Zaloguj się, aby obserwować  
krilangod

Źle owijająca siatka (sipma)

Polecane posty

krilangod    0

Witam. Tak jak w temacie mam prase simpa farm II. Podczas pobierania siatki moze zawiać wiatr lub poprostu potrząsnąć prasą po czym siatka owija bele na samym środku boki są niezgrabnie nie owinięte. I tu moje zapytanie czy ktoś miał podobny problem i czy coś można z tym zrobić ?

Z góry dziękuje z odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Taki problem to ma chyba kazdy posiadacz tej prasy. Ja dorobilem sobie pret nad rolkami przez ktore przechudzi siatka. Pret jest lukowaty co powoduje ze siatka obsowa sie na boki.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

U mnie od kąd założyłem ten pręt bele są owinięte super . Czasami zdarzy się ze z którejś strony się sciągnie ale rzadko.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Hej, w zeszlym roku miałem ten sam problem, a to siatka się zawieszała i nie chciała belka jej chwycic, wpadłem na pomysł, ze jak wywalisz balota, klapa w górze wyciagnąc troche siatki, siatka wtedy mocniej wystaje i jej niewywieje, dodatkowo miałem kupic/zrobic pręt rozciągający bo mi niedowijała po bokach, kupiłem taką blache która ma scięte boki, przez co siatka lepiej sie rozchodzi i w porównaniu z zeszłym rokiem jest bajka a zrobilem juz dobre 400 sztuk, i widze różnice, jutro moze strzele fote.. a bezpieczniki na walcach w srodku tez wam tak strzelają ? trzeba wprawić kątownik miedzy walce wtedy kamieni niechwyta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

To zeby wyciagnac troche siatki po wywaleniu beli to mi serwisant doradzil przy pierwszym uruchomieniu.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moim gospodarstwie , prasujemy sipmą classic i z tego co wiem ,to mąż nic nie ruszał w niej ,a owija bardzo ładnie . Kupujemy tylko siatkę astrę ,która ma takie ściągacze na bokach i chyba dzięki temu bele są ładnie owinięte .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

W moim gospodarstwie , prasujemy sipmą classic i z tego co wiem ,to mąż nic nie ruszał w niej ,a owija bardzo ładnie . Kupujemy tylko siatkę astrę ,która ma takie ściągacze na bokach i chyba dzięki temu bele są ładnie owinięte .

Tak masz racje. Ja jak kupowalem siatke CNH to bez niczego owijala super. Ale jak kupilem siatke juta-extra niby ze sciagaczami, bele wychodzily tragicznie. I wlasnie dla tego zamontowałem pret rozciagajacy.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

ja akurat mam prase z drugiej ręki także serwisant mi nic nie doradzał :) siatke miałem raz defalina tragedia, a teraz jade juz chyba z 10 rolke covernet i jest dobrze, 350zl za 2000m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dziwne ,bo u mnie mąż owija właśnie defalinem astrą i naprawdę fajnie bele wychodzą .Chciałam dodać zdjęcie w galerii ,byście zobaczyli ,ale coś tam chyba źle robię ,bo fotki są odrzucane :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

Kolego Bartek01 możesz przesłać mi fotke tej blachy co kupiłeś i docisk rolki bo stałem się nabywcom sipmy z569 farma 2 i wydaje mi sie ze cos tam brakuje bo siatka za luzno idzie mariuniuniu@gmail.com

z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj