Ferdek07

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nasil90    97

to się ma też kosiarką jak miliśmy starą to często kamienie leciały a od 2005 jest nowa i nawet jeden kamień nie walnoł


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja w dyskówce po pewnym kosztownym wypadku uczepiłem przed listwą rurke na płaskownikach z łańcuchami uniemożliwiającą zbytnie odchylenie fartucha w czasie pracy. Półśrodek ale zawsze coś, mam zamiar zrobić też osłone z pleksy przynajmniej na dolną połowe drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak kosztowną ? :D;) , a co do osłon z pleksy, czy to wytrzyma? a może ze stalowej gęstej siatki coś lepiej, bo pleksy szybko rozbije kamyk a po kilku latach jest tak krucha że sama pęka

 

(sorki że post pod postem) ale która kosiarka mniej strzela kamieniami dyskówka czy jakiś samasz 2,1m?

ps. może nie w temacie ale czy taka 2,1m czy dyskówka lepiej sprawdza się w trudnym terenie z kretowiskami, porytymi przez dziki łakami częsciowo zalewanymi itd i często nierównymi, czy może dać sobie spokój z większą kosiarką na taki sajgon i męczyć się dalej 1,65m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

koledzy jak jest dobry brezent ktory oslania bebny dookola to skutecznie zatrzymuje kamienie. ewentualnie mozna oslaniac boczne szyby jakas guma lub kawalkiem dywanu na sezon tylko to widocznosc utrudnia ale w koszeniu nie przeszkadza. kiedys kiedy ojciec kosil stara czeska rotacyjna to bardzo czesto wybijala szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Na czas cięcia zakładamy taką kratkę na szybę i gitara gra. :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy to prawda że dyskówki z dużo większą siłą strzelają kamieniami a jak sie norzyk urwie dużo dalej leci i z większym impetem ze nawet zabic kogoś może?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Raz jak kosiliśmy była to pierwsza szyba wybita w 3512 to skosiliśmy prawie 1.5ha bez zdanego kamienia a na środku łąki wjechało się w dołek i szyba pękła z wyłączoną kosiarką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

U mnie sąsiad chciał obić kosiarkę blachą a le raz jak założył z przodu kosiarki kawałek blachy jak kamień strzelił w tą blachę to aż sąsiad się przestraszył.Wtedy 3 dni nie słyszałem bo jakoś ogłuchłem od tego hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
Mi też ale kamyczek to nie raz wybił szybę i trzeba było kupić nową :angry: (ostatnie 2 lata to nie była wybita :) )

U mnie tak samo jak u @lukasz15

 

 

<<-------mój 100-y post B) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

2 lata temu podczas koszenia kamień wybił mi boczną lewą szybe w u3512. Wybił ją w dosyć specyficzny sposób, po prostu zrobiła sie 5-cio milimetrowa dziurka a sama szyba rozleciała sie dopiero po kliku dniach. W zeszłym roku miałem podobna szybe do wyrzucenia i testowaliśmy ją wzmocnioną wiatrówką z 10 metrów. Nie byliśmy w stanie jej zbić.Jedynie małe odpryski sie robiły. Przeraziło mnie to. Siła tego kamienia byłą na tyle ogromna że na pewno mogł narobić biedy jeżeli by trafił mnie w głowę. Innym razem kosiłem trawę przed oborą i oderwał sie nóż. Przeleciał jakieś 50 metrów i trafił w drzwi blaszane. Zostało wgłebienie około pół centymetra. Dziwie sie że wasz główny lęk przy tej robocie to wybita szyba, ale jeszcze bardziej dziwie sie ludziom którzy koszą bez osłon. Swoją drogą jak kosiarka jest dobrze ustawiona i osłony odpowiednio długie i grube to kamień raczej nie powinien strzelić w ciągnik. Z tego co widze na tym zdjęciu http://www.agrofoto.pl/forum/Zetorek-i-kos...image31851.html kolega ma taką samą kosiarke co ja i nie ma osłony pod ramą idącą do ciągnika. A taka siatka to chyba ma cegły zatrzymywać a naprawde niebezpieczne są te małe kamienie, bo to one maja największa prędkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
czy to prawda że dyskówki z dużo większą siłą strzelają kamieniami a jak sie nożyk urwie dużo dalej leci i z większym impetem ze nawet zabic kogoś może?>

Raczej tak bo z tego co wiem noże kręcą sie szybciej B) A nowe drzwi jedyne 2000zł z uszczelką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja kosze po różnych dziurach i jeszcze ani jednej szyby nie wybiłem owszem mam osłony ale te starsze, są dużo lepsze od proukowanych obecnie, grubsze. Kiedyś jak brat kosił droge to z 6 nożyków zostało 3 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja jak kosze, to wyjmuję wszystkie szyby, które sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

nie raz nawet dobre oslony na kosiarce nie pomagaja :) w zeszlym roku wybila sie szyba w drzwiach przy czeskiej kabinie :) cale szczescie ze mieli jeszcze takie w agromie :) malutki kamyczek trafil przy samej ramie :/ cm dalej i trafil by w rame i by nic sie nie stalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ja jak kosze, to wyjmuję wszystkie szyby, które sie da

To chyba masz mało szyb bo żeby u mnie wyjąc szyba w 3512 to trzeba trochę posiedzieć narazie to od 2 lat tylko jedna poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak juz to wyjmę drzwi i tylnią szybę nie bawię sie w wyjmowanie szyb a sezon koszenia zaczynamy pod koniec maja ;]

 

I mam nadzieje, że będzie dobrze ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

wyjecie szyb jest czasochlonne. najlepiej boczne z prawej zakryc jakims kocem lub dywanikiem. a jak wyjmiesz boczna to zamiast niej przednia stracisz albo dostaniesz w glowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a my kiedyś za jednym strzałem i boczną i przednią straciliśmy :)

mysle o zrobieniu z pręta lub kontowniczka jakiegoś lekkiego ramki na cały bok ciągnika mocowanej do kabiny i obciągniętej gęstą stalową siatką, chyba przez siatką nic nie przeleci a nawet jak przeleci to straci impet żeby wybić szybę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Z przednią szybą w 3512 też mieliśmy historie kosiliśmy u gościa lakę prawie 2ha w jednym kawałku na samym końcu ostatnie przejazdy nie powiedział ze jest tam karpa i zaczepił ojciec o karpę i bum po przedniej szybie a drugi raz przednia poszła u nas na łące było to moje dzieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Najlepiej stosować oryginale fartuchy ochronne ale i one nie zapobiegają wybijaniu szyb w 100%. Jednak lepiej stracić szybę niż dostać w głowę dlatego nie polecam koszenia takich zakamienionych łąk ciągnikami bez kabin wyposażonych w szyby. A co do dotatkowej ochrony to są teraz takie folie do naklejenia na szybę i szyba nawet po dużym kamieniu cała. tylko nie wiem ile kosztują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

to co wy macie za łaki, my kosimy ponad 20 ha łąk ferdkiem 255 bardzo starą kosiarką rotacyjną która nie ma już osłon od około 10lat i jeszcze żadna szyba nie poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj