Zaloguj się, aby obserwować  
krilangod

Źle owijająca siatka (sipma)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilangod    0

Witam. Tak jak w temacie mam prase simpa farm II. Podczas pobierania siatki moze zawiać wiatr lub poprostu potrząsnąć prasą po czym siatka owija bele na samym środku boki są niezgrabnie nie owinięte. I tu moje zapytanie czy ktoś miał podobny problem i czy coś można z tym zrobić ?

Z góry dziękuje z odpowiedzi.

casejx    30

Taki problem to ma chyba kazdy posiadacz tej prasy. Ja dorobilem sobie pret nad rolkami przez ktore przechudzi siatka. Pret jest lukowaty co powoduje ze siatka obsowa sie na boki.

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl

casejx    30

U mnie od kąd założyłem ten pręt bele są owinięte super . Czasami zdarzy się ze z którejś strony się sciągnie ale rzadko.

Bartek01    6

Hej, w zeszlym roku miałem ten sam problem, a to siatka się zawieszała i nie chciała belka jej chwycic, wpadłem na pomysł, ze jak wywalisz balota, klapa w górze wyciagnąc troche siatki, siatka wtedy mocniej wystaje i jej niewywieje, dodatkowo miałem kupic/zrobic pręt rozciągający bo mi niedowijała po bokach, kupiłem taką blache która ma scięte boki, przez co siatka lepiej sie rozchodzi i w porównaniu z zeszłym rokiem jest bajka a zrobilem juz dobre 400 sztuk, i widze różnice, jutro moze strzele fote.. a bezpieczniki na walcach w srodku tez wam tak strzelają ? trzeba wprawić kątownik miedzy walce wtedy kamieni niechwyta..

casejx    30

To zeby wyciagnac troche siatki po wywaleniu beli to mi serwisant doradzil przy pierwszym uruchomieniu.

Meg5    597

W moim gospodarstwie , prasujemy sipmą classic i z tego co wiem ,to mąż nic nie ruszał w niej ,a owija bardzo ładnie . Kupujemy tylko siatkę astrę ,która ma takie ściągacze na bokach i chyba dzięki temu bele są ładnie owinięte .

Edytowano przez Meg5

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

casejx    30

W moim gospodarstwie , prasujemy sipmą classic i z tego co wiem ,to mąż nic nie ruszał w niej ,a owija bardzo ładnie . Kupujemy tylko siatkę astrę ,która ma takie ściągacze na bokach i chyba dzięki temu bele są ładnie owinięte .

Tak masz racje. Ja jak kupowalem siatke CNH to bez niczego owijala super. Ale jak kupilem siatke juta-extra niby ze sciagaczami, bele wychodzily tragicznie. I wlasnie dla tego zamontowałem pret rozciagajacy.

Bartek01    6

ja akurat mam prase z drugiej ręki także serwisant mi nic nie doradzał :) siatke miałem raz defalina tragedia, a teraz jade juz chyba z 10 rolke covernet i jest dobrze, 350zl za 2000m

Meg5    597

To dziwne ,bo u mnie mąż owija właśnie defalinem astrą i naprawdę fajnie bele wychodzą .Chciałam dodać zdjęcie w galerii ,byście zobaczyli ,ale coś tam chyba źle robię ,bo fotki są odrzucane :unsure:

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

Scarface    2

Witam

Kolego Bartek01 możesz przesłać mi fotke tej blachy co kupiłeś i docisk rolki bo stałem się nabywcom sipmy z569 farma 2 i wydaje mi sie ze cos tam brakuje bo siatka za luzno idzie mariuniuniu@gmail.com

z góry dzięki

pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez bartik534
      Witam serdecznie Wszystkich, Ktoś posiada prase sipma huzar? Jeśli tak proszę o wyrażenie opini na temat prasy. Pozdrawiam.
    • Przez Miszka123
      witam mianowicie mam problem z głównym kołem podającym do balota sznurek  jest 2 razy nawinięty   i jak pociągam za linkę żeby sznurek  podawało do balota  ale coś te koło przerywa  tak drga  i nie idzie  muszę schodzić z ciągnika i pociągnąc za wajchę i kołem jeszcze wspomóc  by sznurek wyszedł i wtedy z sianem pociągnie i normalnie idzie koło  ale tak jak z kabiny poprzez linkę  czy ręcznie przy tym kole za wajchę to nie idzie drga po trochu  bez pomagania    wszystko na maksimum podciągnięte  i nie idzie  może ktoś z was wie co może być ? 
    • Przez chrap17
      Witam. Jakis czas temu kupilem prase rolująco sipme 569/1 lecz nie dostalem do niej orginalnego wałka wom. Moze ktos z was posiada taka prase i moze mi powiedziec jakie jest zabezpieczenie kołka scinajacego chodzi mi o sile w Nm bo chcialbym doposażyc ten walek w nowy widłak z zabezpieczeniem. Z gory dzieki za pomoc
    • Przez Tomek01_1999
      Witam wszystkich w tamtym roku kupiłem prasę sipma z279/1 i zmieniłem zegar ten monometr bo stary był przekręcony wskaźnik i problem polega na tym że gdy podepne węże od hydrauliki to działa dobrze komora i podbierak a zegar nie pokazuje ciśnienia a gdy przepnę węże na odwrót to zegar działa pokazuje ciśnienie a nie działa komora ani podbierak i gdzie szukać problem? .a prasa chodzi że zetorem 7245 .
    • Przez damian4422
      Witam, pierwszy sezon posiam prase Sipma Z569/1 i takze to pierwszy sezon gdy owijam bele siatka. Prasa ma elektryczne podawanie siatki i ma problem z podawaniem tej siatki. Ten elektromagnes jakby był słaby bo slizga sie tam. Wymieniłem pasek na nowy naciągniety też jest dobrze, walce co podaja siatke tez są ok bo jak troche je popuszcze to wtedy się slizgaja... Co może być nie tak? Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj