Ferdek07

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samczyk1991    83

Normalnie, sworznie się wycierają a, jak nożyk przywali w większy kamień to odpada nożyk z sworzniem. Wiem bo w tamtym roku tak mi 3 odpadły. Lukasz nie rób z siebie takiego idealnego gospodarza, te sworznie są jak z gliny, bardzo szybko się wycierają i nie wiesz kiedy pęknie. W tamtym roku przed sianokosami zrobiłem przegląd kosiarki łącznie z odkręceniem talerzy ślizgowych, wszystkie sworznie wyglądały dobrze ,a jednak w pracy 3 pękły na kamykach ;[ My z ojcem zamiast nowych trzymaków to dospawaliśmy nowe sworznie z ze bardzo grubych śrub utwardzanych śrub :(

 

Ferdek , jak te sworznie wytrzymają 100ha to będzie dobrze, a nie 200 (oczywiście orginały) :)

Co do pękających nożyków, kilka lat temu ojciec w agromie kupił komplet nożyków, to nawet na małych kamykach one pękały, każdy po kolei , ale to tylko taki 1 zestaw nam się trafił :lol:


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oryginalne to ja nie wiem jakie bo moja kosiarka jest nie do końca oryginalna he he, w tym sezonie muszę coś pokombinować z wysokością koszenia dołożę jeszcze jeden pierścień dystansowy 8mm albo kupie taki 12mm i zobaczymy co będzie, podobno nożyki wystarczają na 3 razy dłużej i tarwa lepiej odrasta, może ktoś z właścicieli samaszek 1,85m , 2,1m potwierdzi jaką wyskość koszenia mają te sprzęty, czy faktycznie tak jak podają na stronie internetowej jest to 5,9cm to przy 4cm rzemieślniczej 1,65m to dużo wyżej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nie robię z siebie idealnego rolnika ale jeszcze ani jednego nożna nie zgubiłem w swojej kosiarce nawet rok temu 1 raz zmienialm pasy klinowe

ale rozumie jak się ma duże kamienie na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Noże pękają od dużych kamieni wtedy nóż ślizga się po kamieniu i leci w górę.

A tak w ogóle to kosiarka rzuca kamieniami max 1cm góra 1,5cm. z ziemi go nie podniesie bo wysokość koszenia to min. 3.2cm, Kamienie to głównie z kretowisk tłuką po kabinie. ;)


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Co wy macie za trzymaki moja kosiarka od nowości ma trzymaki i tam wcięcie jest gdzieś na 2 mm max także dla mnie nowość po 200 ha nie wytrzymują u mnie w 10 lat z 600 zrobiła. A przedwczoraj jak kosiłem porytą przez krety łąke to tylko kamyszki po szybach było słychać. Noże żadne nie odpadły nie ugięły się choć ojciec na pień wpadł kosiarka się złożyła i ktos kamień położył dość duży w trawe i w niego też ale po dobrym hektarze nożyki są wytarte w szpic nowiutki komplet.... ;[ nigdy tak czegoś nie było. ah te krety ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Czy niemacie wrażenia że czasami mimo osłon i tak kamienie strzelają w traktor ? ? ? Mi naprzykład dziś w 3P kamień wybił boczną szybę a rok wcześniej w 30 tce przednią ;(


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

jedyna rada to zbierac kamienie, u nas od momentu zakupu pierwszej kosiarki rotacyjnej w 198x roku to sciete setki a nawet tysiace hektarow i jeszcze sie nigdy nie zdazylo zeby kamien wybil szybe lub nozyk wyleciał, a tu czytam ze u niektorych w sesonie kilka szyb wybija, wychodzi na to ze trzeba zbierac kamienie i dobrze ustawiac kosiarkę (czyli nie ciac przy samej ziemi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

takich kamieni które tłuką szyby nie wyzbierasz bo to sa kamienie wielkości orzecha laskowego a może nawet czasami i mniejsze a takie kamienie często biorą się z kretowisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ale czy to nie dziwne że osłona czasami nic nie daje ?


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Osłona odchyla się do tyłu od pędu powietrza. W dużej trawie to nie przeszkadza bp trawa też hamuje lecący kamień, ale w drobnej i rzadkiej i podczas szybkiej jazdy końce bębnów wyraźnie wystają spod osłon.

Nożyk urwał mi się tylko raz, jak mi ktoś wrzucił na łąkę kilka kanciastych kamieni wielkości piłki ręcznej. Niektórzy ludzie mają po prostu nie po kolei...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0
Napisano (edytowany)

czy warto zdejmować kabinę z Ursusa C 360 3P ? Nic nie pomaga jest jak i co roku siatki nie pomogły osłona nie pomogła przed 20 minuty wróciłem bez kolejnej szyby teraz to już druga w tym sezonie aż strach teraz dalej kosić... Chyba trzeba jakąś nową osłonę robić ;)

Edytowano przez triplehhh

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

czy warto zdejmować kabinę z Ursusa C 360 3P ? Nic nie pomaga jest jak i co roku siatki nie pomogły osłona nie pomogła przed 20 minuty wróciłem bez kolejnej szyby teraz to już druga w tym sezonie aż strach teraz dalej kosić... Chyba trzeba jakąś nową osłonę robić ;)

hehe tak tak zdejmij kabine to zamiast w szybe to w glowe dostaniesz kamieniem:/ ja bym ci radzil lepiej zrobic szersza oslone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Napisano (edytowany)

Ale na głowę przecież można założyć kask.

 

Dobra taktyka. Jak mi się przebije opona to zdemontuję koło a jak się zaświeci kontrolka oleju to wyjmę żarówkę...

Edytowano przez luckywasak
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

problem może być taki ze kosiarka jest za bardzo do ziemi ustawiona rwie wszystko co leży doprzuca drugie osłony fartuch na około mój przypadek rotacyjna góra jest z blachy a na około fartuch jest a obok jest taka osłona od bebna ona duzo daje najlepiej ja poszeżyć żeby nie było nigdzie luki wtedy to bedzie opór dla kamieni a najlepiej wyzbierac kamienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Ursusie c360 dwa razy kamienie wybiły boczną szybę , założyłem na szybę metalową siatkę na stelażu i pomogło.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku to asz dwie szyby wybiłem w ursusie c360 w kabinie puszka bo kosiłem zboże a były kamienie i rotacyjna bez osłony i nadodatek 2 bemben zabezpieczenie wypadło (symering) i beben opad i kamień złapała i jeb szyby niema póżniej mówie ch*j tam jedna poszła jedziem dalej i 2 poszł ale sie wkurwiłem sdiełem koszulke i wybiłem do końca tą szybe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,tak to jest właśnie zmora tych kosiarek, chyba nie ma takiego co sporo kosi aby nie stracił szyby, jedynie jak wyżej podaje kolega na ramce montować w miarę gęstą siatkie na szybach, ja po wybiciu dwóch szyb kończyłem koszenie to oberwałem kamieniem w głowę, aż rozcięło ,dobrze że nie większy bo w tył głowy i mogło to by się zakończyć większym nieszczęściem :huh: tak że warto ów siatki zakładać :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmstr    1

Ja właśnie pozbyłem się szyby przedniej w 3P :/ Wcześniej w C330 przez kilka lat wybiło mi w sumie 4 szyby. W wolniejszej chwili biorę się za zmontowanie jakichś osłon własnego pomysłu, tylko nie na kabinie, jak większość sugeruje, a właśnie na kosiarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

W Top Agrar było kiedyś zdjęcie od rolnika który zrobił sobie osłony z pleksi na wymiar szyb montowane na kilka przyssawek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

30 lat.. jedna szyba.... no cóż.... wole 2 dni zbierać kamienie z 2ha nowej trawy niż jęczeć na forum ile to szyb stracił... ale komu by się chciało, lepiej klawiaturę zużywać niż schylić się po kamień. Na starych lakach kretowiny i też jakoś nic nie stlukł

Edytowano przez lukaslukas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W kretowinach nie ma kamieni, chyba żyję na innym świecie bo jeszcze ich tam nie widziałem a już na pewno nie takich które by mogły wybić szybę. Poza tym popieram w 100% przedmówcę kto zbiera kamienie ten ma całe szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmstr    1

30 lat.. jedna szyba.... no cóż.... wole 2 dni zbierać kamienie z 2ha nowej trawy niż jęczeć na forum ile to szyb stracił... ale komu by się chciało, lepiej klawiaturę zużywać niż schylić się po kamień. Na starych lakach kretowiny i też jakoś nic nie stlukł

 

Jak jesteś taki mądry to przyjdź i mi wyzbieraj. Myślisz, że nie zbieram? Przezbieraj co do centymetra 4ha łąk, a przy okazji kilka ha seradeli, którą co roku sieję. Po każdej orce i wysiewie z takiej seradeli wywożę pół dwukółki otoczaków, a i tak się coś gdzieś zawsze urodzi. Ale lepiej mądrować się na forum o jęczeniu i wymyślać filozofie, że kretowinami można szybę wybić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj