Ferdek07

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

Polecane posty

zbigi123    4

Te zbijanie szyb to chyba tylko dlatego, ze sie nie chce po siewie kamieni zebrac, albo po prostu ktos tu nie umie kosiarki ustawic. Tak, jak juz wczesniej pisałem nigdy z tym problemów u mnie nie było, nawet jezeli ciąłem kosiarka bez osłon.

 

P.S. kosiarka jest z Famarolu 1,65m


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

miesiąc temu przy mtz 1025a popękała mi przednia ta mniejsza szyba nie wiem od czego ,nikt nie uderzył, bo był by ślad a ona równomiernie popękała mimo że jest klejona i ciągnik stał w garażu, może przez te kilku stopniowe mrozy nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
Te zbijanie szyb to chyba tylko dlatego, ze sie nie chce po siewie kamieni zebrac, albo po prostu ktos tu nie umie kosiarki ustawic. Tak, jak juz wczesniej pisałem nigdy z tym problemów u mnie nie było, nawet jezeli ciąłem kosiarka bez osłon.

 

P.S. kosiarka jest z Famarolu 1,65m

Taa to pogratulować łąk, co innego gdy kosi się cudze łąki na zarobek lub dla sienie, a najgorsze mam takie podwórzysko stare gdzie trawa jest jak las a kręcenia biedzy płotami dużo i wydaje mi się że sąsiedzi rzucają różne smieci i kamienie i gruz na tą trawę, a pzoatym kretowiska itd i zawsze się może zdażyć, ale faktycznie gdy rozmawiam z osobami które koszą tylko swoje 3-6ha to się śmieją jak to możliwe że kosiarka szybe wybije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrym sposobem byłoby zamontowanie siatki którą można by było zawsze zdjąć i założyć jak na razie mi zdarzyło się tylko raz wybić szybę ale dobrze że była to stara blaszana kabina kamień trafił w boczną szybę jak mamy kosić lepszym sprzętem który ma dużą powierzchnie szyb a jak wiemy szyba do zachodniego ciągnika nie jest tania.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

No ale czy nowe kosiarki lepszych firm jak samasz czy zachodnie mają już fajnie wyprofilowane osłony, czy też dyskówki, w nowych dyskówkach chyba nie ma szans stracić szyby no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

tak jak pisze @tyger czy komuś kosząc kosiarką dyskową kamień wybił szybę ?? bo jaszcze nikt nie pisał o dyskowych tylko o rotacyjnach czyli wynika z tego ze dyskowe są lepsze pod względem wybijania szyb <_<


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Piszecie o wybijaniu szyb bo kamieni na łące nie chce się pozbierać, wywoziłem niedawno gnój z płyty na łąki no i już wiem skąd się biorą małe kamyczki na łące, koleś który prasował mi słomę nazbierał bardzo dużo kamieni wielkości grochu i piłeczek pinpongowych potem to wszystko znajduje w gnoju, do tego pryzmy na ziemi i też dużo kamieni, błoto w około płyty zrzuciłem na płyte to już wogóle, tak więc nie wspominając o kretach które wypychają kamienie do góry, nie da sie uniknąć kamieni na łakach, kwestia tylko zabespieczenia, tak jak w całym temacie wybijają szyby zwykłe rotacyjne 1,65m tylko pytanei czy dl;atego że najpopularniejsze czy że mają najprostrze osłony lub nie mają wogóle osłon :) ?

Z mojego doświadczenia kosiarka z osłonami bije kamieniami ale do wysokości klamki od dzwi w ciągniku, a więc może zamiast na ciągniku, przedłużyć przednią osłonę kosiarki z 15-30cm do przodu lub założyć 2gą osłonę z przodu z fartuchem wtedy kont uderzenia nie będzie miał szans dosięgnąć ciągnika i na 2giej osłonie by wszystko spadało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

zgadzam sie z @Ferdek07 to raczej nie jest problem że nie są kamienie zbierane te które wybijają szyby są wielkości paznokcia ciężko jest sobie wyobrazić gospodarzy szukających kamyków na kolanach w metrowej trawie. większy sie nie poderwie z ziemi co najwyżej nożyk może uszkodzić. A to wszystko bierze się z kretowin(tylko słychać jak walą po osłonach) sam widziałem jak sąsiad stracił przednią szybę :) to jest poważny kłopot bo można zarobić fest w głowę a kosztach nie wspominając! na szczęście ja nie miałem żadnych przykrych przygód ale mój wujo jak stracił szybę w c 330 to założył osłony z płyt pilśniowych z otworem z przodu i na kosiarkę opancerzony jak czołg wyglądało trochę śmiesznie ale skuteczne było :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak obejrzałem sobie kosiarki w róznych ogłoszeniach to zachodni producenci kosiarek rotacyjnych robili osłony z przedu kosiarki 2 razy szersze niż z tyłu, niestety nasi producenci mam wrażenie że robią tak osłony w rotacyjnych kosiarkach ze blandeczka wisi zaledwie 10cm przed talerzem a jak w trawie się odchyla to elementy wirujące nie są osłonięte, te osłony na ksoiarke są chyba tylko po to żeby ktoś stojący za kosiarką tzn w przepisowych 50m od kosiarki nie dostał niczym w głowę tylko, ale w ksiarkach dyskowych już jest ładniej to zrobione, bo cała blandeka i "daszek" zrobiony nad dyskami przypada prawie w całości na powierzchnię przed lisztwą tnącą, co przypuszczam duzo lepiej zabespiecza.

 

Może ktoś jeszcze rozstrzygnie temat siły strzału kamieniem pomiędzy rotacyjną a dyskówką, bo był już ten temat poruszany na forum i wyszło na to że dyskówka z większą siłą stzrela kamieniami, ponieważ ma większe obr bębnów i chyba troche większą prędkość kontową nożyka, ale znowu w szkole uczą że tylko rotacyjna strzela kamieniami bo bęben zatacza ogromny łuk, a dysk co najwyżej strzeli w bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

I jak minął wam sezon?? Bo Temat dosyć stary w maju ostatni post a warto go zacząć bo powoli powoli ale sie zbliżamy so sianokosów. Mi w zeszłym roku wybiło tylko dolania szybę w drzwiach miałem otwarte dosłownie może minute wjechałem w pokos już trzymałem za rączkę (żeby zamknąć) i patrze a tu kamyczek bum i po szybce. Z tego co wyczytałem to warto nie zdejmować a cały czas później miałem zdjęte drzwi bo ta szybka kosztuje 30zł a przednia pewno z 80 a te wkładanie w ursusie 1014. A 2 szybka poszła podczas rekultywacji ugoru to rosły tam takie drzewka i jakoś tak sie złamało i wygięło ze poszła ta mała szybka przednia. A u szefa w robocie naszczescie nie mi to miał nowego NH i w ten sam dzień co przywieźli poszła szyba tylna przy zamykaniu (ciągnik stał) zamknął szybę a za 5 sekund pajęczyna i na ziemi. Nie wiadomo czy płakać czy sie śmiać a nowa 1000zł ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

Ja jak kosiłem 3512 i lamborghini bo szybciej szło kosiarką famorolu 1 65 szer to przez 2 sezony nie wybiłem ani jednej szyby :) ale staremu raz 3512 przy bruździe odbił w przednią w drzwiach :) ale miał minę


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Ja zawsze śmiałem się z ojca jak on jeździ, że szyby wybija mu rotacyjna 1,65, ja tyle kosze i jeszcze mi się nie zdarzyło i z osłonami i bez tylko z tyłu w c 360 zakładam w kabinie te plandekę pojechałem na pole wracam bez 3 szyb ale wtedy ojciec mi docinał. Jak nigdy co 3 okrążenia wypadała szyba a kamienie głównie z kretowisk. Mam pytanie jak jest z kosiarkami dyskowymi one też wybijają tak szyby i tłuką kamieniami jak rotacyjne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja sie tu nie wypowiem bo nigdy mi szyby nie wibilo lecz z ksiarka smigam ale u mnie we wsi to porobilo soebi taka rame na boczna szybe i dzrzwi i na to siatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

ja mam dyskową pottingera od 4 lat i raz tylko dla mojego brata jak kosił to w lusterko kamień strzelił i lekko pajęczynka się zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Kilka lat temu moj ojcec kosil jakiemus facetowi lake rotacyjna i takten stal z boki i patrzyl sie. w pewnym momencie urwal sie jeden noz i trafil faceta w reke. trzeba bylo biegiem zakladac opaske uciskowa i wezc faceta do szpitala. potem dosc dlugo mu sie ta reka goila nie mowiac o powrocie do sprawnosci. Ten przypadek potwierdza to ze zdarzaja sie naprawde powazne wypadki przy koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie poszła szyba gdy miałem 5714... i to sie nie ma nic od ustawień kosiarki czy coś... jak masz szczęscie to nic nie bedzie, a jak masz pecha to po szybie i ju... pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kilka lat temu moj ojcec kosil jakiemus facetowi lake rotacyjna i takten stal z boki i patrzyl sie. w pewnym momencie urwal sie jeden noz i trafil faceta w reke. trzeba bylo biegiem zakladac opaske uciskowa i wezc faceta do szpitala. potem dosc dlugo mu sie ta reka goila nie mowiac o powrocie do sprawnosci. Ten przypadek potwierdza to ze zdarzaja sie naprawde powazne wypadki przy koszeniu.

a osłona była kompletna? trzymaki noży nie powycierane, czy spawane?

Kiedyś ojciec miał przypadek kosi łąkę a tu nad łąkę babcia prowadzi wnuczki około 4 lata pokazać jak się kosi, jeszcze wielce się obraziła jak jej ojciec kazał wype*dalać jak najdalej od kosiarki

 

df agroplus jaka kosiarka? agroplusem też kosisz? masz kompletne osłony? jaka szyba poleciała w 5714 - dolna w dźwiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

mechanicznie kosiarka byla cacy, a jesli chodzi o oslone to nie pamietam, mozliwe ze z jednej strony jej nie bylo. Dobrze ze to sie tylko tak skonczylo i tyle. Rozni ludzi maja rozne laki nie wiadomo co trafi pod noz, rotacyjna to nie jest zabawka, potrafi zrobic krzywde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

piszecie tu o latających nożykach, ale jakim cudem nożyk może lecieć w górę do kabiny, chyba że się odbije od jakiegoś dużego kamienia, przecież talerz jest tak wyprofilowany że nóż ma lecieć w ziemie, nożyki urywają się jak ktoś kosi na trzymakach spawanych czy tak wyrobionych że same nożyki wypadają, a jak często zmieniacie trzymaki? jakich firm są dobre trzymaki do polskich kosiarek? za bardzo nie ma wyboru trzymaków wszędzie jakieś nie wiadomo co po 12zł/sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak mozna gubic noze w kosiarce . przeciez te latajace noze moga zabic .

ja mam kosiarke 20 lat i nigdy jeszcze noza nie zgubilem . najwyzej sie powyginaja . a uchwyty mam oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Jak trafisz na jakąś twardą przeszkodę to zgubisz noże razem z tymi sworzniami na trzymakach, a gdzie to wszystko poleci to nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak trzymak jest wtarty tak że z jednej strony aż po sworzeń ( chyba nóż tak wyciera trzymak po około 200 wykoszonych ha) to ten sworzeń z nożem sam wyskoczy nawet bez uderzenia, jak w nowej kosiarce ojciec walną w jakiś słupek metalowy to nożyki aż pozawijało ale żaden nie wyleciał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

no wlasnie nie rozumie jak mozna zaniedbywac kosiarke rortacyjna zeby byly wytarteb te sworznioe i norze gubic tak samo jak orkan czy sieczkarnie do slomy . te maszyny musza byc w idealnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj