Ferdek07

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

Polecane posty

Ferdek07    75

mam łąki w strefie onw ;) no i dziki poryją sobie, kretowiska, a na dodatek bobry też lubią roboty ziemne :)

 

ps. czy jest jakaś kosiarka lub model który mniej lub bardziej bije szyby, czy z każdą najlepiej zrobić jakąs siatkęzabespieczającą na ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
mam łąki w strefie onw :) no i dziki poryją sobie, kretowiska, a na dodatek bobry też lubią roboty ziemne ;)

mnie tez juz krew zalewa proporcjonalnie do tego jak bobry zalewaja łąki...:) kilka razy juz wpadlem w doly przy rowie, kosilem juz w wodzie (4WD), za kazdym razem boje sie, ze kolo urwe i kosiarke polamie... cos z tym musze zrobic, ale do glwy przychodza mi takze bardzo radykalne metody... narazie probuje konwencjonalnych i usuwania skutków-syzyfowa praca...


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u nas rozbierają po cichu ludzie te tamy, to w innych miejscach robią od nowa, ale przynajmniej przenieśli się z rzeki na rowy melioracyjne, a te dziury to masakra kiedyś ojciec omal z ciągnika nie wyleciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas dziki ryją i psy głębokie dziury kopią jak rozsiewaliśmy nawóz to mało co nie spadłem z ciągnika bo trawa duża a dziury nie widać.

 

to co wy macie za łąki, my kosimy ponad 20 ha łąk ferdkiem 255 bardzo starą kosiarką rotacyjną która nie ma już osłon od około 10lat i jeszcze żadna szyba nie poszła

 

A zbieraliście kamienie po sianu ? jak by każdy zbierał kamienie od razu po siewie to by było dobrze a jak już strawa urośnie to nie jest tak łatwo kamienie pozbierać ;


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Mówiąc apropo wybijanych szyb to ja z ojcem robimy specjalną osłonę z siatki która będzie zasłaniać wszystkie boczne szyby w fendzie a jest montowana jedynie na dwie śróbki i pozostało nam tylko założyć siatkę na ramkę którą wczoraj zrobiliśmy a po wszystkim zrobie i wstawie zdjęcia do galerii bo dość ciekawie to wygląda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

u mnie wybita szyba to można powiedzieć że rutynka, w czasie zrywki w lesie nawet niepomagają osłony :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Ja jeszcze raz napiszę że jest do kupienia folia naklejana na szyby, która zapobiega wybijaniu szyb. Tylko trzeba się za nią rozejrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

fajna sprawa taka folia by była pod 2ma warunkami

1. że jest tansza od szyby :)

2. jakoś nie wierze w jej skuteczność po tym jak jeden kamyczek przestrzelił u mnie i szybę w dzwiach i przednią szybe jednocześnie to dpoiero musiała byś siła której napewno folia by nie zamortyzowała

 

http://www.allegro.pl/item368787235_plexi_...dy_wymiar_.html taka folia?

miałem kiedyś szyby z tego materiału, wykostowąły mnie prawie jak za normalne szyby, ale puki nowe to było dobrze ale po kilku sezonach zestarzały się zrobiły się kruche matowe zaczeły się odbarwiać i praktycznie same pękać no i mikrorysy tak że jazda "pod słońce" to była masakra.

 

wkurzyłem się i wyciołem w blasze w formacie szyby bocznej dziurę takążeby zamontować szybę od malucha ładnie w uszczelce, po pół roku kamień tak przydzwonił w ta szybe oczywiście wybił a echo takie po blasze poszło że ojciec mało zawału nie dostał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Pleksa niestety nie nadaje się na szyby do ciągnika chyba że będziemy ją co trzy lata zmieniać. Jej wadą jest to że matowieje pod wpływem słońca i jak na razie nie ma na to siły. A folia jest skuteczna! Jak działa nie wiem to coś dla fizyków !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

trzeba dokładnie kamienie pozbierac to niewybije ja dziesięć lat kosze i ani razu się nietrafiło żeby szyba poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

ja mam osłony i jak narazie poszła mi tylko jedna szyba (ta na dole w kaminie w T-25)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

u mnie jak kosiłem to było mi gorąco-to zdjąłem drzwi :D . następnego dnia kosiłem trawe koło drogi (a droga jest ze zwiru) drobniutki kamyczek wleciał przez drzwi (tzn. te co je zdjąłem) i z przedniej szyby zrobił sie maczek - nie powiem gorąco już mi nie było :lol: (no może ze zdenerwowania) , następnego dnia tata kosił koniczyne i znowu kamyk przypier.. w dolną szybkę i ją zbił - morał z tego taki ze juz wole nie zdejmowac prawych drzwi :D , bo jak nawet kamyk walnie w nich to jest wieksze prawdopodobienstwo ze sie omsknie niz ze wybije szybe pod ostrym kątem (szyba przednia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verg    0
Najlepiej zebrać kamienie ;] z łąk my mamy taką plandeke i nic kamienie nie walą po szybach,tylko w ostatnich pokosach nuż nam wyleciał i wybił w dzwiach szybe dolną w zetorku ;/

Ja mam plandeke i szybe juz trzy razy wybiłem w U c360...!i to zawsze przednią...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Wujek raz wybił przednia szybę w mf255 rotacyjna bez osłon a jak ja kosze c-360 to jeszcze szyby nie wybiłem tylko opryskiwaczem na uchylonym oknie dziadek podniósł i podniosło razem z oknem. A najlepiej jest założyć na szybę siatkę albo jaka kratę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
fajna sprawa taka folia by była pod 2ma warunkami

1. że jest tansza od szyby :)

2. jakoś nie wierze w jej skuteczność po tym jak jeden kamyczek przestrzelił u mnie i szybę w dzwiach i przednią szybe jednocześnie to dpoiero musiała byś siła której napewno folia by nie zamortyzowała

 

http://www.allegro.pl/item368787235_plexi_...dy_wymiar_.html taka folia?

miałem kiedyś szyby z tego materiału, wykostowąły mnie prawie jak za normalne szyby, ale puki nowe to było dobrze ale po kilku sezonach zestarzały się zrobiły się kruche matowe zaczeły się odbarwiać i praktycznie same pękać no i mikrorysy tak że jazda "pod słońce" to była masakra.

 

wkurzyłem się i wyciołem w blasze w formacie szyby bocznej dziurę takążeby zamontować szybę od malucha ładnie w uszczelce, po pół roku kamień tak przydzwonił w ta szybe oczywiście wybił a echo takie po blasze poszło że ojciec mało zawału nie dostał :)

taki pleks wieszali w windach(bo były reklamy w windzie) to można było wykręcić ale one szybko się rysują .


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeden z użytkowników na kabine wiesza taką sitke plastikową.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Macie jakieśstrasze łąki! Kamienie, kamyczki i szybka leci! A ja już pisałem dobry fartuch i folia naklejana na szyby! Pomaga chociaż ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

najlepsze zabezpieczenie ma miki7211 ma założoną siatke na kabine z boku i dobry fartuch


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W wiekszości pisaliście że zonk zdarzał sie ze zwykłymi starymi 1,65 famarolkami itp. ale mam pytanko do posiadaczy nowych sprzętów a w szczególności samaszy lub nowych famarolek 1,85 lub 2,1m osłony są już tam konkretne, składane do wymiany nożyków czy w takich kosiarkach zdarzyło się komuś stracić szybe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

sąsiad w celtisie wybił dwie w jeden miesiąc...kupił sobie jakąś nową rotacyjną 1,85cm, która ma trochę osłony za krótkie.pierwszą szybę zapłacił z ubezpieczenia, założył i po 4 tygodniach znowu poszła.od sierpnia jeździ bez.oryginał 1600zł.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

jakieś zakamienione łąki macie. U mnie żadna szyba nie poleciała jeszcze. W MFie zawsze zamykam prawą szybę jak koszę. Fakt, kiedyś dostałem kamykiem w pysk jak kosiłem trzydziestką na oklep (tzn cabrio). Parę razy zdarzyło mi się zgubić nożyk (raz jak mi sąsiad nawrzucał takich dużych kamieni na łąkę). W takim przypadku nawet osłony nic by nie dały. Ale mimo wszystko bez osłon nigdy bym nie wyjechał kosić, nawet na torfowej łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tak jak ktoś radził (chyba @Mirasek) uczepiłem do osłony nisko pod blandeczką rurę plastikową o średnicy 50mm i jeszcze jak kosiłem miesiac temu strzelił kamyczek (kosiłme bez prawych dzwi w mf ) że nisko z 15 cm powyżej podłogi przestrzelił małą dziurkę w małej szybce obok silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy zdarzają się wam inne obrażenia niż tylko szyby? czy miał ktoś przypadek żeby urany nożyk uszkodził oponę lub inne przypadki uszkodzeń, np ostojnik paliwa lub inne delikatniejsze elementy, lub czy w nowycyh ciagnikach z maską plastikową kamień wystrzelony z rotacyjnej przestrzeli maskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj