to tylko rowki poryte jakby żadnego konta ustawionego nie było, a ściernisko nie ruszone nie ma sensu bo trzeba by 5tką latać a wtedy nic nie uciągnie, do podorywki do ciapka polecam jakieś 3x30 płyciutko nastawić (idzie jak złoto) albo podorywkowy 4x25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Kolega ojca też tak mówił dopuki nie wydzierżawiliśmy jego pola i nie zobaczył jak wygląda talerzowanie ciapkiem. Sprzęt trzeba umieć ustawić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Dokładnie jeszcze trzeba umieć ustawić jak talerzowałem to z wujkiem 30min ustawialiśmy tylko żeby dobrze pogrywała i cieła ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Znajomy T25 ciąga talerzówkę na sześć talerzy i nawet dobrze idzie tylko talerze są ustawione prawie na prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Talerzówka po 8 talerzy na wałku, taką jaką ja mam czyli 1.8m. Wiadomo robota c330 nie jest przyjemna bo prędkość mierna, ale kiedyś przed ferdkiem c330 musiała ją ciągać i dawała rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja ciągam tależowkę famarolu coś ok 1.8 na bez obciążenia na 5 biegu a z obciążeniem na 4 pole ładnie wygląda nie potrzeba dużej prędkości ważniejsze jest zagłębienie tależy.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

c-330 da sobie rade z talerzowka 1,8m. Sam kiedys taka ciagalem i jak nie wchodzi za gleboko to mozna ganiac na piatym biegu, a jak juz wejdzie glebiej to 4 i nawet ladnie wychodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

2m to w sam raz będziesz miał 2 w 1 talerzówkę i wspomaganie :( ale będzie chodził bo mój wujek ma taki sam zestaw :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

U mnie c-360 jeżdziła z 2.7m (jakaś czeska). Na glinie 5 polowa lub 2 szosowa, była dociążona 2 krawerznikami. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Jak w temacie, jaką talerzówke polecacie do c-330 1.6m czy 1.8m i jakiej firmy?

Na teren górzysty ;)

 

Jeżeli chcesz zastapić podorywkę talerzówką, to ja bym sie nie bawił tylko pozostał przy pługu przy podorywaniu. :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
znajomy taką miał to tylko rowki poryte jakby żadnego konta ustawionego nie było, a ściernisko nie ruszone nie ma sensu bo trzeba by 5tką latać a wtedy nic nie uciągnie, do podorywki do ciapka polecam jakieś 3x30 płyciutko nastawić (idzie jak złoto) albo podorywkowy 4x25

 

Ja mam podorywkowy 5x25. I idzie bez problemu.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja bym proponowal 1.8 m z bometu super sprzet pozdro :rolleyes:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Talerzówka jest lepsza od poorywki resztki się lepiej rozkładają, dużo mniej paliwa się spali i dużo szybciej zrobi. Talerzówka 1.8 metra do ciapka jest wystarczająca sam taką robię i jest O.K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wziął 1,6m.. Jak masz górki to ciapek będzie miał lżej............... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj