Ferdek07

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

Polecane posty

Kamyk514    2

Kiedyś jak mieliśmy osłonę to jakoś częściej leciały szyby a teraz nie mamy osłony na kosiarce to ostatnią szybę wybiliśmy dwa lata temu ja mało kosze bo mam jakiś lęk od tego jak kamień trafił w przednia szybę

U nas niektórzy zakładają siatki na kabinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Najlepiej zebrać kamienie ;] z łąk my mamy taką plandeke i nic kamienie nie walą po szybach,tylko w ostatnich pokosach nuż nam wyleciał i wybił w dzwiach szybe dolną w zetorku ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co jak są kretowiska co roku nowe kretowiska lub dziki poryją, poza tym zawsze na nowo zasianej łące zgrabiarka wyciągnie jakiś kamyk, no i ta siatka na tym zetorze to sprawdza się w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak na Mikołaja zetorku to chyba pomaga ;] takto by nie zakładał on ma chyba duzo kamieni na łąkach to to sie przydaje ja dużo nie mam więc mi nie potrzeba takiego ;]

 

Jak masz dużo kamieni to radził bym takie coś zrobić i zakładać na czas koszenia ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Od kiedy mam osłony to często się nie zdarza, no ale jednak się zdarza, a jak pomyśle że np. w nowym ciągniku szyba kosztuje blisko tysiąc pln a szklane drzwi i 2 razy tyle to już sprawa jest poważna, więc czy taka siatka wisząca przylegająca do szyby zabezpieczy dobrze/? Zawsze to jakiś % mniejsze prawdopodobieństwo wybicia, no ale kiedyś ojcu przestrzeliło i szybę w drzwiach i przednią szybę jednocześnie to jaka to siła musiała być?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Taka siatka to bardzo dobry sposób...przecież widać jak się szybko kręcą bębny w kosiarce, to siła jest ogromna... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My mielismy tylko w drzwiach powybijane szyby tera mamy takie z plastiku ale jakoś inaczej sie nazywają ;/

 

Zawsze mniejsze ryzyko jak sie czymś zabezpieczy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

my mamy osłone za kosiarke i tez nam raz strzelił kamien i wybił górna szybe w dzwiach ;/;/, najlerpiej załozyc siatke albo plekse zamiast szyby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z pleksi też miałem, problem w tym że z czasem matowieją i robią się siwe i słabo widać, może się nie wybiją ale z czasem pękają, bo tracą elastyczność, ni i jak porobią się rysy to jechać pod słońce to masakra 5 lat miałem przednią z pleksi, teraz za darmo bym przedniej takiej nie chciał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
my mamy osłone za kosiarke i tez nam raz strzelił kamien i wybił górna szybe w dzwiach ;/;/, najlerpiej załozyc siatke albo plekse zamiast szyby :(

 

O właśnie my mamy pleksi zapomniałem jak to sie nazywało xD o wiele taniej wychodzi niż szyba w drzwiach to jeszczo moze być ale jak pójdzie tylna czy boczne te duże to chyba lepiej kupić nową normalną. Bo słabo widać z pleksy ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

a jak rejestrujecie takie ciagniki z pleksa?a przecie bebny kosiarki kreca sie do tylu wiec bez oslony z tylu jest lepie bo wylatuja daleko.ja mam potargana i wszystkie szyby,tyle ze u nas kamieni malo,dopiero w sasiedniej wsi sa krzemienie wiec nieraz bebnia po szybach


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W moim byłym technikum raz się zdarzyło, że podczas pracy z rotacyjną została wybita szyba w Ursusie 3512 (ta co jest na dole przy kabinie). Wymienili ja na nową z pleksy. To był jedyny taki przypadek od 6 lat. Oczywiście kosiarka miała dobre fartuchy. Najwidoczniej los tak chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Drzwi to u nas zawsze na lato są wyjęte ale do szyb to trzeba trochę czasu żeby wszystkie powyjmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciomek666    0
niektórzy poprostu do koszenia trawy zdejmujo szybę i dżwi

Nie radze tego praktykować jeśli nie chcesz dostać kamieniem w głowę :(

Ja koszę bez osłon i nigdy mi szyby nie wywaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
niektórzy poprostu do koszenia trawy zdejmujo szybę i dżwi

 

nie no bez przesady cały dzień zejdzie na wyjmowanie szyb a my drzwi mamy zawsze wyjęte na lato i tylko tylną szybę jak kosimy kuku ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W drzwiach trochę tańsza jest szyba od przedniej, bo już kilku takich oszczędnych było i zdejmowali drzwi a przednie szyby wybijało, taka siatka to dobry patent, albo ładnie po kabinę i położyć drugą szybę z pleksi, arkusz pleski 1x2m kosztuje 100 zł a byle profilowana szybka od 500 pln w górę więc może warto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Mi jak narazie nawet nóż nie wypadł.

Mi też ale kamyczek to nie raz wybił szybę i trzeba było kupić nową :angry: (ostatnie 2 lata to nie była wybita :( )


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

u mnie jeszcze nie wybita ani jedna. ale jak brat mieszka 8km odemnie to ma kamienie i na polu i na łąkach i tam sie zdarzało wybijanie szyb przez kamienie. to pierw jeździł i ciał trzydziestko ona jest bez kabiny i w kasku cioł. a teraz na łąkach nie ma kamieni. tylko na polu je mam.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Mi jak narazie nawet nóż nie wypadł.

 

 

no no jak masz osłone to nic sie nie powinno stać tato kosi małym Ferdkiem mamy kosiarkę rotacyjną marki MESKO Z133

jeszcze ani razu nie wybiła nam szyby dobra tylko troszkę mała do tego traktora jakaś 1.80m by sie przydała albo troszkę mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

W te siana jak kosiłem i kamień odskoczył mi i walnoł w boczną dolną szybe od Zetora 7211;/ i założyłem plekse i wyglada jak nieruszane;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

a mam do was pytanie te szyby czy co to jest na przystankach PKS-u dobre by były do traktoru?

jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj