Skocz do zawartości
Marekjd5090R

Ile wam sypnął rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rzepak
Marekjd5090R    12

koło mnie w wczoraj kosili rzepak z 5 ha sypną 11 ton to mało z tylu hektarów ja mam za domem 1.30 ha i myślę że sypnie mi ponad 3 tony jest ładny i gęsty a jak u was sypną rzepak

Stonek    1

Mój wujek kosił dwa dni temu rzepak i z 1,25ha wyszło dokładnie 4.95t z całego warzone na skupie bo od razu sprzedawał czyli czyli 4t z hektara.

Wiadomość z agroFakt.pl

matix1065    0

u mojego sąsiada około 4 tony na ha , miał obsiane jakieś 20 ha z groszem więc przyzwoicie w tym roku

gajor24    1

witam wczoraj sasiad kosił zepak pole tak z 5hektarow i widziałem ze po skoszeniu miał pełne dwie przyczepy 14tonowe. czyli ponad 5ton z ha mu sypało

seremiak    1

u mnie rzepak był bardzo gęsty rownomierny na całym polu 25ha skoszone plon 3,2t ehh ;/

marcin974    25

skosilem 35ha w tym sezonie, pierwszy oddawal 3,5t/ha (jakies 14ha) potem 3800, ostatnie 8ha tak okolo 4t oddal hektar, zanieczyszczenia 1,6-1,8 wilgotność od 6 do 7,5% ;)

adrian1978    9

Odmiana populacyjna 6,2 t z ha a co kto mi zabroni :)

Głupi temat. Teraz będzie ile pszenicy i też każdy od min 9 t w górę.

Powiem tylko tak iż mieszkam w regionie który od 10 leci był wyznacznikiem plonów nie tylko w regionie ale również poza nim. Roczny przebieg pogody i klasy gleb wyśmienite. Ale rolnicy i też duże spółdzielnie czy kombinaty takie plony jak na agrofoto to uzyskują na 10 max 20% swoich powierzchni reszta dużo poniżej tego. Nie wiem jak to robicie ale gadki o poziomie nawożenia i ochrony czy agrotechniki to między bajki proszę włożyć bo to też na bardzo wysokim poziomie. Całość dyskusji daje tylko to iż prezesi firm skupowych coraz mocniej ściskają sobie dłonie na powitanie.

I tak ograli nas raz całą tą unią z względu iż dokładnie wiedzą wiosną ile czego posialiśmy bo składamy wnioski, a do tego jeszcze każdy prognozuje u siebie rekordowe poletkowe plony. A więc za szkliste oczy jakie widziałem w skupie u rolników bo trzeba spłacać a nie będzie z czego to sami jesteśmy sobie winni.

Sadek    446

Z tym spłacaniem to raczej mogą mieć problem Ci co przy kalkulacjach brali "tłuste" lata a zapominali o "chudych", a papier był cierpliwy.

smertin    43

na mokrych ziemiach niskiej klasy nie bylo nawet 2t/ha

wczoraj zebralem ten lepszy rzepak - 3,1/ha

jestem z poludnia polski, woj slaskie. podobno na połnocy sypalo lepiej ale ja pytam gdzie ten urodzaj. chyba tylkow agrobiznesie i u 12letnich dzieci ktore siedzą na agrofoto.

rok temu srednią mialem ok 4t/ha. znajomy, ktory mial srednią ponad 4,5t/ha rok temu teraz mial srednią około 3ton.

OKEY    154

Jak każdego roku w jednym rejonie jest lepiej w innym gorzej. Ale ogolnie temat do du*y i tylko zaśmieca forum. :wacko:

margoo78    50

Jak widac prawie wszyscy mają plony większe niż w instytutach. Wniosek jest taki, że albo na forum są sami genialni rolnicy, albo tacy którzy mają bujną wyobraźnię lub grupa małolatów która nie wie o czym pisze. Przypuszczam, że w przyszłym roku to 8 ton rzepaku to już będzie standard tu na forum.

Edytowano przez margoo78

bobytempelton    158

U siebie na glebach 1-3 nie widziałem lepszego rzepaku jak do 3.5t 3t około to standard przy zadbanej plantacji w tym roku oczywiście, skąd te dodatkowe tony...dobra znikam już nic nie pisze :D

brutus44    5

u mnie exqusite wydał 3,7 t/ha.Szczerze to liczyłem na więcej.Rzepak był bardzo zadbany i doinwestowany we wszystko co możiwe.Tak mnie rozczaroawał dlatego ze sasiedzi co pryskali mieli o tone więcej-a ci popryskali tylko na słodyszka tyle samo co ja -z ogromnymi nakładami

New1    16

Ja w tym roku po raz pierwszy posiałem rzepak , i dochodzę do wniosku że gdyby nie obornik , nasienie ze zbioru 2012 , oraz RSM to brak sensu uprawy tej rośliny , jedyną zaletą jest fakt że dobrze się korzeni i przetrwa suszę . Rzepak skoszony , nakłady okrojone na maxa . 7.20 ha ukoszone 29 140 kg więc plon 4,1 ha , pole obok większe nakłady , nasienie kwalifikat ubezpieczone zasiane w termin plon ok 5 t z ha , właściciel wyższego plonu wcale nie zadowolony bo nie liczy się ilość tylko to co zostaje w portfelu. Jeszcze wygrali Ci co sprzedali najprędzej albo zakontraktowali .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się